A Sopron a pontokat, Djokics a technikaikat gyűjtötte

2011.04.19. 19:11
Holt (balra) volt a soproniak vezére (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A Sopron egymás után másodszor is simán, 79–55-re győzött a Pécs ellen a női kosárlabda bajnoki döntőben. A baranyaiaknál nem akadt vezéregyéniség, míg a hazaiaknál többen is– például Amber Holt vagy Marissa Coleman – remek napot fogtak ki. A legnehezebben a vendégek vezetőedzője, Zseljko Djokics viselte a vereséget, a játékvezetői ítéleteket reklamáló szakember kétszer is technikait kapott, így a kizárás sorsára jutott. Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása ezzel 2–2, döntés pénteken Pécsen.

1. NEGYED

A Sopron hozta el a labdát – elkezdődött a mérkőzés!

Az első kosarat azonban a pécsiek szerezték, Nagy-Bujdosó Nóra triplájának köszönhetően. Hazai oldalról Amber Holt talált be először, míg Marissa Coleman két dobást is elrontott. 2–3

Pécsi oldalról Kelsey Griffin bedobott kettőből egy büntetőt, majd Alexandria Quigley tett hozzá két pontot, de közben a pécsi palánk alól Krivacsevics Tijana, majd Zane Tamane is betalált, utóbbi kétszer is. Coleman első pontjai után pedig már a hazaiak vezettek. 10–8

Coleman és Holt összjátéka után utóbbi dobhatott ziccert – 12–8, Zseljko Djokics, a vendégek trénere időt kért, de ennek rövid távon nem lett meg a hatása.

Holt újabb jó dobása után már 14–8-ra vezetett a Sopron. A másik oldalon Iványi Dalma hiába adott remek bejátszást Szara Krnjicsnek, a center kihagyta a ziccert.

Sokkal szigorúbban fújtak a játékvezetők, mint a legutóbbi soproni meccsen – ami után a Sopron edzője, Székely Norbert szóvá is tette ezt – a pécsieknek már a 4. percre összejött az ötödik csapathibájuk – más kérdés, hogy ezt követően Krivacsevics két büntetőt is kihagyott.

Időközben megérkezett a pécsi szurkolók egy nagyobb csoportja, akik a buszuk meghibásodása miatt késtek. A megérkező baranyaiak egy Raksányi Krisztina kosárnak tapsolhattak, ami azonban nem maradt válasz nélkül, és a Sopron az első szünetig állandósítani tudta vezetését. 20–12

Az első játékrészben a nyolcpontos, soproni Amber Holt volt a legeredményesebb.

2. NEGYED

„Játékban, mentalitásban, a kosárlabda minden elemében felülmúltuk a pécsieket. Remélem Pécsen tiszta, sportszerű körülmények között, a játék fogja eldönteni, hogy ki lesz a bajnok. Az a csapat tud nyerni, amelyik könnyebben átvészeli a nehézségeket. Az állás 2–2, semmi sem történt eddig” – jelentette ki a döntő negyedik, soproni sikert hozó meccse után Székely Norbert a mérkőzést közvetítő Sport Klub televízióban.

„Azóta, hogy a második meccs után a szövetségi kapitány azt nyilatkozta, rossz irányba halad a kosárlabda, történt valami változás a körülményekben. Mi nem változtattunk semmit. , rossz irányba halad a kosárlabda, történt valami változás a körülményekben. Mi nem változtattunk semmit. A Sopron a harmadik meccsen még keményebben játszott, mint mi korábban. Nekünk most nem volt lehetőségünk úgy játszani, mint az első két találkozón. Remélem az ötödik találkozó harcos, ugyanakkor tiszta meccs lesz, ami jót tesz a magyar kosárlabdának. Nekünk az a legfontosabb, hogy itt vagyunk a döntőbe, és hogy ezt ki is élvezzük. Nagyon büszke vagyok a csapatomra!" – nyilatkozta a mérkőzést Sport Klubnak a Pécs 2010 edzője, Zseljko Djokics.

Közel másfél percig nem született kosár a második negyedben, végül Coleman törte meg a „csendet” – tíz ponttal, 22–12-re meglépett a Sopron. Újabb pécsi időkérés után Iványi Dalma tört be a palánk alá, de hiába tette fel a labdát, az leszédült a gyűrűről.Ezt követően viszont kezdtek magukra találni a vendégek, Fegyverneky Zsófia, majd Szara Krnjics is betalált.

