Férfi kosár NB I: összeomlott az utolsó negyedben, és kikapott a Nyíregyháza

2023.03.08. 20:33
Washington volt a szegediek nyerőembere az utolsó negyedben (Fotó: Török János/Délmagyarország)
Tizenegy pontos győzelmet aratott a Naturtex-SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójában a tabella utolsó helyén tanyázó Nyíregyháza ellen.

Meglepően jól kezdett az idénybeli harmadik győzelmére hajtó Nyíregyháza a szegedi Városi Sportcsarnokban, a 203 centiméteres litván magasember Rytis Pipiras, valamint Darius Perry vezette nyírségiek ez első negyedet hét, míg a másodikat nyolcpontos különbséggel nyerték meg, így 15 pontos vendég előnyt mutatott ez eredményjelző a nagyszünetben.

A fordulás után a Szedeák négy pontot faragott hátrányából a harmadik játékrészben, de ez sem vetítette előre azt, ami az utolsó negyedben következett. A záró felvonást ugyanis 33–11-re nyerték a hazaiak, akik így egy csalóka, 11 pontos siker ünnepelhettek a végső sípszó után.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
Naturtex-SZTE-Szedeák–HÜBNER Nyíregyháza BS 85–74 (18–25, 16–24, 18–14, 33–11)
Szeged, 800 néző. V: Papp P., Farkas G., Fodor
SZEGED: WASHINGTON 29/15, Polányi, NICHOLSON 17/3, Bognár K. 12/3, ROBERSON 14. Csere: Person 13, Balogh Sz., Kerpel-Fronius B. Edző: Nikola Lazics
NYÍREGYHÁZA: Perry 22/3, Kiss B. 5/3, Bazsó 5/3, PIPIRAS 29/12, Copes 10. Csere: Kone 3, Dickerson, Fazekas Cs. Edző: Darko Radulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 7. p.: 11–15. 12. p.: 18–29. 15. p.: 25–42. 22. p.: 34–54. 28. p.: 50–60. 33. p.: 66–63. 38. p.: 79–70
Nikola Lazics: – Érthetetlen számomra miért ilyen hullámzó a játékunk. Az első félidőben gyenge védekezésünknek is betudhatóan negyvenkilenc pontot dobott a Nyíregyháza. Nagyszünet után agresszívek voltunk, folyamatosan támadtuk a gyűrűt, és ekkor a védekezésünk is rendben volt.
Darko Radulovics: – Három negyeden át a mi akaratunk érvényesült. Az utolsó negyedben nem volt válaszunk Desi Washington ponterős játékára, nem tudtuk nyílttá tenni a küzdelmet.