Angel McCoughtry vezérletével győzött a Sopron

2010.12.01. 19:45
Angel McCoughtry 32 ponttal döntő érdemeket szerzett a soproni győzelemből (Fotó: Fuszek Gábor, NS-archív)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 6. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 12 ponttal megverte a lengyel Lotos Gdyniát. Székely Norbert együttese negyedik győzelmét aratta a sorozatban, lengyel riválisát oda-vissza legyőzte. A soproni siker kulcsembere Angel McCoughtry volt, aki egymaga 32 pontot szerzett.

A lengyel együttes állva hagyta az álmosan kezdő soproniakat, akik csak 2–8-as állás után ébredtek. Távoli dobásokból és bejátszásokkal lepte meg a Gdynia az MKB-t, de amint a házigazdák gyorsítottak a játékukon, ezzel szemben nem volt ellenszerük a vendégeknek. Nagy kár, hogy amint meglett az előny, pillanatra csökkent a motiváció, amit rögtön pontokkal büntettek a vendégek, akik egynegyednyi játékot követően hárompontos előnyre tettek szert. 19–22

SZAVAZÁS

Lesz-e magyar csapat a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második negyedben az addig is ponterős Angel McCoughtry hátára vette övéit, és vezérletével szórakoztató, helyenként látványos játékkal sikerült visszavenni az előnyt a félidőre. A soproniak amerikai kulcsembere két negyed alatt 18 pontot szerzett – a tízpontos Krivacsevics Tijanának is kijárt a dicséret –, de legalább ennyire fontos volt, hogy védekezésben lényegesen többet adott a házigazda csapat: játékosai agresszívebbek, pattogósabbak voltak, sokkal kevesebb területet és levegőt adtak a riválisnak, mint az első negyedben. 41–37

A harmadik játékrész elején nem igazán spóroltak a felek egyik oldalon sem, igazi kosáresőt hozott az első négy perc. A 14–12-es etap azt jelentette, hogy hat pontra nőtt a házigazdák előnye. A felvonás hátralévő része már ellenben a védekezésekről szólt – a pontatlan dobásoknál a védők mindkét oldalon jól lepattanóztak –, ami addig könnyen ment, azért a folytatásban keményen meg kellett dolgozni. A hajrában jó esélyt teremtett magának a Sopron, hogy meglépjen, de a vendégek jól hajráztak, és mínusz nyolcból gyorsan visszajöttek mínusz háromra. És ezúttal nem a hőmérsékletre utaltunk... 66–63

A negyedik negyedet Amber Holt duplája nyitotta meg, amit McCoughtry, majd Krivacsevics kosara követett, így 6–0-s részeredménnyel ismét lélegzetvételnyi lehetőséghez és „lőtávolon kívülre" jutott a Sopron. A házigazdák a folytatásban a kicsit fáradni látszó vendégek ellen tovább növelték előnyöket, és így a hajrára már nem hagytak izgalmakat. 88–76

A négy győzelemmel és két vereséggel álló Sopron a 7. fordulóban, december 9-én a csoportban 2/4-gyel álló Rivas Ecópolis Vaciamadrid otthonában vendégeskedik; a spanyolokat hazai környezetben harminc ponttal (82–52) lépte le.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA, B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING SOPRON–LOTOS GDYNIA (lengyel) 88–76 (19–22, 22–15, 25–26, 22–13)
Sopron, 1100 néző. V: Brziak (szlovák), Mazics (szerb), Rodriguez (német)
SOPRON: HONTI 8, Holt 10, MCCOUGHTRY 32, TAMANE 20, Krivacsevics 16. Cs: Abramzon, Fűrész, Varga Zs. 2. Edző: Székely Norbert
GDYNIA: Babkina 8, WRIGHT 23/3, MIELOSZYNSKA 15/9, Bjelica 13, Irvin 10. Cs: Kaczmarska, Misiuk, Tomialowicz 7/3, Zietara. Edző: Dariusz Raczynski
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 6. p.: 13–12. 7. p.: 17–12. 14. p.: 27–25. 17. p.: 33–33. 22. p.: 46–39. 25. p.: 55–46. 28. p.: 58–54. 33. p.: 72–63. 35. p.: 78–68
Kipontozódott: Irvin (35. p.)
Székely Norbert: – A játékunk egyenes következménye az elmúlt hetek fizikai megterhelésének, ezért eléggé hullámzó a teljesítményünk. Ennek ellenére bízok jó közösségi szellemünkben, és a következő hetekben is szeretnénk a mérkőzéseinket megnyerni.
Dariusz Raczynski: – A madridi jó játékunk után győzni jöttünk Sopronba, hiszen javuló formát mutattunk az utóbbi időben. A vereség oka a sok eladott labda és a palánk alatti gyengébb teljesítményünk.