Férfi kosár NB I: 115 pontot kapott a Szolnok, és vesztett a Falco is!

2023.10.21. 20:09
Djordje Drenovac 17 pontot szerzett a körmendieket legyőző DEAC-ban (Fotó: Kovács Péter)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kosar-nb-i-deac-kormend-75-70-fotok-kovacs-peter--7365" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A címvédő Falco, valamint a Szolnok és a Körmend is elvesztette veretlenségét a férfi kosárlabda NB I 4. fordulójának szombati játéknapján: a Szeged a végjátékban kerekedett a szombathelyiek fölé (80–79), a jelentős hátrányt ledolgozó DEAC is a negyedik negyedben fordította a maga javára a Körmend elleni meccset (75–70), míg a remek napot kifogó ZTE hazai pályán 115–83-ra lelépte a szolnoki csapatot. A Sopron elkönyvelte első győzelmét, a Kaposvár a másodikat, az Oroszlány pedig behúzta a harmadikat.

DEAC–KÖRMEND 75–70

ÁLMOSAN ÉS PONTATLAN játékkal indult szombat este Debrecenben a forduló rangadója, amelyen az előző három fordulóban csak egyszer nyerő DEAC a veretlen Körmendet fogadta.

A hazaiak még büntetőből sem tudtak betalálni, Mócsán Bálint, az exkörmendi hátvéd mindkét dobása célt tévesztett. A vasi gárda tartalékosan érkezett (egy nappal a feldobás előtt), Ferencz Csaba csapatkapitány továbbra is sérült, s el sem utazott a hajdúsági fővárosba, ahogyan az amerikai Malik Morgan sem. Az amerikai Deon Edwin szerezte az első hazai pontot, büntetőből, de akkor már eltelt három perc után.

A jobban kezdő Körmend a 7. percben már 14–3-ra vezetett, már nem lehetett tovább halogatni az időkérést Andjelko Mandicsnak, a DEAC szerb edzőjének. Nagyon könnyen szerezte a pontjait a vendégcsapat, ritmustalan volt a vendéglátó. A második negyed elején Andre Williamson tekintélyparancsoló zsákolása – az amerikai center Djordje Drenovac gyűrűn pattogó labdáját rántotta a gyűrűbe olyan erővel, hogy majdnem felborult a palánk – éledeztek a fehér mezesek, és négy pontra felzárkóztak a 12. percben.

Rengeteg technikai hibát követtek el a hazaiak, miközben Anderson Tolbert zsákolt úgy, hogy Rakeem Buckles sportszerűtlenül hátulról lökte meg honfitársát, majd Takács Kristóf ziccerezett és már 18 ponttal (44–26) is vezettek a vendégek. Roppant gyengén védekeztek a debreceniek, de még gyatrábban támadtak, 28 pontig jutottak 20 perc alatt...

Elszántan folytatta a DEAC a fordulás után, fel is zárkózott szűk négy perc alatt nyolc pontra, elsősorban Edwin és Williamson eredményessége révén, így Kocsis Tamáson, a vendégek edzőjén volt a sor, hogy rendezze a sorokat. Nikola Djogo triplája megtörte a DEAC lendületét, de az első félidőben észrevehetetlen horvát Lovro Buljevic is többször betalált.

A hazaiak 13 ponttal nyerték a harmadik negyedet, és már csak triplányi volt a differencia az utolsó tíz perc előtt. Amiből duplányi maradt a 35. percben, majd Drenovac hárompontosával a 38. percben 71–70-re először vezetett a DEAC, amely végül le is győzte a második félidőre nagyon visszaeső, ezzel első bajnoki vereségét elszenvedő Körmendet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések

