Férfi kosár Ek: körmendi dráma; Alba, Szolnok – sima

2017.11.08. 21:01
A Körmend hazai pályán drámaian, Ferencz Csaba utolsó másodperces triplájával kiharcolt hosszabbítás után nyert, a Szolnok és az Alba Fehérvár idegenben győzött a férfi kosárlabda FIBA Európa-kupa szerdai játéknapján. A körmendiek ezzel továbbjutottak a csoportjukból.

A körmendiek tudták, ha legyőzik a Balkanit, biztossá teszik továbbjutásukat a D-csoportból. Jól is kezdett a vasi csapat, de az első negyedvégére felzárkózott a bolgár gárda. A második negyed közepén tízzel is vezettek a vendégek, de a Körmend a nagyszünetre felzárkózott.körmendiek tudták, ha legyőzik a Balkanit, biztossá teszik továbbjutásukat a D-csoportból. Jól is kezdett a vasi csapat, de az első negyedvégére felzárkózott a bolgár gárda. A második negyed közepén tízzel is vezettek a vendégek, de a Körmend a nagyszünetre felzárkózott.

A harmadik tíz perben fej fej mellett haladtak a csapatok, a negyedik elején egy 9–0-s bolgár roham miatt a körmendieknek futniuk kellett az eredmény után. 56–65 után két pontra (69–71) sikerült felzárkózniuk, de a hajrában megint elhúztak a vendégek.

A Körmendet Ferencz Csaba utolsó másodperces triplája mentette meg a vereségtől a rendes játékidőben, következhetett a hosszabbítás.

A magyar csapat a drámai egyenlítésből fakadó lélektani előnyét kihasználva a hosszabbításban állva hagyta vendégét, és győzelmével kiharcolta a továbbjutást.

Az Alba Fehérvár lassan lendült játékba izraeli riválisa ellen, 8–0-s hazai vezetésnél szerezte első kosarát. 14–6-ról egyenlített Dzunics Braniszlav együttese, a Székesfehérváron 19 ponttal nyerő Bnei Herclija 18–17-re vezetett utoljára.

Ettől fogva csak a magyar csapat irányított, a második és a negyedik negyedet is 12 ponttal nyerte meg, s a 18 pontos Kovács Ákos vezérletével magabiztos győzelmet aratott, és versenyben maradt a továbbjutásért.

A Szolnok Macedóniában egy negyedig szoros meccset játszott a Szokoli vendégeként, aztán a második tíz percben nyolc, a harmadikban 14 pontot engedett vendéglátójának, amelynek 26–21 után zsinórban 14 pontot dobott. Győzelmével a Szolnok a csoportja élére állt, de még nem jutott tovább.

KOSÁRLABDA
Férfi FIBA Európa-kupa
4. forduló
D-csoport

EGIS KÖRMEND–BC BALKAN (bolgár) 90–86 (17–17, 16–18, 23–24, 21–18, 13–9) – hosszabbítás után
Körmend, 1800 néző. V: Jurasz (szerb), Tiszlenko (ukrán), Vulic (horvát)
KÖRMEND: WRIGHT 16/3, Hollins 16/6, FERENCZ 19/12, Davis 13/6, Horti 4. Csere: TUOYO 13, Koch 3/3, Németh Á. 1, Bán, Halász, Csorvási 5. Edző: Gasper Potocnik
BC BALKAN: Brooks 9/3, Iliev 3, Zahariev 10/6, Keszar 9/3, WASHINGTON 18. Csere: PETKOV 25/18, Kocsev, HAUGHTON 12, Hrisztov. Edző: Nebojsa Vidics
A mérkőzés alakulása. 3. p.: 7–2. 8. p.: 12–15. 13. p.: 20–21. 18. p.: 26–35. 23. p.: 38–38. 28. p.: 54–53. 33. p.: 56–65. 37. p.: 65–71. 43. p.: 84–80
Kipontozódott: Brooks (39. p.), Haughton (43. p.)
Gasper Potocnik:
– Köszönöm szurkolóink segítségét, a nehéz pillanatokban plusz erőt adtak a csapatnak. Nem volt elég energiánk ahhoz, hogy előnyt harcoljunk ki. Elkövettünk néhány hibát, s ellenfelünk megérezte, hogy lehet keresnivalója. A végjátékban nagy energiákat mozgósítottunk és volt egy kis szerencsénk is.
Nebojsa Vidics: – A Körmend egy nagyon karakteres csapat, erős és rutinos gárda. A vereség ellenére büszke vagyok a játékosaimra, mert helytálltunk, keményen küzdöttünk, talán a győzelmet is megérdemeltük volna.

