Női kosár Ek: beázás után spanyol győzelem Szekszárdon

2023.12.13. 21:21
Krnjics Szara nyolc ponttal és négy lepattanóval zárt a fehér mezes szekszárdi csapatban (Fotó: FIBA)
A Szekszárd hazai pályán 89–77-es vereséget szenvedett a spanyol Gironától a női kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján, a nyolcaddöntőért zajló rájátszás első mérkőzésén.

A szekszárdi csarnok beázása miatt másfél órás késéssel kezdődött a mérkőzés, amelynek elején 14 ponttal is vezettek a vendégek (6–20), de a magyar csapat innen még visszakapaszkodott, a második negyedben fordított is (37–33) – igaz, a nagyszünetben megint a Gironánál volt az előny.

A második félidő nyolc spanyol ponttal kezdődött, és innen már nem sikerült a felzárkózás; a Girona uralta a meccset, húsz pont közelébe pumpálta az előnyét (68–87). A hajrázó szekszárdiak az utolsó negyedet megnyerték, de így is tíz pont fölötti hátránnyal utaznak a jövő heti visszavágóra.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
Rájátszás a nyolcaddöntőért, 1, forduló, 1. mérkőzés
TARR KSC SZEKSZÁRD–SPAR GIRONA (spanyol) 77–89 (21–27, 22–19, 13–28, 21–15)
Szekszárd, 800
néző. V: Szmiljanics (szerb), Tomic (horvát), Izak (szlovák)
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 5/3, Holcz, Boros J. 8/6, Westbeld 16/3, Monroe 12. Csere: Theodoreán, Sztanacsev 12/3, Mányoky 9/9, Krnjics 8, Miklós M. 7/6. Edző: Djokics Zseljko
GIRONA: YGUERAVIDE 21/9, Canella 4, Mendy 8/6, BERTSCH 23/6, TOLO 12. Csere: MAGARITY 14, López, Labuckiene 2, Pena 5/3. Edző: Laura Antoja Rovira
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–12. 7. p.: 8–20. 12. p.: 27–27. 15. p.: 32–31. 18. p.: 43–44. 22. p.: 43–54. 27. p.: 51–66. 30. p.: 56–74. 34. p.: 61–75. 36. p.: 63–82
Djokics Zseljko:
– Nem szeretnék beszélni a körülményekről, hogy másfél órával később tudott csak elkezdődni a találkozó. Az első és a harmadik negyedet sajnálom, akkor sok pontot kaptunk, de mégsem vagyok elégedetlen, mert a Girona kiemelkedően játszott, negyven százalékkal dobta a hárompontosakat és kilencvenöttel a büntetőket, ehhez képest tizenkét pont lett a különbség. Több labdaszerzéssel, keményebb és pontosabb játékkal ez a hátrány nem ledolgozhatatlan a visszavágón.
Laura Antoja Rovira: – Boldog vagyok, hogy a csapat jól reagált a kezdeti nehézségekre, és mindkét félidőre nagy energiával jött ki. Természetesen ezzel a győzelemmel még nincs meg a továbbjutás, mert láthattuk, hogy a Szekszárd mindenre tudott reagálni, vissza tudott jönni a meccsbe, úgyhogy nyitott lesz még a jövő heti visszavágó.
Tudósított: BERG SÁNDOR