Férfi kosár NB I: előnyben az Alba, pénteken az arany a tét

2017.06.13. 21:32
Az Alba Fehérvár hazai pályán nyert – ilyen sem volt még az idei döntőben (Fotó: Török Attila)
Az Alba Fehérvár fordulatos mérkőzésen legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-es előnyt szerzett az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban, amelyet péntek este Szombathelyen akár el is dönthet.

Kiválóan kezdett a döntő első meccsét Székesfehérváron megnyerő, hazai pályán viszont vereséget szenvedő Falco, amely Darrin Govens irányításával az első negyed végére 11 pontos előnyt épített fel.

A második negyedben – részben a bizonytalan játékvezetés következtében – lelassult a játék, a szombathelyiekre sorban fújták a faultokat, s hiába állt le a Falco, az Alba ezt eleinte nemigen tudta kihasználni. Lóránt Péter és Brandon Taylor révén aztán beindult a hazai pontgyártás, és az első félidő végét jelző dudaszó pillanatában Winston Shepard ziccerével megfordult az állás, a csapatok 37–36-os fehérvári vezetéssel vonultak pihenőre.

Az Alba lendülete megmaradt az újrakezdés után, a meccsen 19 pontig jutó Lóránt vezérletével 17–5-ös rohammal kezdett, és 54–41-es vezetést szerzett.

Újabb fordulat következett, Váradi Benedek triplái és a 26 ponttal a meccs legeredményesebbjévé váló Govens kosara után öt pontra csökkent a távolság. Az utolsó tíz perc elején kilencpontosra nőtt az Alba előnye, de a hazai csapat képtelen volt arra, hogy lezárja a meccset, több mint öt perccel a vége előtt csak hárommal vezettek a Fejér megyeiek.

73-nál a Falco utolérte az Albát, és benne volt a játékban, hogy a finálé harmadik meccsén is idegenbeli siker születik, de Taylor triplája és Keller Ákos duplája lendületet adott a végjátékra a Fehérvárnak, amely végül kilenc ponttal nyert.

A döntő negyedik mérkőzését pénteken játsszák Szombathelyen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 86–77 (15–26, 22–10, 26–22, 23–19)
Székesfehérvár, 2400 néző. V: Cziffra, Győrffy, Farkas G.
ALBA: B. TAYLOR 11/3, Mohammed 7/3, SHEPARD 11, LÓRÁNT 19/3, KELLER Á. 14. Csere: Farr, EDWARDS 18, Markovics 6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: GOVENS 26/9, VÁRADI B. 13/9, Kovács P., Pusztahvar 2, Zsigeranovics 7. Csere: TÓTH N. 14, BARHAM 13/6, Medford, Bognár K. 2, Simon K. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–1. 5. p.: 8–8. 7. p.: 11–13. 8. p.: 11–17. 12. p.: 19–28. 13. p.: 23–28. 19. p.: 32–36. 21. p.: 40–36. 24. p.: 50–41. 29. p.: 61–53. 31. p.: 65–60. 34. p.: 69–62. 35. p.: 69–66. 37. p.: 73–71. 38. p.: 75–74. 40. p.: 80–77
Kipontozódott:
Pusztahvar (40. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Hasonló forgatókönyv alapján zajlott a meccs, mint az előző kettő. Fizikailag mind a két csapat odatette magát, érthető is, mert a döntőről van szó. Kintről nem találtunk be, ez sokat nehezített a helyzetünkön. Az ellenfélnek viszont beesett néhány nagyszerű triplája, Váradi hármasainak tapsoltam volna, ha nem a Falcóban játszana. Nagy hullámvölgybe kerültünk az első negyedben, a hátrányt nehéz volt behozni, de utána összességében jól mentek a dolgaink.
Szrecsko Szekulovics: – Három ugyanolyan meccset játszottunk eddig, de csak az elsőn tudtunk fordítani és nyerni. A második negyedben nagyon gyorsan talpra állt az Alba. Kemény, energikus mérkőzés volt, nálunk néhány játékos nem játszott túl jól. A Fehérvár kihasználta, hogy Govens tudott csak igazán ponterős lenni, bár Váradi egyszer elkapta a ritmust. Hazai pályán megpróbálunk győzni.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Alba Fehérvár javára