Férfi kosár: óriási meccset nyertek Hangáék Kazanyban

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2016.12.15. 22:04
A Baskonia 13 pontos előnyben volt ugyan a második negyed elején Kazanyban, de lényegében végig nagyon szoros találkozót vívtak Hanga Ádámék a UNICS otthonában a férfi kosárlabda Euroligában. Az utolsó 6.8 másodpercben háromszor is változott a vezető csapat kiléte, a végén pedig Sengelia büntetői után a spanyolok örülhettek, 92–91-re nyerték meg a thrillert.

Az első negyed közepén a Kazany lépett el 18–11-re, de akkor Tornike Sengelia és Ilmane Diop révén 20–20-nál már egalizált a Baskonia, a spanyolok pedig a második felvonásban szedtek össze egy 13 pontos előnyt Chase Budinger és Shane Larkin vezetésével (22–35), innen pedig Paul Stoll és Keith Langford pontjaival jött vissza a meccsbe a félidőre az orosz alakulat (40–43). A fordulás után már nem nagyon alakult ki nagyobb különbség – a hazaiaknál Quino Colom és Orlando Johnson is kezdtek felnőni Langford mellé, a vendégeknél pedig Larkin és Shengelia mellett Rafa Luz is fontos pontokat szállított, „meccsnullról" indult a záró felvonás (67–67).

Colom a második félidőben borzasztóan jól játszott, és bár nagyobb előnyt nem tudott kiépíteni a UNICS, szinte végig ők játszottak minimális fórban a negyedik negyedben a spanyol-andorrai irányító vezetésével. Shengelia 4 büntetője után megint egál volt az állás a 38. percben (84-84) - a grúz a vonalról életben tartotta a spanyolok győzelmi esélyeit, de úgy tűnt, Langford miatt egy hajszállal jobbak lesznek az oroszok. Az utolsó két percben mindkét fél sokat hibázott, a végjáték azonban klasszikus lett. Larkin 88–87-nél, 6.8 másodperccel a vége előtt óriási triplát dobott emberről, 8 méterről, volt azonban még fordulat a meccsben, nem is egy, Langford ugyanis a sarokból szintén eredményes volt 4.9 másodperccel a vége előtt. Shengelia a bedobás után azonnal gyűrűre tört, faulttal tudták csak megállítani, ő pedig mindkét büntetőt a helyére rakta 1.8 másodperccel a vége előtt. Ez az idő már kevés volt a UNICS-nak az újabb fordításhoz, 92–91-re nyerte meg a hatalmas végjátékot a Baskonia.

Hanga Ádám ezúttal 26 és fél perc alatt 6 pontot (1/4 dupla, 1/2 tripla, 1/3 büntető), 4 pattanót, 1 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultot jegyzett, ami 8 VAL-t jelentett összességében.