A másik mérkőzésen: Keravnosz (ciprusi)–Basic Fit Brussels (belga) 90–77

A csoport állása: 1. Körmend 4/0, 2. Keravnosz 3/1, 3. Brussels 1/3, 4. Balkan 0/4

F-csoport
BNEI HERCLIJA (izraeli)–ALBA FEHÉRVÁR 68–93
(21–23, 12–24, 25–24, 10–22)
Herclija. V:
Olaru (román), Karakacunisz (görög), Mavisu (török)
HERCLIJA:
Green 5/3, Sharp 17/15, Dawson 8, Adrien 7/3, Archie 15/3. Csere: Thames 13/9, Rosenberg 3/3, Maayan. Edző: Michael Gorke
ALBA:
Hill 16/3, Simpson 7/6, Harris 6/6, Lóránt 15/3, Keller Á. 10. Csere: Fenner 3, Markovics, Kovács Ákos 18/9, Horton 12, Filipovity 6/6, Brbaklics, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc:
8–0. 5. p.: 11–6. 7. p.: 14–14. 9. p.: 18–20. 15. p.: 26–36. 20. p.: 33–47. 27. p.: 50–61. 28. p.: 50–66. 33. p.: 58–78. 35. p.: 58–83
Kipontozódott:
Dawson (29. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Úgy mentünk neki az izraelieknek, hogy tudtuk, nagyon nagy szükségünk van a győzelemre, mert hazai pályán vesztettünk ellenük. Ezt idegenben kellett tehát visszahoznunk, elsősorban a védekezésben volt szükségünk javulásra, és helyenként meg is csináltuk, amit szerettünk volna. Támadásban többnyire jól, szervezetten kosárlabdáztunk. Segített rajtunk néhány kiváló egyéni teljesítmény, dobtunk kilencvenhárom pontot, nem lehet okunk panaszra.

A másik mérkőzésen: Proximus-Spirou (belga)–Cmoki Minszk (fehérorosz) 78–82

A csoport állása: 1. Proximus-Spirou 3/1, 2. Alba Fehérvár 2/2 (300–297), 3. Cmoki Minszk 2/2 (291–292), 4. Bnei Herclija 1/3

H-csoport
KARPOS SZOKOLI (macedón)–SZOLNOKI OLAJ KK 73–91
(26–21, 8–24, 17–23, 22–23)
Szkopje, 100 néző. V:
Yalman (török), Prpa (szerb), Cekov (bolgár)
SZOKOLI:
MCFADDEN 14/6, Brown 6, Szokolov 7/3, CSOMAGICS 17, LABOVICS 15/3. Csere: Delic 4, Djurovszki 8/6, Collins 2, Nikolovszki. Edző: Angel Tasevszki
SZOLNOK:
PERRY 17/3, Vojvoda 13, FORD 12/3, MILOSEVICS 13, ANDRIC 13. Cs: TÓTH Á. 10, Kovács P. 4, Phillip 7/3, Polyák 2. Edző: Dragan Alekszics
2–5. 5. p.: 8–11. 7. p.: 16–15. 11. p.: 26–21. 15. p.: 26–35. 18. p.: 30–43. 24. p.: 34–53. 27. p.: 40–63. 30. p.: 51–66. 34. p.: 61–71. 36. p.: 66–73
Mihail Naumovszki (másodedző): –
Elismerésem a Szolnoknak, jó és erős csapat, amelytől nem szégyen kikapni. Szinte mindenki tudja, anyagi gondokkal küzd a klubunk. Nem dobtunk jól mezőnyből, sok, büntetőt is elhibáztunk, és korábbi játékosunkat, Kendrick Perryt nem tudtuk megállítani.
Dragan Alekszics: –
Tudtuk, hogy vannak gondjai az ellenfélnek, amely még nem nyert meccset. A Szokoli nem adta fel, a macedónok harcoltak az utolsó pillanatig. Azért jöttünk, hogy nyerjünk és saját kezünkbe vegyük a sorsunkat – sikerült.

A másik mérkőzésen (kedd): Falco–Nyizsnyij-Novgorod (orosz) 79–84

A csoport állása: 1. Szolnok 3/1 (356–301), 2. Nyizsnyij-Novgorod 3/1 (350–335), 3. Falco 2/2, 4. Szokoli 0/4