Elmaradt a baranyai bajnokavatás - simán nyert a Sopron

2011.04.17. 19:50
A bajnoki döntő harmadik meccsén Raksányi Krisztináék nem bírták feltartóztatni a soproniakat <br />(Fotó: Korponai Tamás, archív)
Az MKB-Euroleasing Sopron a női kosárlabda bajnokság döntőjének harmadik meccsén, Pécsen a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, végig vezetve 80–56-ra győzött, összetettben 2–1-re szépített. Ezzel Székely Norbert csapata megakadályozta a bajnokavatást, folytatás kedden, Sopronban.

1. NEGYED

A Pécs hozta el a labdát – tömött lelátók előtt, fantasztikus hangulatban kezdődött a meccs, melyet 2–0-s összetett vezetés tudatában kezdtek a bajnokavatásra készülő hazaiak.

Az első támadások után egyik oldalon sem született kosár. A találkozó első kosarát a soproni Marissa Coleman szerezte, Honti Kata triplája után pedig már. 0–5

A pécsieknél három perc után Nagy-Bujdosó Nóra talált először a gyűrűbe ziccerből Fegyverneky Zsófia passzából. A soproniak a jó kezdés után több támadást is elrontottak, felzárkózott valamelyest a Pécs. 4–7

A hazaiaknál Alexandria Quigley szorgalmasan gyűjtögeti a támadólepattanókat, de ezeket nem igazán sikerül kosárra váltani, a másik palánk alatt Krivacsevics Tijana szerzett pontokat a palánk alól.

Krnjics Szarával szemben nagyon jól védekeztek a vendégek, de Iványi Dalma két büntetője után 5–9.

A másik oldalon Németh Bernadett volt kétszer is eredményes a büntetővonalról, majd adott egy kiváló labdát Horti Dórának, aki centerposztról megszerezte az újabb soproni pontokat és még egy büntetőt is értékesített. 5–14

Quigley két sikertelen kísérlet után egy triplával átdobta a soproni zónát. Fegyverneky Zsófia pedig kiváló ütemben, a nála magasabb Hortival szemben dobott egy szép kosarat, még Székely Norbert is megtapsolta a jelenetet – 10–15

Amber Holt sikeres közelije után az első szünetben 17–10-re vezetett a Sopron!

A hazaiak az első játékrészben 20 mezőnydobásból négyet értékesítettek – ez sokat elárult a meccs képéről.

2. NEGYED

ÍGY LÁTTÁK A FŐSZEREPLŐK

„Igazi csapatként működtünk, és ennek most meglett az eredménye. Kintről és bentről is voltak kosaraink, kedden is mindent beleadunk, az életünkért fogunk küzdeni" – nyilatkozta a találkozót követően soproni részről Németh Bernadett a mérkőzést közvetítő Sport Klub televíziónak.

„Egy lapra tettünk fel mindent és most minden összejött. Köszönjünk szurkolóink biztatását, rájuk kedden is számítunk – Sopronban folytatjuk azt, amit ma elkezdtünk” – tette hozzá a csapattárs, Horti Dóra.

„Ezen a meccsen nem sikerült felvennünk a megfelelő ritmust. Fel kell vennünk a kesztyűt az agresszív soproni védekezéssel szemben. Most át kell gondolnunk a hibáinkat, hogy aztán kitaláljuk a nyerő taktikát, mert kedden nyerni megyünk Sopronba" – mondta a Pécs 2010 játékosa, Raksányi Krisztina.

Ezúttal is soproni pontokkal kezdődött a játékrész, Horti találatával. Az előző meccs hőse, Kelsey Griffin egy duplával válaszolt, a plusz egyet viszont büntetőből már nem tudta hozzátenni. 12–19

Leblokkolt a Pécs, de 12–25-nél Raksányi Krisztina triplát szerzett. Támadásban fokozatosan kezdett magára találni a hazai csapat, Nagy-Bujdosó is betalált, de a soproni centerjáték ellenszerét továbbra sem találták a pécsiek. 17–31

Hazai időkérés után, egy jó baranyai védekezés Krivacseviccsel szemben, majd pécsi pontok, de Németh triplával válaszolt, így tizenhat ponttal megléptek a vendégek 19–35

Bravúros kosarak mindkét oldalon: a hazaiaktól Quigley triplát, Raksányi kettő plusz egyet dobott, míg a másik oldalon Horti szerzett center létére hárompontost.

Újabb Raksányi pontok után egész pályás letámadásra váltott a Pécs, ami eredményesnek bizonyult de az ellentámadás után Quigley dobása nem sikerült, Coleman kettő plusz egye után pedig 41–27-re vezetett a Sopron a nagyszünetben.

