Férfi kosár Ek: tovább tart az Alba szenvedése; szárnyal a Körmend

2017.10.24. 20:08
A férfi kosárlabda Európa-kupa második fordulójában az Alba Fehérvár 72–60-ra kikapott a Proximus Spiroutól, ezzel két hazai mérkőzés után nyeretlen a csoportkörben. Az Egis Körmend 74–61-re legyőzte a Basic-Fit Brusselst, így még veretlen.

ALBA FEHÉRVÁR–PROXIMUS SPIROUALBA FEHÉRVÁR–PROXIMUS SPIROU

A magyar bajnoki címvédő nehéz napok után fogadta a belga Proximus Spirout, hiszen múlt hét szerdán hazai pályán 19 ponttal kikapott a Bnei Herclijától az Európa-kupa csoportkörének nyitányán, majd szombaton óriási verésbe szaladt bele Pécsen (79–47).

A kezdés ezúttal sem volt jó a fehérváriaktól: ugyan 3–0-ra vezettek, innen 10–0-s futással fordítottak a vendégek. Ez utóbbi jelentős mértékben múlott a 224 centis Michael Fuseken is, aki az előző szezonban a Szolnok ellenfeleként is járt hazánkban, majd nyáron a szlovák válogatott színeiben kétszer is megmérkőzött legjobbjaink ellen. Az akkor igen vékony, kissé esetlen 22 éves srác nem lett ugyan vastagabb, de így is az első öt percben kétszer zsákolt és begyűjtött 6 lepattanót is.

A folytatásban az Alba is repesztett egy 10–0-t, innentől fej fej mellett haladtak a felek. Ugyan a támadása nem állt össze igazán a hazai csapatnak, a védekezésre az első perceket leszámítva nem lehetett panasz.

29–34-es állásról kezdődött a második félidő, az Alba gyorsan szerzett hat pontot, átvéve ezzel a vezetést. Csakhogy ezúttal is az történt, ami az egész meccsen – a jobb fehérvári támadásokat pontatlanok követtek.

A fehérvári csapatban voltak ugyan fellángolások, a 17 pontos Kasey Hill bemutatott egy-két szép akciót, Kovács Ákos és Keller Ákos is hasznosan játszott, de senki nem tudta igazán felvenni a versenyt a Seth Tuttle (17 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) vezette belgákkal.

A vége 72–60-as belga siker lett, az Alba mindkét vereségét hazai pályán szenvedte el.

EGIS KÖRMEND–BASIC-FIT BRUSSELS

Az Albához hasonlóan a Körmend is belga csapatot látott vendégül, ám sokkal jobb hangulatban: Gasper Potocnik együttese hatalmas fordítás után győzött egy ponttal Bulgáriában a nemzetközi kupában, a hétvégén pedig a vasi rangadón simán legyőzte a Falcót.

A magyar együttes tudatosan készült rá, hogy palánk alatt veri meg a brüsszelieket, ennek eredményeként a magasemberek közül Horti Bálint 7, Csorvási Milán 6, Justin Tuoyo 4 pontot szerzett az első félidőben, a lepattanókat pedig 23–12-re hozta.

Magabiztosan játszott a Körmend, a 18. percben 34–20-as állásnál Németh Ákos pörkölt be egy triplát, nagy volt a hazai publikum öröme, a meccs azonban korántsem dőlt még el – a belgák pillanatok alatt ledolgoztak hét pontot, s a szünetben 42–29 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően is remekül védekezett az MTE, bizonyos periódusokban kifejezetten energikusan játszottak Eric Fanningék (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), nem engedték közelebb az ellenfelüket. Az utolsó negyedben lényegében csak a különbség volt a kérdés.

A vége 74–61-es hazai győzelem, a Körmend a négy selejtezős meccsét is beleszámítva még veretlen a kupában.

FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ

D-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–BASIC-FIT BRUSSELS (belga) 74–61
(19–17, 23–12, 17–16, 15–16)
Körmend, 1850
néző.Vezette: Csebisev (ukrán), Putyenko (orosz), Serkan Emlek (török)
KÖRMEND:
Hollins6,FANNING15,Ferencz7/3,Davis5,HORTI9. Csere:TUOYO13, Halász3, Csorvási6, Bán2,Németh6/3,Koch2,Oroszi. Edző:Gasper Potocnik
BASIC-FIT BRUSSELS:
Peciukevicius2,Muya6,Harrell7/3,Simmons3,LICHODZIJEWSKY15/9. Csere:Loubry7/3, PETERSON10,Depuydt2,J. Foerts7/3,N. Foerts2,Lambrechts. Edző:Laurent Monier
A mérkőzés alakulása. 4. perc:
9–4.7. p.:17–10.13. p.:27–17.18. p.:38–27.24. p.:45–36.26. p.:50–38.32. p.:61–45.37. p.:70–54
Kipontozódott:
Harrell (39. perc)
Gasper Potocnik: –
Elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, jól dolgoztunk, végig kontrolláltuk a játékot. Természetesen voltak hibáink, de most a győzelem volt a legfontosabb. A játékosok kaptak lehetőséget a bizonyításra, ez fontos, mert nagyon nehéz sorozat előtt állunk.
Laurent Monier: –
Csak a védekezésünkkel voltam elégedett, támadójátékunk erőtlen és sok hibával tarkított volt. Rengeteg labdát ajándékoztunk az ellenfelünknek, és a támadó lepattanókat nagyon gyengén szedtük, ezért törvényszerű volt a vereségünk. A szezon elején tartunk, sokat kell még tennünk azért, hogy eredményesebbek legyünk.

F-CSOPORT

ALBA FEHÉRVÁR–PROXIMUS SPIROU (belga) 60–72 (15–18, 14–16 , 13–16, 18–22)
Székesfehérvár, 1200
néző.Vezette:Faur (román), MacDonald (skót), Arana (spanyol)
ALBA FEHÉRVÁR:
HILL17,Harris9/3,Markovics8,Filipovics6/6,KELLER Á.8/3. Csere:Keller I., Simpson, Kovács Á.10/6,Macon2,Brbaklic. Edző:Dzunics Braniszlav
SPIROU:
Marnegrave6,Libert6,Thomas5/3,TUTTLE17,Fusek6. Csere:Marchant2, GRANT11/3, Gibbs5, JAROSEVICS11/3,Gorgemans1,Ortiz, Delacic2. Edző:Bryan Lynch
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–6.5. p.:6–10.8. p:13–13.12. p.:17–18.15. p.:21–20.18. p.:26–30.22. p.:35–34.25. p.:35–44.28. p.:37–46.32. p.:45–53.35. p:53–61.38. p.:55–65
Dzunics Braniszlav: –
Jobban védekezett a Spirou, és nem igazán találtuk a helyünket támadásban sem, valamint túlságosan sok könnyű kosarat hagytunk az ellenfélnek.
Bryan Lynch: –
A határozott védekezésünk adta a győzelmünk kulcsát, kontrollálni tudtuk a találkozót, bár támadásban egyik csapat sem jeleskedett, de ennyivel mindenképpen jobbak voltunk.