Kosár NB I: zalai siker a férfiaknál, pécsi a nőknél

2019.01.20. 20:54
A ZTE magabiztosan, húsz ponttal legyőzte a sereghajtó TF-et hazai pályán a férfi kosárlabda NB I 16. fordulójának záró mérkőzésén. A női NB I-ben a PEAC-Pécs öt ponttal verte meg a Ceglédet.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SERCO TF BUDAPEST 83–63 (26–16, 17–18, 16–21, 24–8)
Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Tőzsér, Kulcsár, Lengyel
ZTE: Ware 6, Thompson 12/6, HARRIS 14/6, SZABÓ ZS. 17/6, AGAFONOV 19. Csere: Gulyás 2, Bagó 2, Doktor, Durázi 3, Papp P. 8/6, Kis R.
Edző: Bencze Tamás
TF-BP: Krnjajski 9/3, Szobi, Clark 2, MCLANE 23/6, BERGSTEDT 17. Csere: Buzás 9/3, Filipovics, Rikalo 3, Beák, Kozma
Edző: Nagy Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–5. 9. p.: 22–13. 14. p.: 31–21. 17. p.: 40–23. 23. p.: 50–36. 29. p.: 56–53. 33. p.: 66–59
Bencze Tamás: –
Húsz-huszonkét percig nem játszottunk jól, olyan hibákat csináltunk, amilyeneket nem szabad. Figyelmetlenség, taktikai átgondolatlanságok – ez egy egál meccsen nem engedhető meg. Ezekről a hibákról beszélnünk kell, és ki kell javítanunk. Ezen a találkozón nem volt húsz pont különbség a két csapat között.
Nagy Bálint: – Az utolsó három-négy percben sokat hibáztunk. Ez az A-csoportos mérkőzésekbe nem fér bele. A hibákat a ZTE alaposan megbüntette. Szorosabb lehetett volna a találkozó, ezt azonban gyenge hajránk meghiúsította.KOSÁRLABDA

NŐI NB I
PEAC PÉCS–VBW CEKK CEGLÉD 73–68 (16–12, 19–17, 20–19, 18–20)
Pécs, 200 néző. V: Pálla, Nyilas I., Varga Z.
PÉCS: Vanloo 7/6, WENTZEL 11/3, SIMON ZS. 14, Tetemondová 8, IMOVBIOH 11. Csere: Gémes-Sarok 5, BREWER 15/9, Ruják N. 2, Tenyér
Edző: Meszlényi Róbert
CEGLÉD: POPOVICS 13/9, Swanier 9/3, Révész B. 4, LICSKAI 16/9, Hamilton-Carter 4. Csere: Gorjanácz 5/3, BAUGH 11, Kobolák 2, Böröndy, Révész L. 4
Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 6. p.: 12–7. 13. p.: 18–14. 17. p.: 28–21. 23. p.: 35–36. 26. p.: 38–40. 33. p.: 79–53. 37. p.: 69–59
Kipontozódott: Swanier (40. perc)
Meszlényi Róbert: –
Teljesítettük azt a tervünket, hogy kikapcsoltuk a ceglédi hátvédeket. Küzdelmes meccs volt, de erre is számítottunk, a ceglédiek szereznek még meglepetést ebben a szezonban.
Peter Jankovic: – Kulcspillanatokban követtünk el hibákat, hiába fordítottunk a harmadik negyedben, utána leültünk, és a végjátékban is botlottunk néhányszor.