Női kosár NB I: kiélezett hajrá után előnyben a PEAC-Pécs

2015.03.26. 19:53
Hurst (a labdával) 20 ponttal vette ki a részét a PEAC győzelméből (Fotó: Szabó Miklós)
A női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén kiélezett hajrá után a PEAC-Pécs került előnybe, miután 78–74-re nyert a DVTK ellen. A Gyõr hazai pályán legyőzte a címvédő PINKK-et a negyeddöntő harmadik mérkőzésén, így 2–1-re megnyerte a párharcot. A kiesési párharc harmadik mérkőzésén a Vasas megverte a házigazda MTK-t, így 2–1-re nyert összesítésben, az MTK pedig búcsúzott az élvonaltól.

ELŐDÖNTŐ

Bár Abby Bishop révén a DVTK szerezte az első kosarat, utána a PEAC vette át a kezdeményezést, és kilenc ponttal (14–5) is elment az első negyedben, amiből nyolc a játékrész végére is megmaradt. A vendégeknél Rachel Allison és Czank Tímea vitte a hátán a csapatát, a túloldalon Natalie Hurst emelkedett ki. A második negyedben sikerült 36–35-re is feljönnie a DVTK-nak, de a fordítás elmaradt.

Nem úgy a folytatásban, amikor a feljavuló dobóteljesítménynek is köszönhetően átvette a vezetést a vendég együttes (47–48), és bár erre egyből volt válasza a pécsieknek, az utolsó játékrészre 62–61-es előnnyel ment a DVTK.

Izgalmas negyed következett, záporoztak a triplák is és felváltva vezettek a csapatok, az utolsó két percen belül azonban 77–71-re meglépett a PEAC. Erre jött Bishop triplája, de utána ziccerben hibázott a diósgyőriek játékosa. A hazaiak sem tudtak betalálni, így 25 másodperccel a vége előtt jMaikel López időt kért. Rasheed Rita is elrontotta a hármast, ezzel pedig el is dőlt a meccs, 78–74-es győzelmével a PEAC került előnybe.

NEGYEDDÖNTŐ

A Győr hazai pályán legyőzte a címvédő PINKK-et az negyeddöntő harmadik mérkőzésén, így 2–1-re megnyerte a párharcot. A Rába-partiak az elődöntőben az alapszakaszgyőztes Sopronnal találkoznak, az első meccsre pénteken kerül sor Sopronban.

A negyeddöntő mindent eldöntő harmadik mérkőzésén 16–2-es villámrajtot vett a Győr, ezzel pedig tulajdonképpen végig kitartó előnyt kovácsolt. A házigazda a második negyed elején már húsz ponttal is vezetett (28–8), a nagyszünetre pedig 42–19-es fórral vonulhatott le. A szinte reménytelen helyzetbe került PINKK egy 26–9-es negyeddel vágott vissza, majd tovább kapaszkodott: Azania Stewart kosara (53–49) után erősen kapkodhattak a szívükhöz a hazai drukkerek. Koch Dóra ekkor gyorsan beszórt nyolc pontot, a PINKK-nek pedig már nem volt visszaút – a címvédő búcsúzott, a Győr elődöntős.

HELYOSZTÓ

A kiesési párharc harmadik mérkőzésén a Vasas megverte a házigazda MTK-t, így 2–1-re nyert összesítésben, az MTK pedig búcsúzott az élvonaltól.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–ALUINVENT DVTK MISKOLC 78–74 (22–14, 20–24, 19–24, 17–12)

Pécs, 500 néző. V: Pálla, Farkas G., Boros T.
PEAC: HURST 20/15, RAKSÁNYI 12/12, N. JOVANOVICS 16/6, Kaposi 5, WILLIAMS 12/3. Csere: T. Jovanovics 10, Kiss V., Orozovics 3, Szücs R., Pap R. Mb. edző: Borisz Maljkovics
DVTK: CZANK 23/15, ALLISON 22/3, Rasheed 6/6, Coulibaly 4, BISHOP 17/3. Csere: Szécsi, Ciappina 2, Bálint. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 7–2. 13. p.: 28–18. 17. p.: 34–29. 23. p.: 44–44. 26. p.: 53–48. 33. p.: 68–67. 37. p.: 70–71
Kipontozódott: Bishop (40.)
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a PEAC-Pécs javára
Borisz Maljkovics:
– Nagyon jó, szoros és izgalmas mérkőzést játszottunk, úgy gondolom, a szakmai stáb jól felkészült a Diósgyőrből. Felemelő érzés volt edzőként győzelemre vezetni a lányokat, egészen átizzadt az ingem.
Maikel López: – Az első meccset megnyerte a PEAC, mert extra dobásai voltak. Miskolcon folytatjuk.

NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
CMB CARGO UNI GYŐR–PINKK-PÉCSI 424 66–57 (24–8, 18–11, 9–26, 15–12)
Győr,
300 néző. V: Györffy, Söjtöry, Jakab
Győr: RADOCSAJ 20/3, KOCH 8/3, IVANOVICS 11/6, LAKLÓTH 12/6, VAJDA 12/3. Csere: Czirják, Horváth K., Vincze V. 2, Török Á. 1. Edző: Völgyi Péter
PINKK: Faulkner 11/3, Sánta 2, Őri, EGNELL 13/3, Stewart 8. Csere: Sarok 6/3, HALVARSSON 7, Ruják 8/6, Domokos 2. Edző: David Leman
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 12–2. 7. p.: 16–6. 13. p.: 30–10. 18. p.: 33–18. 23. p.: 44–27. 26. p.: 47–36. 33. p.: 56–49. 35. p.: 61–49. 38. p.: 66–51
Kipontozódott: Vincze V. (39. p.), Stewart (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára
Völgyi Péter:
– Szívünkkel harcolva, csapatként játszva jutottunk tovább. Új zónavédekezésünkkel zavartuk meg az ellenfelet, Sopronban további meglepetésekre készülünk.
David Leman: – Az első félidőben mutatott játékunk sajnos elfogadhatatlan. Utána nagyon küzdöttünk, de az már nem volt elég a fordításhoz, bár közel jutottunk hozzá.

CMB CARGO UNI GYŐR (4.)–PINKK-PÉCSI 424 (5.), A PÁRHARC VÉGEREDMÉNYE: 2–1
CMB CARGO UNI Győr–PINKK-Pécsi 424 70–61
A mérkőzést a PINKK sikeres óvása után újrajátszották.
CMB CARGO UNI Győr–PINKK-Pécsi 424 69–78
PINKK-Pécsi 424–CMB CARGO UNI Győr 47–60
CMB CARGO UNI Győr–PINKK-Pécsi 424
66–57

AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK-ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 86-63 (21–22, 19–11, 21–15, 25–15)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Surányi, Kulcsár, Török Z.
ZALAEGERSZEG: Darida 3/3, NAGY D. 11, MACKAY 19/9, Varga ZS. 8, ZELE 25. Cs: Ambrus, SZÉLESY 15/3, Aldazabal, Veleky 5/3, Jurkó 2. Edző: Gáll Tamás
SZEKSZÁRD: Scsekics 5/3, Studer Zs. 7, Theodoran 4, Mansare 7, STJEPANOVIC 11. Cs: Studer Á. 9/3, Hajdu 7/3, Boskovics 2, Lénárt 4, Tamis 5/3, Kovalcsik 2. Edző: Magyar Gergely.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 12–6. 15. p.: 25–31. 26. p.: 56–36. 38. p.: 74–58.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a ZTE javára
Gáll Tamás:
– Nyögvenyelősen kezdtünk, a második negyedben viszont nem tudtak mit kezdeni a zónánkkal, mínusz 7-ről hirtelen plusz hét majd húsz pont feletti különbség lett, de az összesítésben ez is csak 1:0, nem dőlünk hátra.
Magyar Gergely: – Elég volt egy kis rövidzárlat a félidő előtt, hogy magunkra húzzuk az ellenfelet. Sajnos a nagyszünet után se tudtuk visszafordítani a találkozót, mert a védekezésünk nagyon szellős volt, a ZTE lendületben maradt és kintről bentről is jól gyűjtötte a pontokat.

A 9–10. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
MTK-BUDAPEST–MKB-EUROLEASING VASAS 67–75 (13–20, 27–20, 16–10, 11–25)
Városmajor
, 250 néző. V: Rácz, Jurák, Hervay
MTK: MEDGYESSY 16/6, Böröndy V. 6/3, Vukov, Szabó V., TURÓCZI 13/3. Csere: Orsó 7/3, Kajdacsi 4, BAKSA 21/9, Zsilinszki, Orbán. Edző: Sztevan Csupics
Vasas: AHO 17, Cymmer, BAJNÓCZI 13/3, Bagi 4, HATÁR 29. Csere: Adamecz 11/3, Farkas F., Tóth T. 1, Bach. Edző: Krivacsevics Dragoljub
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 10–13. 12. p.: 20–22. 16. p.: 29–28. 19. p.: 38–36. 24. p.: 49–42. 28. p.: 51–48. 33. p.: 66–61. 38. p.: 67–67
Kipontozódott: Cymmer (29. p.), Kajdacsi (39. p.), Medgyessy (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 az MKB-Euroleasing Vasas javára
Sztevan Csupics:
– Az egész szezon során végigkísért minket egy pechsorozat, amelynek csúcspontja ma domborodott ki. Az utolsó öt percben nem tudtunk pontot szerezni, odaajándékoztunk egy megnyert meccset az ellenfélnek.
Krivacsevics Dragoljub: – A győzelemtől függetlenül csak gratulálni tudok a csapatomnak. Nagyon nehéz úgy játszani az egész szezonban, hogy közben csapatot is építünk és fiatal játékosokat is nevelünk. Aki látta a meccseinket, azt is megfigyelhette, hogy csapatom folyamatos fejlődést mutatott és ennek megérett a gyümölcse is ezen párharc során.