DEAC–EGIS KÖRMEND 75–70 (12–20, 16–24, 27–14, 20–12)
Debrecen, 1000
néző. V: Goda, Györfy, Németh P.
DEBRECEN: EDWIN 18, Hőgye 2, Mócsán 8, WILLIAMSON 9/3, BULJEVIC 15. Csere: DRENOVAC 17/3, Buckles 6, Ságodi, Neuwirth. Edző: Andjelko Mandics
KÖRMEND: COOK 24/3, Takács K. 6, Djogo 7/3, Carter 4, TOLBERT 19. Csere: Durázi 6, Kiss M. 3/3, Doktor 1. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–6. 9. p.: 5–18. 15. p.: 19–30. 18. p.: 23–40. 24. p.: 41–47. 27. p.: 46–50. 29. p.: 46–56. 30. p.: 55–58. 32. p.: 55–64. 35. p.: 64–66. 39. p.: 71–70
Andjelko Mandics:
– A mérkőzés elején teljesen dekoncentráltak voltunk, de nem szeretném elvenni a Körmend érdemeit, hiszen remekül játszott. A fordulás után már sokkal nagyobb koncentrációval kosárlabdáztunk, amit a leginkább az bizonyít, hogy mindössze huszonhat ponton tudtuk tartani ellenfelünket. Rá kell jönnünk arra, miként uralhatnánk a kezdetektől fogva az ehhez hasonló találkozókat, hiszen biztos vagyok abban, hogy képesek vagyunk akár negyven percen keresztül is jó teljesítményre.
Kocsis Tamás: – Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a diadalt. Sajnos rosszul dobtunk, ami eddig nem volt ránk jellemző. Sérültjeink talán ezúttal hiányoztak a legjobban, de ezzel együtt is harminchét percig vezettünk, tehát szégyenkezni egyáltalán nincs okunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 115–83 (23–34, 39–11, 32–21, 21–17)
Zalaegerszeg, 1400
néző. V: Praksch, Farkas G., Major
ZALAEGERSZEG: HICKS 15/6, Lekunas 4/3, Keller I. 3/3, Csuti 7/3, OSTOJIC 14. Csere: Tóth Á. 11/3, MISULA 21/15, Csátaljay 10, Németh Á. 9/3, GREEN 14/6, Simó 7/3, Makkos. Edző: Lubomír Ruzicka
SZOLNOK: CLAY 24/15, Rudner 8/6, Pallai 5/3, Eads 17, THOMAS 17/3. Csere: Vincze 3, Pongó Máté 7/3, Horváth Á., Kiss D., Sebők 2. Edző: Miodrag Rajkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 7. p.: 13–25. 13. p.: 37–36. 17. p.: 52–42. 23. p.: 70–48. 26. p.: 77–58. 32. p.: 96–69. 35. p.: 101–75
Kipontozódott: Eads (34. p.)
Lubomír Ruzicka:
– A vendégcsapat nagyon jól kezdett, kiválóan dobott kívülről. Térfélcsere után feljavult a védekezésünk, lett ritmusa a játéknak, és átvettük az irányítást. Akkor már a mi kezünkben volt a döntés. Örülök, hogy szurkolóink akkor is támogattak minket, amikor nehéz helyzetben voltunk.
Miodrag Rajkovics: – A két csapat mindig izgalmas mérkőzéseket szokott játszani. A ZTE nagy létszámú közönsége előtt a kezdeti előnyünket ledolgozta, és átvette a játék irányítását. Edzőként azt mondom, az ilyen mérkőzésekből is lehet tanulni. A jót próbáljuk megőrizni, a rosszat elfelejteni. Remélem, sérültjeink, akik sajnos szép számmal vannak, négyen is hiányoztak, minél hamarabb felépülnek.

SZTE-SZEDEÁK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 80–79 (15–21, 18–12, 24–21, 23–25)
Szeged, 1500
néző. V: Benczur, Ádám, Kovács N.
SZEGED: WOOLRIDGE 22, LOCKE 30/12, Balogh Sz., BOGNÁR 8, Lake 6. Csere: Mucza, Zsíros 5/3, Cohill 9/9. Edző: Nikola Lazics
SZOMBATHELY: Pongó Marcell 12/6, Tanoh Dez 2, Benke Sz. 8/6, Tiby 4, Keller Á. 9. Csere: PERL 20, Barac 5, Jordano 9/9, Kovács B., Pot 10, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 4. p.: 5–9. 11. p.: 15–25. 16. p.: 29–30. 24. p.: 45–45. 28. p.: 57–51. 35. p.: 73–73. 39. p: 80–77
Kipontozódott: Zsíros (40. p.)
Nikola Lazics:
– Amikor a legfontosabb volt, koncentráltunk, a védekezésünk volt a kulcs. Sok könnyű pontot szereztünk jó védekezés után, noha a Falco ellen nagyon nehéz játszani pozícióban. Megérdemelten nyertünk, nagy győzelmet arattunk a nagyon erős Falco ellen. Voltak hibáink, de végig csapatként dolgoztunk, és a végén a szerencse is velünk volt.
Milos Konakov: – A meccs előtt is mondtam, hogy nem vár ránk könnyű találkozó, mindig nehéz Szegeden játszani. Próbáltunk a két hátvédre, Woolridge-re és Locke-ra készülni, akik jó ritmusban játszanak, főleg támadásban. Nem ez volt a legjobb meccsünk, de néhány szempontot figyelembe véve nem játszottunk rosszul. A Málaga ellen is gondunk volt az eladott labdákkal és az azokból kapott kosarakkal, ezúttal tizennégy eladott labdánk volt, amelyekből huszonkét pontot kaptunk.