A pécsieknél az eleső két játékrészben a kulcsemberek nagyon gyengén teljesítettek, Iványi Dalma a mezőnyből hat kísérletéből egyszer sem talált a gyűrűbe, büntetőt is rontott, míg a két magasember, Quigley és Griffin együtt összesen szerzett hat pontot, míg a a vendégektől Németh és Horti is elérte a tízpontos határt – mindez magyarázatul szolgálhat a soproniak fölényes vezetésére.

3. NEGYED

Honti passzából Zane Tamane szerezte meg a jhetedik pontját. A hazaiak mestere Zseljko Djokics hármat is cserélt, de ez sem hozta meg a várt eredményt, újabb soproni pontok után 27–45 állt az eredményjelzőn.

A pécsiek nagyon statikusan játszottak, és bár Fegyverneky egy jó egyéni alakítás, egy betörés után betalált, de nem maradt el a soproniak válasz sem, húsz pont fölé nőtt a különbség, 31–52-nél Djokics időt kért.

Fejben látszólag teljesen szétestek a hazaiak, egyedül Fegyverneky tartotta a lelket a hazaikban a meccs ezen szakaszában. 35–54

A folytatásban Griffin is kezdett belelendülni, szerzett öt pontot, miközben Krivacsevics játszotta tisztára magát a pécsi palánk alatt, majd Coleman szerzett középtávolit. 40–59

Németh két büntetője után Fegyverneky rontott el egy középtávolit, majd újabb pécsi időkérés következett. 40–61

A Pécsnek semmi sem sikerült, hiába szerzett labdát Griffin Holttal szemben, a leindítás után Fegyverneky egy az egyben nem tudta megverni emberét, a záró játékrész előtt 21 ponttal vezetett a Sopron.

4. NEGYED

Griffin megszerzi a 10. és a 11. pontját ezzel csapata legeredményesebbje, de nem igazán örülhet, mert az ellentámadásból Holt elsüllyeszt egy triplát. 42–64

A Sopron a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, míg a vendégek szinte mindent bedobtak, addig Krnjics ziccert hibázott. 42–66

Ezt követően Griffin és Sarok Nikolett révén sikerült 20 ponton belülre kerülnie a Pécsnek. 47–66

A hazaiaknál Zseljko Djokics elkezdte pihentetni a kulcsembereket, a soproniak pedig szebbnél szebb támadásokat fejeztek be pontokkal. 53–78

Hazai oldalon a hajrában a szlovák Regina Palusna volt többször is eredményes palánk alól, azonban a center időközben begyűjtötte ötödik hibáját, így kipontozódott. Felzárkózásra már nem futotta a pécsiek erejéből, a Sopron 80–56-ra nyert,ezzel 2–1-re szépített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Folytatás kedden, Sopronban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS
PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 56–80 (10–17, 17–24 , 13–20, 16–19)
Pécs, 3000 néző. V: Vígh, Cziffra, Farkas G.
PÉCS: Iványi 1, Fegyverneky 8, Quigley 6/6, Nagy-Bujdosó 4, GRIFFIN 14/3
Csere: Krnjics 4, Raksányi 8/3, Palusna 4, Sarok 3, Horváth L. 4, Keller, Czirják
SOPRON: HONTI 8/3, Holt 10/3, COLEMAN 11, Krivacsevics 10, TAMANE 15
Csere: NÉMETH B. 7/3, HORTI 13/3, Varga Zs. 2, Fűrész 2, Licskai 2
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 5. p.: 4–7. 8. p.: 5–13. 13. p.: 12–25. 16. p.: 17–31. 23. p.: 29–48. 25. p.: 31–52. 27. perc: 40–56. 33. p.: 42–66. 35. perc: 49–70. 38. perc: 51–76
Iványi 4 ill. Németh B. 4

Zseljko Djokics, a Pécs edzője: –Tudtuk már a meccs előtt is, hogy a Sopron nagyon erős, jól felkészült csapat, nehéz őket sorozatban háromszor legyőzni. Nem reális az eredmény, a különbség, egyszerűen nem ültek a dobásaink, semmi sem sikerült. Mentálisan nem voltunk olyan állapotban, hogy megnyerjük a mérkőzést és lezárjuk a párharcot, ezt nagyon sajnálom”
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Úgy, ahogy nehéz volt mit mondanom az első két elvesztett meccs után, most is ez a helyzet. A kosárlabda a lélek játéka, és mi a harmadik összecsapáson nagyon nagy lélekkel játszottunk. Ez is a sikerünk kulcsának számított. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk a pécsiek otthonában, és remélem, még sokáig tudja szórakoztatni ez a két csapat a magyar kosárlabdabarátokat. Megyünk tovább, otthon is nyerni akarunk.