Férfi kosár: óriásit hajráztak, de megint kikaptak Hangáék

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2017.04.20. 22:21
A CSZKA Moszkva 84–82-re nyert hazai pályán a Hanga Ádámot foglalkoztató Baskonia ellen a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A harmadik negyedben már 17 pontos hátrányban is volt a Baskonia a címvédő CSZKA Moszkva otthonában, de a végjátékra egyenlítettek Hanga Ádámék – az oroszok így is behúzták a meccset egy 1.1 másodperccel a vége előtt megítélt két büntetővel, így 2–0-s CSZKA-vezetéssel utaznak a csapatok Vitoriába.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Jól kezdett a Baskonia, de nagyjából fej fej mellett haladtak a csapatok az első 10 percben (21–20). A második felvonás elején 6 ponttal megugrott a Moszkva (26–20), de a 15. percre Beaubois vezetésével 5 pontos előnyre tettek szert a spanyolok (28–33). Itt fordult nagyot a meccs képe, a hazaiak ugyanis az ebben a szakaszban megállíthatatlan Milos Teodoszics (16 pont, 8 gólpassz) vezetésével futottak egy 12–0-t a támadásban teljesen visszaeső vendégek ellen, a félidei 5 pontos fórjukat (40–35) pedig továbbnövelték a harmadik játékrészben 10 pont környékére, majd e fölé.

17 pont volt a legnagyobb fórjuk, a záró 10 perc előtt pedig 11-gyel vezettek (69–58). Az utolsó negyedben ugyan nagyjából tartotta a távolságot a Baskonia, de közelebb nem igazán tudott kerülni ellenfeléhez, ráadásul Hanga is kipontozódott 4 és fél perccel a vége előtt, nem tűnt úgy, hogy bármi fordulat lenne az összecsapáson. Talán ezt gondolta a moszkvai alakulat is, mert kicsit kiengedtek, így Larkin 2+1-ével előbb 4, majd Budinger és Voigtmann támadópattanók után szerzett pontjaival 3 egységre jöttek vissza a vendégek bő egy perccel a vége előtt (80–77). Voigtmann 37.2 másodperccel a vége előtt 1 pontra hozta fel csapatát, amire a túloldalon Jackson tiszta ziccert dobhatott, Beaubois viszont egy hármassal egyenlített. A Moszkvának volt még egy dobása: Voigtmann faultolta Hinest 1.1 másodperccel a vége előtt, a center bedobta mindkét büntetőt, ezzel 84–82-re győztek a hazaiak.

Hanga Ádámnak nem igazán ment ezúttal a játék, 22 és fél perc alatt 6 pontig jutott (0/3 dupla, 2/6 tripla), volt 3 gólpassza, 2-2 pattanója, szerzett és eladott labdája, 5 beütött és 2 kiharcolt faultja, így 1 VAL-lal végzett.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
CSZKA Moszkva (orosz, 2.)–Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7.) 84–82
A CSZKA Moszkva legjobb dobói:
Teodoszics 16/6, De Colo 10/3, Hines 10..
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 21/15, Budinger 12/6, Tillie 10/3, Voigtmann 10.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a CSZKA Moszkva javára.

Panathinaikosz Superfoods (görög, 4.)–Fenerbahce (török, 5.) 75–80