A Pécs a rigai visszavágón is legyőzte lett riválisát

2010.12.01. 20:28
Quigley-ék (jobbra) kiváló védekezésüknek köszönhették a rigai sikert (Fotó: Czerkl Gábor – archív)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 6. fordulójában a Pécs 2010 a lett TTT Rigánál tett látogatást, és nyert tíz ponttal bravúros rajtot követően, kiegyenlített csatában, remek hajrával. Zseljko Djokics együttese második találkozóján gyűjtötte be a győzelemért járó két pontot – a rigaiakat sikerült oda-vissza megverniük a pécsieknek.

Álomszerű volt a pécsiek kezdése Rigában, hiszen két triplával és négy mezőnykosárral három perc alatt 12–0-ra megléptek. A padlóra került házigazdák 3:08-nál szerezték első pontjaikat, büntetőkből... A negyed akkor is egyértelműen a vendégeké volt, akik kilencpontos előnyhöz jutottak. 9–18

SZAVAZÁS

Lesz-e magyar csapat a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Sajnos, a folytatásban már erősen akadozott a pécsi gépezet. Már ami annak támadószekciójának eredményességét illeti. Bár védekezésben sikerült hozni egy jó átlagot – egyedül a már Pécsen is villogó Shavonte Zellous állította többször megoldhatatlan feladat elé a vendégeket, hiszen 12 pontig jutott –, a lettek így is hat pontot ledolgoztak korábban tetemes hátrányukból, és így új meccs kezdődhetett, amely ismét teljesen nyílt volt. 21–24

A harmadik hajrában még tovább csökkent a két csapat közötti különbség, de azért pécsi szempontból biztató jel lehetett, hogy egy pontot így is meg tudott őrizni az előnyéből, és védekezésben ezúttal a korábbiaknál is többet engedett meg a házigazdáknak. A vendégek támadójátéka ismét összeállt, és ha nem is termelték a pontokat ipari mennyiségben, azért hoztak egy jó átlagot. 38–39

A negyedik negyedben nagyszerűen védekezett a Pécs, amely felőrölte a házigazdák ellenállását, s végül megnyerte a találkozót. 49–59

A Kelsey Griffin (17 pont), Alexandria Quigley (15), Fegyverneky Zsófia (13) hármas bizonyult a pécsiek nyerő triójának, de a csapat 46(!) lepattanójából 13-t szerző Szara Krnjics is átlag felettit nyújtott. A Pécs a 7.  fordulóban a lengyel Kraków gárdáját fogadja, amelytől idegenben kétpontos (70–68) vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA, A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
TTT RIGA (lett)–PÉCS 2010 49–59 (9–18, 12–6, 17–15, 11–20)
Riga, 600 néző. V: Bille (dán), Forsberg (svéd), Rusa (cseh)
RIGA: Eibele 8/6, ZELLOUS 14/6, Krumberga 3/3, Butler 8, Hollingsworth 12. Cs: Nimane, Staugaitiene 4/3, Veinberga. Edző: Aigars Nerips
PÉCS: Iványi, Fegyverneky 13/3, Quigley 15/3, Griffin 17, Krnjics 5. Cs: Sarok 2, Vidacsics 2, Horváth L., Raksányi 2. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 1. p.:  0–5. 5. p.: 0–14. 10. p.: 9–17. 16. p.: 13–20. 20. p.: 21–22. 24. p.: 26–33. 28. p.: 34–33. 32. p.: 38–45. 37. p.: 39–49. 38. p.: 45–49. 40. p.: 45–58
Aigars Nerips: – Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, de ma egy kiválóan védekező Péccsel találtuk magunkat szembe.
Zseljko Djokics: – Eddigi euroligás meccseink közül most védekeztünk a legjobban. Végig kezünkben volt a meccs, káprázatosan lepattanóztunk, így remek győzelmet arattunk. Életben tartottuk a továbbjutási esélyeinket.