Férfi kosár NB I: magabiztos Falco győzelem, a Körmend szoros meccset nyert a Fehérvár ellen

2024.02.03. 20:35
Körmenden kapott ki az Alba Fehérvár (Fotó: Facebook/Arconic-Alba Fehérvár)
A címvédő Falco magabiztosan győzte le hazai pályán az MVM-OSE Lions csapatát, míg a Körmend szoros meccsen 103–98-ra nyert az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Falco mellett az Atomerőmű, a Körmend, a Honvéd és a Kaposvár is hazai sikert ünnepelhetett, míg a Kecskemét idegenben győzte le a Szedeákot.

Fordulatos mérkőzést hozott az Egis Körmend-Alba Fehérvár találkozó, melyet az utolsó fél percben döntött el a házigazda együttes. Az összecsapás legeredményesebb játékosa a körmendi Sage Tolbert volt 31 ponttal, míg a túloldalon a fehérváriak válogatott kosárlabdázója, Vojvoda Dávid 29 pontig jutott.

A Pécs hazai pályán 93–81-re legyőzték a Zalaegerszeget. A találkozó elején 13 pontos előnybe kerültek a hazaiak, melyet tovább növeltek a nagyszünetre. A folytatásban ugyan feljavult a vendégek játéka, de így sem tudták megszorongatni a pécsieket.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NKA UNIVERSITAS PÉCS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 93–81 (27–14, 27–24, 22–26, 17–17)
Pécs, 800 néző. V: Tóth C., Makrai, Fodor.
PÉCS: KOVÁCS P. 11/6, Scherer 3/3, NIKOLIC 12/3, DURMO 14, MANJGAFIC 27/9. Csere: Kerpel-Fronius G. 7, Walker 10, Herger 2, Lados 5/3, Benke K. 2. Edző: Csirke Ferenc
ZTE: PAIGE 18/9, Csátaljay 5/3, HICKS 13/6, Osztojics 12, TÓTH Á. 18. Csere: Keller I. 5/3, Németh Á. 1, Misula 9/3, Csuti, Szalay, Domonkos. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–3. 6. p.: 16–7. 13. p.: 39–19. 17. p.: 45–32. 22. p.: 54–46. 27. p.: 68–58. 33. p.: 81–68. 37. p.: 86–76. Kipontozódott: Hicks (29. p.)
Csirke Ferenc: – Az első félidő háromnegyed részéig jól védekeztünk, akkor azonban jöttek a hibák, amelyek nem kellettek volna. A támadásunkkal alapoztuk meg a végső sikerünket. Szerencsére mindig volt valaki a csapatból, aki hozzátette a magáét.
Matthias Zollner: – Hasonló helyzetben lévő csapatokról van szó, mégis jelentős a különbség közöttük, hiszen a Pécs felfelé halad, a Zalaegerszeg ellenben lefelé tart. Ezt kell megváltoztatnunk a jövőben. Az első negyedben túl nagy előnyt adtunk a hazaiaknak.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–MVM-OSE LIONS 99–70 (25–21, 19–16, 26–18, 29–15)
Szombathely, 3010 néző. V: Kapitány, Nagy V., Farkas G.
SZOMBATHELY: POT 14, Tanoh Dez 7/3, BENKE SZ. 13/6, TIBY 25/9, KELLER Á. 12/3. Csere: PONGÓ MARCELL 10/3, Barac 5, Jordano 5/3, Kovács B. 3/3, Krivacsevics 4, Verasztó 1, Hansen. Edző: Milos Konakov
OROSZLÁNY: RIDDLEY 16/9, Szabadfi 1, Ruják A. 9/3, Kh. Thomas 12, POLUTAK 15. Csere: BALSAY 10/3, Gáspár 3/3, Illés, Werner 4, Árvai-File, Czermann. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–6. 6. p.: 20–12. 12. p.: 28–21. 15. p.: 33–30. 18. p.: 38–35. 20. p.: 44–37. 25. p.: 59–47. 28. p.: 65–53. 30. p.: 70–55. 33. p.: 79–58. 36. p.: 88–63. Kipontozódott: Polutak (38. p.)
Milos Konakov: – Puhán kezdtünk, nagyon nem a mi ritmusunkban játszottunk. Ennek megvan az oka, a héten voltak kisebb-nagyobb problémáink, többen betegséggel bajlódtak, nem a megszokott munkát végeztük el az edzéseken. A második félidőben összeállt a játékunk, csapatként győztünk, és ebben ismét nagy szerepe volt a közönségünknek. Bízom benne, hogy a következő meccsre már rendben leszünk.
Váradi Kornél: – Úgy két és fél, három negyedig ha nem is egál, de szoros meccset játszottunk a Falcóval. Ám ellenfelünk a második félidőben megnyerte a lepattanócsatát, sok második esélyt engedtünk a Falcónak, ami döntőnek bizonyult. A végére el is fogytunk, ez nem meglepő, hiszen két ember is hiányzott a rotációnkból, de tudunk építkezni ebből a mérkőzésből is.

