Férfi kosár NB I: legyőzte a Szolnok a Falcót a rangadón

2023.02.18. 20:43
A Szolnoki Olajbányász 80–78-ra legyőzte a bajnoki éllovas Falcót a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Jobban kezdtek és 13–0-ra elhúztak a hazaiak az első negyed elején. A szombathelyiek ezután felébredtek, és a hátrányukat fokozatosan csökkentve kiegyenlítettek a nagyszünetre. A második félidőben a Falco húzott el tíz ponttal, de a Szolnok sem adta fel és visszajött a meccsbe, így 51–51-es döntetlennel kezdődött a negyedik negyed. A végén higgadtabb maradt és jobban dobott a Szolnok, így sikerével egy pontra megközelítette a szombathelyi éllovast. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Perl Zoltán volt 27 ponttal.
Szoros mérkőzésen a Szolnok legyőzte a Falcót a rangadón (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Szoros mérkőzésen a Szolnok legyőzte a Falcót a rangadón (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Csúcsrangadó, és ahhoz méltó körítés.

Dugig megtelt szombaton a Tiszaligetben a sportcsarnok, hiszen a bajnoki tabella második helyezettje, a házigazda Szolnoki Olajbányász az éllovas és címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt fogadta. A rangadóra a mérkőzés napján már nem lehetett jegyet venni, egészen elképesztő hangulat uralkodott a nézőtéren. A kezdésről azonban majdnem lecsúsztak a vasi szurkolók, akik egy baleset miatt vesztegeltek az autópályán, de ugyanebbe a dugóba ragadt bele a játékvezetői hármas gépkocsija is – végül mindenki időben Szolnokra érkezett.

A meccs elején viszont úgy tűnt, a szombathelyi játékosok késtek el, mert csak lézengtek az első negyed első felében, miközben az Olaj ezer fokon égett. Oldjuk fel a képzavart: utóbbit egyáltalán nem bánta a hazai drukkersereg, mert önfeledten ünnepelte az övéit, akik kőkemény védekezéssel, ellentmondást nem tűrő támadójátékkal zilálták szét az ellenfelet, és 13–0-s rohanást mutattak be. Milos Konakov, a vendégek mestere időkéréssel próbálta felrázni játékosait, végül 5 perc 37 másodperc után a szerb Sztefan Pot büntetője törte meg a vendégek kosárcsendjét. A másik oldalon Gasper Potocnik cserélte le lényegében az egész kezdő ötösét, ami visszaesést eredményezett, mert a Falcónál beindult Perl Zoltán, akit általában nehéz tartani, az Olaj támadásai viszont elvesztették gördülékeny jellegüket. Aszombathelyiek elkapták fonalat, a 9–0-s rohamukat csak a negyedeket elválasztó pauza törte meg. S bár a szolnokiaknak volt még egy megugrásuk, a szünet előtt túl sok tiszta távolit hagytak ki, a Falco pedig szívósan visszaküzdötte magát, és meg is fordította az eredményt, majd a fordulatos játék képének megfelelő döntetlen állásnál vonultak egy nagyobbat fújni a felek.

Úgy tűnt, leginkább a szombathelyiek két magas embere, Keller Ákos és Matt Tiby pihente ki magát, Keller a lepattanókat szedte szakmányban, Tiby a pontokat termelte és a vendégek ellógtak nyolc ponttal. Perl Zoltán kezében volt, hogy két számjegyű legyen a különbség, de a lefutás után ziccert hibázott, és ez sokba került, mert a másik térfélen a kontrából Pongó triplát szerzett és máris csupán öt volt közte. Ez felrázta a Szolnokot, amely zónavédekezéssel bénította meg a Falco támadójátékát és ledolgozta a hátrányát, megint egy Pongó-hármas érkezett, amely az egyenlítéshez kellett. Szép hullámvasúton ültek a csapatok, amit valószínűleg a semleges nézők élveztek leginkább, az edzők nem biztos, hogy örültek neki.

Az utolsó tíz perc is döntetlenről kezdődött, és lényegében az egész negyed az idegek harcáról szólt. Gyűrték, hajtották egymást a felek, végül a Szolnok maradt összeszedettebb, a fontos pillanatokban sokkal kevesebbet hibázott – ha nem nézzük a hajrá büntetőzését –, és végül kiválóan menedzselte az utolsó percre összeszedett három-öt pontos előnyét.

Az Olajbányász csapatként jobban funkcionált, és megérdemelten nyert, amivel közelebb lépett a listavezetőhöz.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 19. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 80–78 (18–11, 16–23, 17–17, 29–27)
Szolnok, 2200
néző. V: Benczur, Praksch, Tőzsér.
SZOLNOK: Durham  9/3,  Lukács N. 3, BARNES 19/9, Szubotics  9/3, WILLIAMSON 16/3. Csere: Mokánszki 2, Gavin 5/3, PONGÓ MÁTÉ 8/6, Révész Á. 6, Rudner 3/3. Edző: Gasper Potocni
SZOMBATHELY:
POT 11, Brown 4, Kovács B., TIBY 18/6, Keller Á. 8/6. Csere: PERL  26/3, Cowels 7/3, Krivacsevics 4, Sövegjártó, Verasztó.  Edző:  Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 8. p.: 15–6. 14. p.: 25–19. 18. p.: 30–30. 24. p.: 38–44.  29. p.: 49–49. 34. p.: 60–61. 37. p.: 68–65. 39. p.: 74–71
Gasper Potocnik: – Nagy teher volt nekünk, hogy egy hét alatt három meccset kellett játszanunk, de a fiúk becsülettel tették a dolgukat. Azért tudtunk nyerni, mert a kulcshelyzetekben jobban reagáltunk, egy kicsit higgadtabban tudtunk kosárlabdázni. Kemény, küzdelmes találkozón fontos győzelmet arattunk.
Milos Konakov: – Gyenge kezdés után sikerült felzárkóznunk, és volt, hogy vezettünk is. Sajnos sok, tizennyolc támadólepattanót engedtünk a szolnokiaknak. Nagyon küzdelmes mérkőzésen veszítettünk, de büszke vagyok a fiúkra.