Férfi kosár NB I: az Alba idegenben egyenlítette ki a döntőt

2017.06.10. 16:38
Az Alba kiegyenlítette a döntő állását (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén az Alba Fehérvár 75–65-re győzött Szombathelyen, ezzel 1–1-re módosította a finálé állását.

A szezonban saját csarnokában még veretlen Falco úgy léphetett pályára a Fehérvár elleni döntő második mérkőzésén, hogy innentől elég „csak” Szombathelyen nyernie – azt azonban sejteni lehetett, hogy a szombat délutáni meccset sem lesz könnyű behúznia.

Az óriási tét – miszerint a Falco győzelem esetén egy lépésre kerül a bajnoki címtől, a másik oldalon pedig ezzel egyidejűleg szinte lehetetlen helyzetbe kerülne az Alba – meglátszott a játékosokon. Az első félidőt rengeteg eladott labda és pontatlanság jellemezte. Ehhez hozzátartozik persze az is, hogy a Fehérvár minden erejével megpróbálta kikapcsolni Darrin Govenst, míg a hazaiak agresszívan mentek a szabad labdákra és a könnyelmű passzokra.

A fordulást követően sem lett látványosabb az összecsapás. Govens három negyeden keresztül talán a szezonbeli legrosszabb meccsét játszotta, igaz, az amerikai hibáiból Ivan Zsigeranovics remekül megélt. A vendégeknél Winston Shepard nagyon hasznos volt, cserébe viszont Lóránt Péternek nem ment jól.

A Falco kulcsembere a záró etapban már jobban teljesített, de az Albában Lóránt, Brandon Taylor és Justin Edwards is feljavult. Az utolsó percekben rendre kimaradtak Medfordék dobásai, így 21 veretlenül lejátszott hazai bajnoki után vereséget szenvedett a Szombathely.

A döntő harmadik mérkőzését 13-án Székesfehérváron rendezik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Döntő, 2. mérkőzés
Falco KC Szombathely–Alba Fehérvár-Puebla+ 65–75 (18–21, 17–14, 14–14, 16–26)
Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 12–10. 8. p.: 14–17. 12. p.: 23–21. 17. p.: 31–30. 23. p.: 37–37. 27. p.: 45–42. 33. p.: 53–54. 37. p.: 58–63. 39. p.: 64–69
Kipontozódott: Zsigeranovics (40.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Szrecsko Szekulovics: – Megérdemelten nyert az Alba, mindössze 65 pontot dobtunk itthon, amivel ilyen csapat ellen nem lehet nyerni. Nagyon rossz volt a dobószázalékunk, és nem találtuk a ritmusunkat, amivel a végén a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. Nem éreztem a győzelemhez szükséges energiát csapatomban. Talán minket jobban megzavart, hogy kora délután kellett játszani, furcsa, hogy egy bajnoki döntőt ilyen időpontban rendeznek.
Dzunics Braniszlav: – Elismerés jár mindkét csapatnak, mert ismét nagy küzdelem volt, és szoros mérkőzést játszottunk. Büszke vagyok a csapatra, a végjátékban sikerült megtalálni azokat a megoldásokat, amelyek a győzelemhez kellettek. Nem tudom, a fizikai állapotnak mekkora szerepe lesz a továbbiakban, de ez a döntő, ilyenkor a játékosok mindig a maximumot próbálják kihozni magukból.