Férfi kosár NB I: az Olaj és a KTE is simán nyert

2015.05.06. 19:35
A 20 pontos Lee volt a mezőny legjobb dobója (Fotó: Mészáros János)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásában az eldöntő első meccsein a címvédő Szolnok hazai pályán fölényes sikert aratott a Sopron ellen, és a KTE is viszonylag simán győzött az ASE ellen.

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjéből a bajnokság középszakaszát első két helyen záró Szolnok és Kecskemét simán, három meccs után továbbjutott (a Szegeddel és a Péccsel szemben), így pihenten várhatta az elődöntőt az egyformán fáradtabban, ötmeccses csatában továbbjutó Sopronnal, illetve Pakssal szemben (a Kaposvárt, illetve a Falcót búcsúztatták).

A mai első felvonás során az esélyesebb, hazai pályán játszó csapatok fölényes sikert arattak.

A Szolnok az első negyedben elsősorban Michael Lee pontjainak köszönhetően gyorsan elhúzott, tíz perc után 28–11-re vezetett. Sokat számított, hogy a vendégek a festéken belülről csak egy mezőnykosarat szereztek, miközben triplákkal hiába próbálkoztak, azok rendre lejöttek a gyűrűről. A lepattanóharcot az első játékrészben 13–3-ra nyerte meg az Olaj.

Az Olaj a második negyed elején már a nyolcadik hárompontosát értékesítette a meccsen, produkált egy 11–0-s szériát, aminek köszönhetően 39–11-nél tulajdonképpen le is zárult a találkozó érdemi része. A folytatásban már csak az volt a kérdés, mennyi lesz közte a végén.

A negyedik negyedben 78–37-nél már 41 pontos is volt a különbség, de a Sopron ebből faragott, így 87–54-re nyert az Olaj.

A másik meccsen a Kecskemét a harmadik negyed végére a nagyszünetben még nyolcpontos előnyét 18 pontosra növelte, és ez döntőnek bizonyult. A KTE a 17 pontos James Kinney vezérletével 73–61-re győzött az ASE ellen.

Az alsóházban, a bennmaradásért folyó csatában, az egyik fél második sikeréig tartó párharcban a MAFC egyenlített a ZTE ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 87–54 (28–11, 17–4, 24–19, 18–20)
Szolnok, 1000
néző. Vezette: Papp, Kapitány, Török
SZOLNOK: L. JONES 11/6, Vojvoda 11/9, Milosevics 4, LEE 20/12, KELLER Á. 12. Csere: Báder 2, RAKICS 10/3, WITTMANN 10/6, Peringer 4, Sztajkovszki 3/3, Pavlovics. Edző: Dragan Alekszics
SPORON: Thomas 10/6, RUJÁK A. 9/3, Boriszov 5/3, Tóth G. 11/9. POSCIC 6. Csere: Trepák, Edwards 8, Dénes, Takács, Molnár M. 5, Bakk. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 3. p.: 11–2. 8. p.: 20–7. 13. p.: 39–11. 18. p.: 45–15. 23. p.: 50–17. 26. p.: 55–30. 30. p.: 69–32. 35. p.: 79–38.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Szolnok javára
Dragan Alekszics: –
Fizikailag és mentálisan is nagyon rendben volt a csapat ezen a meccsen, jó védekezésre építve sok könnyű kosarat szereztünk. Mint tudjuk, ez egy párharc, ami még csak most kezdődött, nehéz találkozóra számítunk Sopronban, ahol szintén nyerni szeretnénk.
Sabáli Balázs: – Kifejezetten agresszíven játszó Szolnokkal találtuk magunkat szemben. Látszott is, elég fáradtan játszottunk, és az első félidőben akkora előnyt szereztek a hazaiak, hogy a folytatás már csak formalitás volt. Úgy érzem, volt tartása a csapatomnak, remélem, hazai pályán jobban játszunk majd.

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 73–61 (21–19, 17–13, 23–11, 12–18)

Kecskemét, 1300 néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Hegedűs T.
KTE: KINNEY 17/3, Kovács P. 7/3, DJERAZIMOVICS 13/6, Ivosev 9/3, BAROVICS 10/3. Csere: Pongó Martin 2, Karahodzsics 9, Hegedűs G. 2, Pongó Máté 4, Mészáros M. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
ASE: DUGAT 19/6, Medve 6/6, Evans 7/3, Szabó Zs. 9/3, Jones 16. Csere: Tóth Á. 2, Kovács Á., Baki, Wise 2, Eilingsfeld. Edző: Braniszlav Dzunics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 13–15. 13. p.: 26–24. 18. p.: 33–30. 22. p.: 44–34. 27. p.: 52–41. 33. p.: 66–47. 37. p.: 71–53

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Kecskemét javára

Sztojan Ivkovics: – Az eddigi legizgalmasabb meccset vívtuk a Pakssal. Rengeteg energia, erő volt a pályán mindkét oldalról, és ezt nagyon jó volt látni. Tisztességes harc volt, minden sunyiságot nélkülözve. Fel kell kötni a gatyánkat, hogy ezt a Paksot háromszor meg tudjuk verni.
Braniszlav Dzunics:
– Az első félidőben játékban voltunk, a harmadik negyedben azonban eldőltek a legfontosabb kérdések. Sem védekezésben, sem támadásban nem voltunk jók, és ezt egy olyan remek csapat, mint a Kecskemét, tökéletesen kihasználta.

A BENNMARADÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS

MAFC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 89–85 (22–17, 19–24, 26–17, 22–27)

Sporar Gabányi sportcsarnok, 800 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Minár
MAFC: Lakos 7/3, MISEK 29/12, Fodor 2, TOUTZIARAKIS 19, Glen 12, CS.: Lakits, BROWN 13/6, Tursics 7/3. Edző: Stefan Timbus
ZTE: MOHÁCSI 18 Tamir 8 DZAMBIC 20/9 FEKETE 19 Cohadarevic 6 CS.: Czinger, Kertész, Darling 14, Velkey Edző: Milos Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–10. 15. p.: 25–28. 26. p.: 59–45. 32. p.: 67–66. 35. p.: 76–71. 39. p.: 83–83 Kipontozódott: Dzambic (35.), Mohácsi (39.), Cohadarevic (40.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
Stefan Timbus: – Jó mérkőzés volt, szombaton lesz még egy.
Milos Sporar: – Döntés szombaton Zalaegerszegen.