Férfi kosár EC: a Körmend és az ASE is otthon kapott ki

2014.12.02. 19:45
Henry Dugat (fehérben) 13 pontot dobott az Atomerőműben (Fotó: Szabó Miklós)
Az Atomerőmű fordulatos, szoros mérkőzésen kikapott a török Trabzonsportól a férfi kosárlabda EuroChallenge csoportkörének negyedik fordulójában.  A Körmend a B-csoportban hazai pályán az első negyedben jelentős hátrányba került, s nem tudott visszajönni a bolgár Academic Szófiára, amely végül 76–63-ra győzött.

KÖRMEND–SZÓFIA

Az egy hónappal korábbi tempónak nyoma sem volt az Academic Szófiát idegenben öt ponttal legyőző Körmend játékában, és a dobások is a vendégeknek sikerültek jobban. Ahogy a két csapat első mérkőzésén, úgy most is Thomas gyűjtögette szorgalmasan a Lukoil pontjait az elején, és a szófiaiak korán elhúztak.

A körmendi légiósok betlit terítettek a pályára, nem ment a játék, az első félidő végén 13 ponttal vezetett a vendég csapat úgy, hogy a magyar együttesnek legfeljebb momentumai voltak.

A 28. percben Ante Perica egy meg nem ítélt fault után a pályára futva reklamált, a technikai sem térítette jobb belátásra, kiállították. Ekkor még felcsillant a remény, hétre zárkózott a Körmend, de a jobban dobó Lukoil visszaverte a nem éppen határozott próbálkozást és megérdemelten győzött.

ASE–TRABZONSPOR

A paksiak 22 ponttal kaptak ki Törökországban, így lett volna miért visszavágni a török csapatnak. A két együttes fej fej mellett haladt, az ASE a harmadik negyedben tudott meglógni, 47–41 után azonban zsinórban tíz pontot szórtak a törökök. A záró negyed előtt 55–55 volt az állás, a hajrát a fittebb Trabzon bírta jobban, Dwight Hardyék hatpontos hátrányból (71–65) egyenlítettek, sőt, 11–0-s rohamuk végén öt ponttal elhúztak, és ezt z előnyt nagyjából meg is tartották a végére.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT

EGIS KÖRMEND–LUKOIL ACADEMIC SOFIA (bolgár) 63–76
(11–17, 17–24, 23–19, 13–16)
Körmend, 1000 néző. V: Mahlin (orosz), Hruska (cseh), Tyslenko (ukrán)
KÖRMEND: Lemon 7, POPADICS 16/3, Ferencz 6/6, Tóth 7/6, Richards 14/3. Csere: TÖRÖK 11, Sonyák, Latinovics 2, Doktor. Edző: Ante Perica
ACADEMIC: CURRY 9/6, SMITH 18/12, Minkov 4, THOMAS 20/6, Banev 2. Csere: Veszelinov 9/3, Sundov 11/3, Francis 3/3. Edző: Jovica Arsics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 8. p.: 7–15. 14. p.: 18–24. 19. p.: 25–39. 24. p.: 34–47. 30. p.: 50–47. 33. p.: 52–60. 37. p.: 53–67
Kipontozódott: Banev (35. p.)
Kiállítva: Ante Perica (28. p.)
Ante Perica:
– Gratulálok az ellenfélnek, nagyon keményen, jól védekeztek ma, amivel elvették a támadásaink ritmusát. A második félidőben jobban harcoltunk, de ez nem volt elég ahhoz, hogy megfordítsuk a mérkőzést. Nagyon rosszul dobtunk ma a távolról, ez is nagyon hiányzott. A kiállításom indokolt volt, de ez egy automatikus reakció volt részemről egy olyan helyzetben, amikor már nem tudtam másképp lereagálni azt, ami történt.
Jovica Arsics: – Sokkal jobban játszottunk, mint az első meccsen a Körmend ellen, akkor még nem sok információnk volt az ellenfélről. Ma sokkal jobban tudtunk védekezni a hazaiak legjobb dobóin. Támadásban voltak hibáink, de sokkal jobb volt a védőmunkánk, ennek köszönhetjük a sikert.

A csoport másik meccsén: Tartu Rock (észt)–Energia Targu Jiu (román) 66–59

Az állás: 1. Tartu 7 pont, 2. Targu Jiu 6 (281–266), 3. Körmend 6 (292–306), 4. Academic Szófia 5

F-CSOPORT
ATOMERŐMŰ SE–TRABZONSPOR MEDICAL PARK (török) 78–82 (16–18, 22–19, 17–18, 23–27)
Paks, 500 néző. Vezette: Mazzoni (olasz), Clivaz (svájci), Difallah (francia)
ATOMERŐMŰ: DUGAT 13/3, Markovics 5/3, Baki 5/3, Szabó Zs. 8/6, JONES 14. Csere: TÓTH Á. 12, ROBERSON 14/9, Kovács Á. 7/3. Edző: Dzunics Braniszlav
TRABZONSPOR: BOST 11/3, Hardy 16/6, Yildirim 11/3, Saruhan, SZTIPANOVICS 10. Csere: LAWAL 13, Velicskovics 4, MARSHALL 14/9, Akcay 3/3, Korkmaz. Edző: Nenad Markovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 5. p.: 8–6. 7. p.: 8–10. 11. p.: 18–18. 14. p.: 24–21. 17. p.: 31–28. 24. p.: 41–27. 26. p.: 47–51. 32. p.: 57–55. 37. p.: 71–65. 39. p.: 71–76. 40. p.: 78–80
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelten nyert a török csapat. Ugyanakkor el kell mondjam, hogy elégedett vagyok a saját együttesemmel, mert talán több mint száz százalékos teljesítményt nyújtottunk. Sajnos így sem nyertünk, ami már sokadszor fordul elő szoros végjátékban. A lepattanócsatát nagyon elvesztettük, ez az egyik oka a vereségnek.
Nenad Markovics: – Jól játszott a hazai csapat és remek meccsre kényszerített bennünket. Mi egyáltalán nem játszottunk jól, éppen annyit adtak ki a játékosok, hogy nyerjünk. Néha szerencsénk is volt, de a győzelem az győzelem, igyekszünk a csoport élén végezni.

A csoport másik meccsén: Cluj-Napoca (román)–Magnofit Güssing (osztrák) 68–81

Az állás: 1. Trabzonspor 8 pont, 2. Güssing 7, 3. ASE 5, 4. Tartu 4