Férfi kosár Ek: Belgiumban közte 22 – az Alba nyert, az Egis nem

2017.11.15. 22:22
Lóránt Péter 13 pontig jutott az Alba sikere során (Fotó: Török Attila, NS-archív)
Felemás napot zártak férfi kosárlabdacsapataink Belgiumban: az Alba Fehérvár gyakorlatilag három negyedet játszva is simán nyert a Proximus Spirou otthonában, az Egis Körmend viszont már a meccs elején jelentős hátrányt szedett össze.

PROXIMUS SPIROU (belga)–ALBA FEHÉRVÁR

A Fehérváron 72–60-ra nyerő belgák ezúttal mintegy három és fél percig tudták tartani a lépést a magyar bajnokkal (7–8), Alandise Harris büntetőivel a 8. percben már tíz pont volt közte (10–20).

A fehérváriak védekezésével gyakorlatilag semmit sem tudtak kezdeni a belgák, az első félidőben csupán 21 pontig jutott a házigazda, miközben a vendégek kétszer ennyinél jártak (21–42).

A játék képe a folytatásban sem nagyon változott, a Proximus Spirou erejéből annyira telt, hogy az utolsó játékrészt nagyon megnyerte (18–5), így „csak” 22 ponttal kapott ki (52–74).

BASIC-FIT BRUSSELS (belga)–EGIS KÖRMEND

A már biztosan továbbjutó Körmend számára lényegesen rosszabbul alakult a belga túra: a brüsszeli fellépésen már az ötödik perc elején tízpontos hátrányban volt (14–4), a negyedet 26–14-es hátrányban zárta, a félidőt pedig 47–39-esben.

A harmadik negyedet követően már 19 pont volt a felek között (66–47), a végére pedig itt is 22 lett a differencia (86–64).

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
BASIC-FIT BRUSSELS (belga)EGIS KÖRMEND 86–64 (26–14, 21–25, 19–8, 20–17)
Brüsszel, 150 néző. V: Marques (portugál), Faur (román), Gedvilas (litván)
BRUSSELS: Bosco 7/3, HARRELL 11/3, M. SMITH 17/3, PETERSON 12, SIMMONS 15/3. Csere: Muya 6, Lichodzijewski 5/3, Depuydt 6, J. Foerts 5/3, N. Foerts 2, Lambrechts, Samardzic. Edző: Laurent Monier
KÖRMEND: WRIGHT 17/6, Hollins 4/3, Ferencz 6/6, S. Davis 2, Horti 4. Csere: Koch 3/3, Bán 3/3, Halász 1, Tuoyo 14/3, Csorvási 5, NÉMETH Á. 5/3. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 1. perc:
5–0. 3. p.: 12–4. 8. p.: 18–6. 14. p.: 39–22. 16. p.: 40–28. 24. p.: 56–39. 35. p.: 77–51
Laurent Monier:
– A legfontosabb az önbizalom megszerzése volt, az építkezés, hogy rendbe szedjük a védekezésünket. Célunk, hogy lépésről lépésre haladjunk előre a bajnokságban. Készen állunk a szombati mérkőzésünkre, ezzel a mentalitással jó esélyünk lehet akkor is. Irányítottuk a Körmend elleni találkozót, a csapatmunka, a besegítések vezettek minket a sikerhez.
Gasper Potocnik: – Elismerésem az ellenfélnek, megérdemelte a győzelmet, keményen, sok energiával, abszolút mértékben jobban játszott, mint mi. Elnézést kérek a szurkolóinktól ezért a teljesítményért, nem játszottunk a megfelelő szinten, elsősorban a védekezésbe fektettünk kevés munkát. A legjobbakat kívánom a brüsszelieknek, igyekszünk a lehető leghamarabb elfelejteni ezt a mérkőzést, vasárnap fontos rangadó vár ránk.

F-CSOPORT, 5. FORDULÓ
PROXIMUS SPIROU (belga)–ALBA FEHÉRVÁR 52–74 (15–27, 6–15, 13–27, 18–5)
Charleroi, 1500
néző
PROXIMUS: Gibbs 5/3, Libert 8/6, Thomas 5/3, Tuttle 6, Katics 2. Csere: Marnegrave 8/3, Grant 4, Gorgemans, Marchant 6, Delalic 2, Fusek, Iarochevitch 6. Edző: Bryan Lynch
FEHÉRVÁR: Hill 4, Simpson 11/9, HARRIS 18/3, LÓRÁNT 13/6, Keller Á. 2. Csere: HORTON 12, Fenner 7, Kovács Á. 2, Keller I. 4/3, Filipovity 1, Brbaklics. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 6. p.: 8–15. 8. p.: 10–20. 13. p.: 17–29. 15. p.: 19–35. 17. p.: 19–39. 23. p.: 27–45. 25. p.: 29–58. 28. p.: 31–65. 34. p.: 41–71. 37. p.: 46–74
Dzunics Braniszlav: –
Előzetesen nem tűnt könnyű mérkőzésnek, az döntött végül, hogy jobban védekeztünk a házigazdáknál, támadásban is határozottak voltunk, valamint sokkal több lepattanót szereztünk. Sikerült uralni a játékot, megérdemelt győzelmet arattunk.

Cmoki Minszk (fehérorosz)–Bnei Rav-Bariah Herclija (izraeli) 83–65