Férfi kosár NB I: palánkos tripla, élnek a paksi döntős remények

2015.05.15. 19:45
Henry Dugat utolsó másodpercekben eleresztett triplájával nyert a Paks (Fotó: Molnár Gyula)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének negyedik felvonásán az Atomerőmű hazai pályán egy utolsó másodpercekben szerzett triplával 58–55-re legyőzte a Kecskemétet, így 2–2-re módosította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását.

Pocsékul indult az összecsapás a KTE számára, hiszen a paksiak a nyolcadik perc kezdetén már 11–0-ra vezettek. Filip Barovicsék éledezése az első negyedben öt pontot eredményezett, a jól játszó Jarrod Jones középtávoli dobásával azonban így is 16–5-re vezettek a hazaiak a 12. percben. Hogy aztán a szünetre már a vendégeknél legyen az előny (27–28)!

A nagyszünet után 31–28-as előnye után teljesen leblokkolt az Atomerőmű, Pongó Mátéék pedig egy 15–0-s rohammal állva hagyták ellenfelüket (31–43). A záró felvonásban aztán a keres szerkezet jegyében ismét a kecskeméti pontínség következett, az első hat percben csak két egységig jutottak, így pedig fordítottak Medve Mátéék (49–47).

A véghajrára 55–55-ös állás mellett érkeztek a felek, akkor pedig Henry Dugat eresztett meg egy triplát, melyet követően a labda a palánkról hullott a kosárba, két másodperccel a vége előtt kialakítva az 58–55-ös paksi sikert, így a párharcban az ötödik mérkőzésre is szükség lesz, hogy kiderüljön, melyik csapat lesz a Szolnoki Olaj döntőbeli ellenfele.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Atomerőmű SE–KTE-Duna Aszfalt 58–55
(14–5, 13–23, 12–17, 19–10)
Paks, 1200 néző. Vezette: Cziffra Cs., Pálla Z., Hegedűs T.
ATOMERŐMŰ:
DUGAT 13/6, Markovics , EVANS 7/3, Szabó Zs. 5/3, JONES 18. Csere: Medve 7, Eilingsfeld 5/3, Tóth Á. 2, Wise, Kovács Á. 1, Baki G. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
KTE: Kinney 5/3, Kovács P. 3/3, Djeraszimovics 6, Ivosev 6, BAROVICS 16. Csere: Karahodzsics 2, Pongó Martin 4, Hegedűs G. 6/3, PONGÓ MÁTÉ 7/3. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 9–0. 8. p.: 11–2. 12. p.: 16–8. 16. p.: 22–14. 19. p.: 25–27. 22. p.: 31–28. 26. p.: 31–35. 29. p.: 36–43. 32. p.: 41–45. 35. p.: 47–47. 37. p.: 49–47. 39. p.: 55–53
Dzunics Braniszlav: Ez a találkozó is illeszkedett a párharcba. Ismét hatalmas küzdelemben dőlt el a mérkőzés, kemény, férfias csata volt. Le a kalappal játékosaim előtt, mert a maximumot nyújtották. Vasárnap utazunk Kecskemétre, nem lesz egyszerű az sem, de megpróbáljuk kiharcolni a finálét.
Sztojan Ivkovics: Ismét óriási mérkőzést játszottunk. Szerintem ez a párharc a szezon legizgalmasabb párharca, az a csapat, amelyik veszít, biztosan szomorú lesz, de egyáltalán nem kell szégyenkeznie. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen hangulatot teremtettek, ez jó reklám a magyar kosárlabdának.