SOPRON KC–NKA UNIVERSITAS PÉCS 78–75 (26–18, 17–17, 19–18, 16–22)
Sopron, 1300
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Lengyel
SOPRON: Archibald 9, NICHOLS 25/15, Meszlényi, DA SILVA 12, BANYARD 11. Csere: Molnár M. 6, GRIFFIN 12/6, Csendes, Sitku M., Fazekas Cs. 3/3. Edző: Bors Miklós
PÉCS: Kerpel-Fronius G. 2, Benke K. 3, DURMO 18/3, Herger 4, Manjgafic 14/9. Csere: Meleg G. 12/6, Lados 3/3, Kovács P. 2, Scherer 2, LUZAIC 15/9. Edző: Goran Tadics
Kipontozódott: Benke K. (39. p.), Meleg (40. p.)
Bors Miklós:
– A kötelező győzelmet a legnehezebb megszerezni. A Pécs kellemetlen ellenfél, mert a külső dobásai nagyon veszélyesek. A védekezésnek sokkal keményebbnek kell lennie, sokkal jobban kell játszanunk csapatként. Buta hibákkal visszaengedtük az ellenfelet a mérkőzésbe. A győzelem fontos, remélem, elindítja a csapatot a helyes úton, energiát és önbizalmat ad arra, hogy a sok munka kifizetődjön.
Goran Tadics: – Nagy energiával játszott a Sopron, és főleg az első félidőben nagyon nehéz volt védekezni ellene. A fordulás után kontrolláltuk a védekezést, de a túloldalon rengeteg üres helyzetet hagytunk ki. A végén a támadólepattanóknak köszönhetően a Sopron győzedelmeskedett, mi pedig szenvedtünk.

MVM-OSE LIONS–BUDAPESTI HONVÉD 89–83 (29–19, 21–15, 19–24, 20–25)
Oroszlány, 1029
néző. V: Győrffy, Makrai, Sörlei
OROSZLÁNY: RIDDLEY 27/6, Szabadfi 2, Gholston 7/3, Hollis-Jefferson 10, Polutak 11. Csere: Ruják A., K. THOMAS 29/6, Illés 3/3, Gáspár. Edző: Simon Petrov
HONVÉD: Djokovics 6/3, Reizinger, Bazsó 3/3, HENRY 18/3, Peringer 4. Csere: BROWN 22, Hajdu P. 9/3, Kopácsi 3/3, FILIPOVICS 18/3. Edző: Zlatko Jovanovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. p.: 14–13. 8. p.: 21–15. 11. p.: 31–19. 15. p.: 41–21. 19. p.: 43–30. 20. p.: 50–32. 23. p.: 57–38. 27. p.: 62–51. 32. p.: 71–63. 35. p.: 79–66. 39. p.: 83–79
Simon Petrov:
– Jól kezdtük a meccset, az első félidőben remekül védekeztünk. A másodikra túlságosan megnyugodtunk, nem voltunk eléggé élesek és nem koncentráltunk támadásban, emellett könnyű kosarakat kaptunk. Szurkolóink támogatásának köszönhetően azonban elég energiánk maradt ahhoz, hogy győzelemmel zárjuk a mérkőzést.
Zlatko Jovanovic: – Megérdemelten nyert az OSE. A mérkőzés elején nagyon puhán játszottunk, itt, Oroszlányban nagyon nehéz ilyen hátrányból visszajönni. A második félidőben felzárkóztunk, de a hazai csapat a mérkőzés végén jó döntéseket hozva lezárta meccset. Nem játszottunk rosszul, de a rossz kezdésünk eldöntötte a találkozót.

ATOMERŐMŰ SE–KOMETA KAPOSVÁRI KK 73–82 (18–18, 14–28, 21–23, 20–13)
Paks, 900
néző. V: Kapitány, Fodor, Nyilas
ASE: Govens 9/6, Pajor 5/3, White 4, Wright Jr. 15, WOODS 16. Csere: Radics 2, Dorogi, Ihring 8/3, Kovács I Ákos 1, Sövegjártó, Gulyás M. 13/12. Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR: D. JACKSON 18/6, ABELL 28/6, PAÁR 17/9, R. Jackson 7, Fazekas M. 2. Csere: Bogdán B. 5/3, Puska 5/3, Antalics, Krnjajszki. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–2. 7. p.: 12–13. 13. p.: 20–27. 18. p.: 29–41. 24. p.: 34–56. 26. p.: 35–61. 28. p.: 49–67. 33. p.: 57–71. 38. p.: 69–79
Csirke Ferenc:
– Elnézést kell kérnem a paksi szurkolóktól. Ha ez a játék ellenem szólt, akkor nagyon bizakodó vagyok, mert ha ez így van, nagyon jó csapat lesz itt Pakson. Olyan hibákat követtünk el, amilyeneket nem lenne szabad, a játékosok sokszor a saját fejük után mennek. Mindenkinek magába kell néznie.
Váradi Kornél: – Végig fegyelmezetten, igazi csapatként kosárlabdáztunk. Mind támadásban, mind pedig védekezésben jól ment a labda az egész mérkőzésen. Ezek a találkozók jó visszaigazolásai annak, hogy jó úton járunk, ezen az úton, ezt a munkát kell folytatnunk.