Férfi kosár Euroliga: megvan Hangáék 10. győzelme

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2016.12.29. 23:40
Hanga Ádám és csapata, a Baskonia ezúttal a Maccabi Tel-Avivot győzte le jó második félidejének köszönhetően a férfi kosárlabda Euroligában – a magyar válogatott ásza nagyon sokoldalú volt újfent.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
Alapszakasz, 15. forduló
Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 10-5)–Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 5-10) 101–88

Az első negyed első felében fej-fej mellett haladt a két gárda, aztán Hanga, Luz és Budinger révén lépett meg kicsit a Baskonia (30-24), a második negyedben viszont gyorsan fordított Andrew Goudelock révén a Maccabi, szoros volt az első 20 perc (42-40). A fordulás után is vezettek még az izraeliek, de a spanyolok mai öt vezére, Budinger, Larkin, Hanga, Shengelia és Voigtmann pontjaival futott egy 11-0-t a hazai gárda, 10 ponttal meglépett (55-45), és ebből maradt még 7 egység 10 perccel a vége előttre is (71-64). A záró felvonásban 73-70-re zárkózott még a Maccabi, de jött egy 14-0-s rohanás Sito Alonso fiaitól, így a végjátékra semmilyen izgalom nem maradt. 101-88-ra győzött a Baskonia, és így 10-5-tel zárta az alapszakasz első felét.

Hanga Ádám 31 és fél percnyi játék alatt 9 pontig (3/6 dupla, 1/2 tripla), 6 pattanóig, 3 gólpasszig, 1-1 szerzett labdáig és blokkig, valamint 2 beütött és 3 kiharcolt faultig jutott, így 17 VAL-ig jutott.

A Baskonia legjobb dobói: Voigtmann 23/9, Shengelia 22/6, Beaubois 14/6.
A Maccabi legjobb dobói: Rudd 20/9, Goudelock 13/9, Weems 13/3.