EGIS KÖRMEND–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 103–98 (28–24, 27–28, 21–26, 27–20)
Körmend, 2000 néző. V: Földházi, Mészáros B., Pozsonyi.
KÖRMEND: BASIC 10/3, Takács K. 11, Morgan 16/9, DJOGO 15/6, TOLBERT 31. Csere: FERENCZ 14/12, Durázi 6, Herczeg, Doktor. Edző: Kocsis Tamás
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 19/9, Kass, Barnett 12, Philmore 10, DICKEY 9/3. Csere: VOJVODA 29/24, Balogh M. 3/3, Roberts 16, Takács Milán. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. p.: 24–14. 13. p.: 37–32. 18. p.: 48–48. 24. p.: 62–64. 27. p.: 66–72. 33. p.: 78–81. 35. p.: 83–83. 38. p.: 92–87
Kocsis Tamás: – Megemelem a kalapomat a játékosaim előtt, pénteken még többen lázasak voltak, mégis vállalták a játékot, és mindent megtettek a győzelemért. Szurkolóink ismét tolták a csapat szekerét, nélkülük nem biztos, hogy megnyertük volna a mérkőzést. Voltak hullámvölgyek, sok pontot kaptunk, de a győzelem a legfontosabb, a hibák kijavítására lesz egy hetünk.
Alejandro Zubillaga: – Élmény ebben a csarnokban kosárlabdázni, ilyen hangulatban csak motiváltan lehet játszani, s ez látszott is a hazai csapaton. A harmadik negyed kivételével gyengébben védekeztünk, sok hibát követtünk el, de ennek a vereségnek is megvannak a tanulságai. Tovább kell építkeznünk és fejlődnünk, a rájátszásban lehet, hogy el kell még jönnünk Körmendre.

KOMETA KAPOSVÁRI KK–DEAC 92–85 (29–18, 21–21, 18–19, 24–27)
Kaposvár, 1500 néző. V: Benczur, Ádám, Kovács N.
KAPOSVÁR: KRNJAJSZKI 8/3, ABELL 31/6, Szőke B. 5/3, R. JACKSON 15/6, Jean-Marie 7. Csere: Halmai 4, Puska 2, Eaddy 14/6, Bogdán, Koprivica 6. Edző: Dalibor Damjanovic
DEAC: Edwin 11/3, Hőgye 3/3, Drenovac 13, WILLIAMSON 20/3, BULJEVIC 19. Csere: Mócsán 9/3, T. Tadics 7/3, Neuwirth 3/3. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 14–6. 8. p.: 25–14. 10. p.: 29–18. 13. p.: 36–22. 15. p.: 41–24. 18. p.: 45–32. 20. p.: 50–39. 23. p.: 56–46. 27. p.: 60–55. 30. p.: 68–58. 33. p.: 73–65. 37. p.: 84–79. 39. p.: 87–83
Dalibor Damjanovic: – Nagyon elégedett vagyok. Kiváló és tapasztalt alakulatot győztünk le, nagy győzelem ez. Az esélyünk egy hete a Sopron ellen is megvolt, de a mérkőzés egészét tekintve nem játszottunk elég jól. Akkor Jackson és Abell sem tudott eleget edzeni a csapattal, most viszont sokkal gördülékenyebb volt a felkészülésünk. Ez látszott a parketten is, ami pedig külön öröm, hogy okosan kosárlabdáztunk.
Andjelko Mandics: – Az első félidőben folyamatosan rosszabbul teljesítünk, mint a másodikban. Őszintén szólva nem tudom, miért van ez így, hiszen a logika azt diktálná, hogy egy csapat az elején frissebb. Most is a fordulás után játszottunk jobban, visszajöttünk egyetlen pontra, de egyszerűen nem érdemeltük meg a győzelmet. A Kaposvár jobban akart nyerni, gond volt a hozzáállásunkkal. El kell érnünk, hogy ne legyenek ilyen hullámvölgyek, stabilabban kellene játszanunk.

