Női kosár NB I: a Sopron nagyon megverte a Győrt

2015.03.27. 19:48
A házigazda Sopron női kosárlabdacsapata 106–53-ra győzött a Győr ellen az NB I elődöntőjében, így 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban. A csütörtökön is játszó győriek kulcsembereik nélkül játszottak.

A győri kosarasok már a PINKK elleni, csütörtöki győzelmük után szóvá tették, hogy nem indulnak egyenlő feltételekkel a csapatok – a jóval fáradtabb vendégek aztán ennek megfelelően nagyon simán ki is kaptak a Soprontól. A győriek ugyebár arra céloztak, hogy elhúzódó negyeddöntőjük (PINKK-óvás borította fel a menetrendet) után egy nappal már az elődöntőt kellett játszaniuk.elhúzódó negyeddöntőjük (PINKK-óvás borította fel a menetrendet) után egy nappal már az elődöntőt kellett játszaniuk.

„Ez sérülésveszélyes, s nem is fair, nem egyenlők a feltételek” – vélekedett még a csütörtöki meccs után Vajda Anna, a győriek kulcsjátékosa.

Az történt a meccsen, amitől a Győr játékosai tartottak: a Sopron nagyon simán hozta az első összecsapást – persze ehhez hozzájárult az is, hogy a vendégek pihenőre vezényelték kulcsjátékosaikat. Milica Ivanovics, Laklóth Anna, Vajda Anna és Tamara Radocaj is maradt melegítőben – mehettek a pályára a fiatalok.

Az elején még vezetett ugyan a vendégcsapat, de 10–12 után hat hazai pont következett, és az irányítás végleg átkerült a Sopronhoz. Az első negyedet 24–15-ös előnnyel zárta a házigazda, a másodikban pedig húszpontosra (52–32) duzzasztotta a fórt – ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés.

A folytatás is egyoldalú volt, a végére már csupán az maradt a kérdés, hogy a Sopron eléri-e a száz pontot. Weninger Virág kosara után a válaszra is fény derült (igen), a hazai csapat végül hatalmas különbségű, 106–53-as győzelmet aratott, ezzel 1–0-ra vezet az elődöntős párharcban.

„Ilyen bajnoki elődöntőn még nem vettem részt. Mi úgy készültünk, hogy teljes csapat ellen érjük el a győzelmet. De így is teljes komolysággal és erőbedobással játszottunk, mint minden találkozónkon. Nem tehettünk mást, begyakoroltuk néhány figuránkat, és próbáltuk pontosítani támadásvezetéseinket. Hétfőn, a második mérkőzésen biztos más lesz a helyzet Győrben. Ott is szeretnénk sikeresen szerepelni, és két mérkőzéssel lezárni az elődöntőt. Ehhez bizonyára lesz szavuk majd Vajda Annáéknak is, de állunk elébe” – kommentálta a meccset a Nemzeti Sportnak Zsovár Orsolya, a Sopron csapatkapitánya.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

UNIQA EUROLEASING SOPRON–CMB CARGO UNI GYŐR 106–53 (22–15, 30–17, 32–18, 22–3)
Sopron, 600
néző. V: Kapitány, Frányó, Praksch
SOPRON: Ciglar 6, Hartley 8/3, Simon Zs. 5/3, CRVENDAKICS 12/3, Sztankovics 9. Cs: Grnjics 15, ZSOVÁR 10/6, Gaucher 7/3, KRIVACSEVICS 16, Licskai 9, Wéninger 9/3. Edző: Sterbenz László
GYŐR: Czirják 4, TÖRÖK Á. 14/6, Horváth K. 13/6, Nagy R. 6, László B. 9. Cs: Koch 6/3, Török B. 1. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 5. p.: 8–10. 8. p.: 16–15. 14. p.: 36–19. 17. p.: 42–29. 24. p.: 62–40. 27. p.: 74–45. 34. p.: 90–50. 38. p.: 102–50
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0
Sterbenz László:
– Edzőpartnernek jók voltunk, a jövő héten meglátjuk, milyenek leszünk ellenfélként.
Völgyi Péter: – Bebizonyosodott, hogy sokkal jobb csapat a Sopron.