Férfi kosár: Hangáék egy ponttal kikaptak a Panától

KERESZTURY GÁBORKERESZTURY GÁBOR
2016.12.23. 23:20
Hanga Ádám együttese, a Baskonia Vitoria Gasteiz 69–68-as vereséget szenvedett a Panathinaikosztól a férfi kosárlabda Euroliga 14. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
14. FORDULÓ

Panathinaikosz (görög)–Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol) 69–68 (27–18, 10–23, 18–18, 14–9)
14. FORDULÓ

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Egy egészen drámai, egylabdás meccset játszott egymással a Panathinaikosz és a Baskonia, amit az utolsó másodpercekben egy remek védekezésnek köszönhetően a görögök nyertek meg végül. Ez a jelenet jól jellemezte a találkozót, hiszen ahogy arra számítani lehetett nem volt pontparádé a találkozón, kontrollált játék és szigorú védekezés viszont annál inkább, nem is érte el egyik csapat sem a 70 pontos határt. Pedig ahogy kezdődött a mérkőzés, az alapján könnyen megdőlhetett volna ez a spekuláció, hiszen az első negyedben Chris Singleton (23/9 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) egészen elképesztő módon egymaga 19 pontot rámolt be a baszkok gyűrűjébe. Tízpercnyi játék után vezettek is 27–18-ra a görögök, Toko Shengelia (17 pont, 5 lepattanó) vezetésével aztán gyorsan kiegyenlített a Baskonia, teljesen megfordult a játék képe, így a nagyszünetben már a lepattanócsatát az első félidőben 23–9-re megnyerő Hangáék jártak előrébb (37–41).

Fordulás után teljesen kiegyenlítetté vált a játék képe, fej-fej mellett haladtak a csapatok a hajráig. A végjáték aztán a két pontgyárosról, a tavalyi csapatát szépen kitömő Mike Jamesről (16/6 pont, 3 lepattanó) illetve Rodrigue Beaubois-ról (11/3 pont) szólt, kettejükön kívül más nem is szerzett pontot az utolsó 5 percben. Végül aztán úgy alakult, hogy 69–68-nál a Baskonia támadhatott a győzelemért, a labda természetesen most is Beaubois kezébe került, ám a Pana vezére, Nick Calathes (14/3 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés) ragyogó védekezést mutatott be a labdára rátekeredő francián, aki így dobáskísérletig sem jutott el. Lejárt az idő, felrobbant az OAKA, a Pana pedig nemcsak a baszkokat, hanem a Real Madrodit, a Fenerbahcét és az Olympiakoszt is beérte a tabellán, ez az öt kiváló gárda így jelenleg holtversenyben együtt tanyázik a második helyen. A Baskonia vereségét nagyban magyarázza, hogy eladtak 19 labdát, illetve idei legjobbjuk, Shane Larkin is csak 6 pontja és 3 gólpassza mellett 6 eladott labdáig jutott, így Ilimane Diop (10 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) extrája sem segíthetett rajtuk.

A Baskoniában Hanga Ádám a faultproblémái miatt ezúttal a megszokottnál kevesebbet, 22 percet játszott, ami alatt 12 pontot (6/4 dupla, 2/1 tripla, 1/1 büntető) dobott, leszedett 3 lepattanót, kiosztott 1-1 gólpasszt és blokkot, kiharcolt 2 faultot, negatív oldalon pedig 1 eladott labdája és 4 beütött faultja szerepel. Mindez a teljesítmény 11 indexpontra volt jó, azaz hozta az átlagos teljesítményét.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Singleton 23/9, James 16/6, Calathes 14/3
A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 17, Hanga Ádám 12/3, Beaubois 11/3, Diop 10