BUDAPESTI HONVÉD SE–NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 91–77 (21–20, 28–18, 21–22, 21–17)
Ludovika Aréna, 1100 néző. V: Cziffra, Győrffy P., Minár.
HONVÉD: DJOKOVICS 8/6, Reizinger, WESSON 21/15, HENRY 15, PERINGER 8. Csere: Filipovics 8, I. BROWN 25/3, Simon K., Kopácsi 3/3, Bazsó 3/3. Edző: Zlatko Jovanovic
SZOLNOK: SZ. JOVANOVICS 12/6, Pallai 6/6, EADS 15/9, D. Thomas 5, Wiggins 10. Csere: A. DURHAM 16/6, Lukács N. 7/3, Pongó Máté 3/3, Révész Á. 3/3, Rudner G., Kiss D. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 8. p.: 17–17. 13. p.: 28–24. 17. p.: 40–31. 22. p.: 53–41. 26. p.: 62–49. 29. p.: 65–60. 33. p.: 76–64. 38. p.: 84–72
Zlatko Jovanovic: – Pontosan az történt, amiről a mérkőzés előtt beszéltünk: egy kemény csapat játékára fizikailag nagyon jól reagáltunk. Az elsőtől az utolsó percig keményen beleálltunk a meccsbe, szedtük a lepattanókat, a rotáció is jól ment. Nagybetűs csapatként nyertünk, ezt jól bizonyítja a huszonkét asszisztunk.
Szarvas Gábor: – Nagyobb energiát mozgósítottak a hazaiak, hogy megnyerjék ezt a mérkőzést. Beigazolódott, amitől tartottam a találkozó előtt, tudtuk, hogy a Ludovika Aréna nehéz pálya, a Honvéd szervezett, kontrollált kosárlabdát játszó csapat kreatív edzővel és négy magas szintet képviselő légióssal. A Djokovicsra és Brownra épülő támadószekció azt hozta, amit tud, sőt, még Wesson is előlépett, így gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Amiért hallatlanul bosszús vagyok, az az, hogy ebben a szakaszban csapatként nem harcoltunk úgy, ahogy az a Szolnoki Olajbányászhoz méltó.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 86–76 (27–9, 22–30, 15–12, 22–25)
Paks, 1000 néző. V: Praksch, Söjtöry, Major.
PAKS: Ihring 8, CLARANCE 25, NICHOLSON 17/6, Wooten Jr. 13, Géringer 5/3. Csere: Wright Jr. 7, Kucsora 2, Dorogi, Kovács I Ákos 4, Kékesi 5/3. Edző: Sebastjan Krasovec
SOPRON: NICHOLS 25/9, Meszlényi, Fazekas Cs., Da Silva 14, Molnár M. 2. Csere: Sidibe 7, Csendes 8/6, MATHIS 20/12, Sitku M., Scholl, Bősze. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–4. 8. p.: 20–6. 13. p.: 32–15. 17. p.: 43–31. 20. p.: 49–39. 23. p.: 53–41. 26. p.: 58–45. 29. p.: 62–48. 32. p.: 66–55. 35. p.: 70–61. 39. p.: 78–67
Sebastjan Krasovec: – Kemény fizikai küzdelem volt, sikerült két vereség után újra nyernünk. A dobószázalékunk nem volt a legjobb, de jól védekeztek a fiúk, így meg tudtuk tartani az előnyünket az egész meccs alatt. Készülünk, koncentrálnunk kell a következő mérkőzésekre.
Gasper Potocnik: – Hagytuk elmenni az első negyedben a Paksot, sok pontot szerzett, és utána már csak dobáltuk a labdákat, nem tudtuk behozni a hátrányunkat. Gyengén védekeztünk, sajnos nehezen tudtunk a palánk közelébe férkőzni, és a bedobott hárompontosaink sem voltak elegendőek a felzárkózáshoz.

SZTE-SZEDEÁK–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 79–91 (26–22, 21–26, 18–22, 14–21)
Szeged, 1500 néző. V: Goda, Györfy R., Horváth Cs.
SZEGED: WOOLRIDGE 15/3, Balogh Sz. 2, LOCKE 22/6, Bognár 12, Lake 11. Csere: Bailey 14/3, Zsíros 3/3, Mucza. Edző: Nikola Lazics
KECSKEMÉT: Sinik 7/3, Bogues 10, Ivkovics M. 7/3, KUCSERA 14/3, KARAHODZSICS 16. Csere: Wittmann 5/3, LUKOVICS 30/15, Gera 2. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 15–13. 7. p.: 15–18. 12. p.: 33–24. 16. p.: 39–32. 19. p.: 43–43. 23. p.: 51–56. 25. p.: 55–62. 28. p.: 59–66. 32. p.: 69–70. 38. p.: 71–87. Kipontozódott: Kucsera (39. p.)
Nikola Lazics: – Vereségünk oka, hogy nem volt ritmusunk, gyengén védekeztünk, ezen kívül időnként kaotikussá vált a támadójátékunk. A Kecskemét megérdemelten nyert.
Ivkovics Sztojan: – A jó Szeged ellen nehéz mérkőzést nyertünk meg, elsősorban kiváló dobószázalékunknak köszönhetően. Jó karakterekből álló heterogén társaság a miénk, azért dolgozunk, hogy mielőbb igazi csapatként léphessünk pályára.