Férfi kosár Euroliga: hiába hajráztak nagyot Hangáék

2017.10.20. 21:03
A férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának második fordulójában a Hanga Ádámot is a soraiban tudó Barcelona 90–82-re kikapott a Crvena zvezda otthonában.

Egy hazai tripla után Hanga kezdte meg a pontgyártást a Barca oldalán, de az első negyed a Milko Bjelica (23pont) és Mathias Lessort (13 pont, 9 pattanó) vezette Crvena zvezdáé volt, amely egyértelműen a gránátvörös-kékek fölé nőtt ebben a szakaszban (24–13). A második felvonásban szinte végig 10 pont körüli volt a távolság – egyszer visszajött 5 pontra a Barca (33–28), ám a félidőben is 12 ponttal vezettek a Taylor Rochestie-től (22 pont, 7 gólpassz) és Pero Anticstól (10 pont, 9 pattanó) is sok pluszt kapóhazaiak (44–32).

A fordulás után sem mutatott arra semmi, hogy a katalánok fordítani tudnának, bejöttek 10 pont alá, de igazán a harmadik játékrész utolsó perce sikerült jól nekik, Heurtel és Oriola egy-egy hármasával öt pontra megközelítették ellenfelüket (62–57). A negyedik negyed elején nagy volt a gumizás – újra 11 ponttal vezetett a Zvezda, majd ez a különbség előbb négy pontra csökkent Hanga és Ante Tomic kosarai után, Heurtel hármasával pedig mindössze egyetlen pont volta szerbek előnye a 36. perc legvégén (77–76). Hanga hármasával a 38. perc elején vezetett a Barca (79–80), azonban Bjelica hármasára hiába válaszolt Heurtel két büntetővel, Bjelica és Rochestie másfél perccel a vége előtt 4 pontos fórhoz juttatta a szerb csapatot, innen pedig már nem volt visszaút a spanyoloknak, 90–82-re győztek a hazaiak.

Hanga Ádámezúttal kezdőként 21 és fél perc alatt 10 pontot (3/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), 1-1 pattanót, gólpasszt, blokkot, eladott labdát, beütött és kiharcolt faultot jegyzett, így 8 VAL-lal zárt.