Egy leindítás után Krivacsevics közeli dobása jó volt, viszont ezután Fegyverneky bedobott egy büntetőt, Iványi pedig elsüllyesztette a második baranyaiak triplát (a hatodik vendégkísérletből), így négy pontra visszajöttek a vendégek, Székely Norbert, a Sopron edzője pedig időt kért. 24–20

Holt labdaeladás után Raksányi növelhette volna a pécsi pontok számát, de lepattant a labdája, amit Holt begyűjtött, majd a soproniak támadásából Tamane volt eredménye, aztán pedig honti Kata fordult le emberéről.

Hiába zárkózott tehát fel a vendégcsapat, több elrontott támadás után ismét megugrott a Sopron, Holt kettő plusz egye után 11 ponttal – 31–20

A vendégek rossz sorozatát Quigley zárta le egy triplával, majd Fegyverneky is hozzátett egy hárompontost. 31–26

Amíg a pécsiek kintről, addig a hazaiak a palánk alól eredményesek,méghozzá Tamane révén, majd Holt is hozzátett két pontot. A játékrész hajrája ismét a Soproné volt, Honti Kata közelije után alakult ki a félidei eredmény 37–26

3. NEGYED

Krivacsevics sikeres közeli dobásával folytatódott a meccs a nagyszünet után, Coleman büntetői, Tamane duplája és több elrontott pécsi akció után pedig már 42–26-ra vezettek a hazaiak.

A folytatásban mindkét oldalon születtek kosarak, a pécsieknél Quigley egyedüliként átlépte a tízpontos határt (11-nél járt ekkor) de a különbség nem csökkent, sőt még nőtt is. 47–30

A Pécs hiába próbált triplákkal közelebb zárkózni, a dobások leszédültek – például Griffiné, aki egy hete a mezőny legjobbja volt. Holt a másik oldalon azonban bedobta a triplát, húsz ponttal vezetett ekkor a Sopron. – 50–30

A Pécs hiába zárkózott egy kicsit közelebb, ugyanis Zseljko Djokics technikait kapott – Iványi lenn maradt miután ütközött Hort Dórával, ám a bírók nem sípoltak, ezért a szerb mester a pályára rontott –, a hazaiak pedig éltek a lehetőséggel. 56–35

A Pécs az utolsó szünetig nem tudta csökkenteni hátrányát, így voltaképpen fél óra alatt eldőlt a mérkőzés. 62–39

4. NEGYED

Tamane-dupla, majd Raksányi tripla után 64–41-re módosult az eredmény, ám a folytatásban továbbra is az történt a pályán, amit a hazaiak akartak.

A pécsiek teljesen feladták a meccse, Keller Annamária, Sarok Nikolett, Horváth Lilla és Regina Palusna is beállt a vendégeknél, tehát Djokics mester már pihentette legjobbjait. A soproniaknál azonban több kulcsember is pályán maradt, és ez meg is látszott az eredményen. 72–44

A legnehezebben Djokics mester bírta a pályán történteket, no meg a játékvezetők egyes ítéleteit – a szerb mester Rátgéber Lászlót idéző teátrális mozdulatokkal jelet is adott elégedetlenségének, a bírók pedig újabb technikaival, és ezzel járó kizárással „jutalmazták” a vendégek szakvezetőjét.

A hajrában már 79–48-ra is vezettek a hazaiak, végül 79–55-re nyertek, ezzel egyenlítettek az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban. Döntés pénteken, Pécsen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON –PÉCS 2010 79–55 (20–12, 17–14 , 25–13, 17–16)
SOPRON: Honti 10, Holt 16/3, Coleman 12, Krivacsevics 9, Tamane 11. Csere: Horti 7, Németh B. 9, Varga Zs. 3, Licskai, Fűrész, Szabó F. 2
PÉCS: Iványi 3/3, Fegyverneky 11/3, Quigley 11/3, Nagy-Bujdosó3/3, Griffin 3. Csere: Krnjics 6, Palusna 2, Sarok 6 Raksányi 5/3, Horváth L. 3, Keller, Czirják 2,
Kipontozódott: Raksányi (33. p.), Németh B. (35. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–6. 6. p.: 12–8. 8. p.: 16–10. 12. p.: 22–12. 15. p.: 24–20. 18. p.: 31–20. 19. p.: 31–26. 22. perc: 41–26. 25. p.: 47–30. 26. perc: 50–30. 28. perc: 56–37. 32. p.: 64–48. 35. p.: 74–44. 38. p.: 79–50.