Férfi kosár BL: szoros meccsen kapott ki a Szolnok

2016.11.29. 20:14
A Szolnok hetedik BL-meccsén a hatodik vereségét szenvedte el (Fotó: basketballcl.com)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 79–74-re kikapott a belga Proximus Spirou Charleroi-tól a Bajnokok Ligája 7. fordulójában, ezzel a hatodik vereségét szenvedte el a csoportkörben, s féltávnál 1–6-tal áll.

A találkozó késéssel kezdődött csak el, az egyik időmérő ugyanis bemondta az unalmast. A nem várt „közjáték" nem tett jót a Szolnoknak, amely az első játékrész közepén 12–8-as hátrányba volt, és egyáltalán nem bírt Jevohn Shepherddel (aki a vendégek 12 pontjából 10-et dobott). Az első negyed végére már kilencpontos előnyben volt a Charleroi.

A második játékrészben a védelmek játszották a főszerepet. A belgák pusztán 11 pontot szereztek, az Olajnak sikerült is lefaragnia hátrányából – a félidőben 36–31-re vezetett a Charleroi.

A második félidő elején sok volt a hiba a játékban, amely hullámzóvá vált. A 27. percben 49–42-re a Charleroi, a játékrész vége előtt 55–53-ra a Szolnok vezetett. Az utolsó negyedet jobban bírta idegekkel a Charleroi, és öt ponttal megnyerte a meccset.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C
soportkör, 7. forduló, E-csoport
SZOLNOKI OLAJ KK–PROXIMUS SPIROU CHARLEROI (belga) 74–79
(16–25, 15–11, 24–20, 19–23)
Szolnok, 935 néző. V: Martolini (olasz), Nedovic (szlovén), Larroca (spanyol)
SZOLNOK: Kinney 10/6, VOJVODA 19/3, BARNIES 15/9, BORISZOV 18/12, Wright 6. Csere: Tóth Á. 2, Popovics 2, Wittmann 2. Edző: Sztojan Ivkovics
CHARLEROI: MARNEGRAVE 4, Richardson, SHEPHERD 16/6, BOWMAN 15/3, Kemp 3. Csere: Schwartz 4, Iarochevitch 8, LIBERT 21/9, Gaudoux 2, Lambot, Harris 5, Fusek 1. Edző: Fulvio Bastianini
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 7. p.: 8–18. 9. p.: 16–19. 12. p.: 20–25. 14. p.: 20–33. 20. p.: 31–36. 23. p.: 36–39. 25. p.: 41–42. 27. p.: 42–49. 30. p.: 55–53. 33. p.: 59–58. 36. p.: 63–69. 39. p.: 68–72
Kipontozódott: Iarochevitch (38. p.), Harris (39. p.), Kinney (40. p.)
Sztojan Ivkovics:
– Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a belgák különösen jól dobják a triplákat. Úgy érzem, 35 percig kontrolláltuk a játékot, a hajrában azonban szétestünk. Győzelmi esélyt szalasztottunk el.
Fulvio Bastianini: – Fontos találkozót nyertünk meg, nagyon kellett ez nekünk ahhoz, hogy életben tartsuk továbbjutási esélyeinket. Bár sok buta hibát elkövettünk, ennek ellenére is sikerült győzni. Sikerült kiheverni DJ Richardson korai kiválását, akit Alexandre Libert remekül pótolt.
A csoport többi meccsén
Stelmet Zielona Gora (lengyel)–AEK (görög) 78–75, Ludwigsburg (német)–Besiktas (török) 89–83, Partizan (szerb)–Sassari (olasz) 87–88 – h.u.
Az állás: 1. Besiktas 13 pont, 2. Ludwigsburg 12, 3. AEK 11, 4. Sassari 10, 5. Stelmet Zielona Gora 10, 6. Partizan 10, 7. Proximus Spirou Charleroi 10, 8. Szolnoki Olaj 8