Férfi kosár NB I: szolnoki henger, söpréssel döntőben az Olaj

2015.05.12. 18:31
A piros mezes kecskemétiek kerültek újra előnybe (Fotó: Bús Balázs)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjének harmadik mérkőzését is könnyedén megnyerte a címvédő Szolnoki Olaj KK a Soproni Sördögök ellen, így bejutott a döntőbe. A másik párharc harmadik mérkőzésén a Kecskemét került újra előnybe azzal, hogy jó hajrával 67–60-ra legyőzte az Atomerőműt.

A Szolnok az első összecsapáson magabiztosan, 87–54-re győzött, és minden esélye megvolt rá, hogy már kedden bejusson a döntőbe hazai pályán, hiszen a második találkozón is két vállra fektette a Sopront.

Nem bíztak semmit sem a véletlenre a szolnokiak, Vojvoda Dávid duplájával azonnal megszerezte a vezetést a hazai csapat, amely folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét, és a félidőre már 21 pontos előnyt dolgozott ki.

A folytatásban sem örülhettek a soproniak, akik ugyan próbáltak felzárkózni, de az Olaj Vojvoda és Marko Brkics vezetésével újra hengerelt, így végül 23 ponttal megnyerte a találkozót, és ezzel elsőként bejutott a fináléba.

A februárban kupagyőztes szolnokiak ezzel továbbra is veretlenek a rájátszásban és sorozatban ötödik bajnoki fináléjukra készülhetnek.

A másik ágon KTE-Duna Aszfalt–Atomerőmű SE összecsapást rendeztek. Az első meccset a KTE, a másodikat az Atomerőmű nyerte meg hazai pályán biztosan, a harmadik találkozó sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott.

Az első félidő nagy részében a vendégek tudtak vezetni, de nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni. A harmadik játékrészben fordított a Kecskemét, de a döntés a hajrára maradt. Az utolsó öt perc pedig egyértelműen a hazaiaké volt, így újra előnybe kerültek az elődöntőben.

A két éve még másodosztályú KTE legjobbja James Kinney lett 19 ponttal, míg az alapszakaszgyőztes és tavaly döntős paksiaknál a szintén amerikai Ryan Evans vitte a prímet 17 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 86–63 (25–15, 26–15, 18–15, 17–18)

Szolnok, 1000 néző. V: Földházi, Benczur, Tőzsér
SZOLNOK: GIPSON 10/3, VOJVODA 21/9, Milosevics, BRKICS 23/21, KELLER 11. Csere: Báder 2, Wittmann 4/3, Peringer 6, Rakics 5/3, Sztajkovszki.4/3, Pavlovics. Vezetőedző: Dragan Alekszics
SOPRON: Thomas 4, RUJÁK 14/3, Takács N. 6/6, Boriszov 11/3, Tóth G. 3. Csere: Molnár M. 4, Edwards 5, Bán, Bakk 2, POSCIC 14. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–7. 8. p.: 24–14. 14. p.: 41–21. 18. p.: 43–27. 24. p.: 62–39. 28. p.: 66–45. 34. p.: 78–51. 38. p.: 83–57
Kipontozódott: Rakics (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0
Dragan Alekszics:
– Nagyon örülök, hogy három nullára megnyertük a párharcot. Ma is sok dobóhelyzetet kidolgoztunk, azokat jó százalékkal értékesítettük. Elismerésem a Sopronnak a bajnoki szerepléshez sok sikert kívánok nekik a bronzcsatában. Mi pedig várjuk döntőbeli ellenfelünket, amely ellen megvédhetjük bajnoki címünket.
Sabáli Balázs:
– Ez a realitás, az Olaj megérdemelten jutott be a döntőbe. Annak örülök, hogy fiataljaink jól szálltak be a záró negyedben. Igyekszünk majd megszerezni a bronzérmet.

KTE DUNA-ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 67–60 (20–21, 12–15, 21–15, 14–9)
Kecskemét, 1200 néző. V: Papp P., Frányó, Jakab
KTE: KINNEY 19/3, Kovács P. 5/3, DJERASZIMOVICS 13, Ivosev 6/6, BAROVICS 15. Csere: Pongó Martin, Karahodzsics 4, Pongó Máté 5/3, Hegedűs G. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ATOMERŐMŰ: Dugat 10/3, Medve 2, EVANS 17/9, SZABÓ ZS. 8, JONES 15. Csere: Tóth Á. 2, Kovács Á. 6/6, Eilingsfeld, Wise, Baki. Edző: Braniszlav Dzunics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 7. p.: 11–14. 14. p.: 23–25. 17. p.: 27–31. 23. p.: 36–39. 27. p.: 47–45. 33. p.: 57–54. 36. p.: 63–57. 39. p.: 67–59
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1
Sztojan Ivkovics:
– Az erő, a tudás, a kosárlabda minden eleme találkozott a pályán. Ha kikapunk, akkor sem lettem volna mérges, mert élvezetes párharcot vívott a két csapat. Igazi férfimunka volt ez mindkét részről stratégiailag és hozzáállásban. Nem véletlen, hogy tombolt a közönség.
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyert a hazai csapat, a második félidőben jobban játszott. Ugyanakkor nem lehetek mérges a játékosaimra, mert kihozták magukból a maximumot. Szeretnénk pénteken válaszolni a Kecskemétnek, hogy aztán vasárnap jöhessen a mindent eldöntő összecsapás.