Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte a rangadót Szolnokon

2020.01.19. 20:11
Travis Taylor 8 pontja mellett 10 lepattanót szerzett (Fotó: Koncz György)
A férfi kosárlabda NB I vasárnap esti mérkőzésén a harmadik helyen álló Körmend az eggyel mögötte álló Szolnok otthonában a negyedik negyedben fordítva aratott 87–84-es győzelmet.

A 3. helyen álló Körmend látogatott az egy hellyel két és ponttal mögötte tanyázó Szolnok otthonába, s a felek alaposan belekezdtek. A fordulatos első negyed végén 30–23-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző, s a másodikban a Körmend rendbe rakta a védekezését, miközben ismét eljutott 23 pontig, de a Szolnok részéről ekkor csak 14-re futotta, vagyis a szünetre kétpontos körmendi előny mellett mehettek a csapatok.

A hullámvasút a második félidőben is folytatódott: a feljavuló André Jones vezetésével meglépett a Szolnok, ám az utolsó tíz percben megint elvesztette a fonalat a hazai csapat, s végül a Körmend három ponttal behúzta mérkőzést – a végén a hazaiaknak több lehetőségük is volt a győzelmet jelentő kosár bedobására, ám ezek kimaradtak, s a vendégek örülhettek a sikernek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 84–87
(30–23, 14–23, 26–19, 14–22)
Szolnok, 1470 néző. Vezette: Benczur, Mészáros B., Frányó
SZOLNOK: D. DAVIS 16/6, Kovács P. 6, JONES 24/6, Juhos 2, CAKARUN 18. Csere: Krsztics 9, Tóth N., Price 9/6, Rudner, Csák. Edző: Gasper Potocnik
KÖRMEND: TURNER 16/3, Takács K., Edwards 13, VARNADO 21/6, Taylor 8. Csere: Ferencz Cs. 12/6, KASTRATI 15/3, Durázi 2, Németh Á. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–10. 8. p.: 23–22. 14. p.: 34–32. 18. p.: 40–42. 24. p.: 56–50. 29 p.: 70–61. 34. p.: 77–76. 37. p.: 80–79. 39. p.: 82–85
Kipontozódott: Juhos (39. p.)
Gasper Potocnik: – A Körmend kiváló csapat, mindezt bizonyítja a honi és a nemzetközi mezőnyben is. Különösen védekezésben követtünk el sok hibát, második szándékból több kosarat is kaptunk, amit ki kellett volna védekeznünk. Nem tehetek szemrehányást játékosaimnak, de a folytatásban minden szinten javulnunk kell.
Matthias Zollner: – Két nagyszerű csapat vívott egymással jó mérkőzést. Úgy érzem, a fontos helyzetekből ezúttal mi jöttünk ki jobban. Tovább kell folytatnunk a munkát, hogy versenyben maradjunk a mezőny legjobb csapataival.