Kevésen múlt, de a magyar csapat egy ponttal kikapott a franciáktól

2009.07.30. 22:34
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen egy ponttal kikapott Franciaországtól Párizsban. A magyar csapat a mérkőzés nagy részében vezetett, ám az utolsó másodpercekben dobott kosárral a franciák 70–69-re nyertek.
Németh István remek teljesítményt nyújtott Párizsban
Fotó: Mirkó István

A magyar férfi kosárlabda-válogatott augusztus 5-én Ukrajnában csap össze az A-divízióban maradásért. Nemzeti együttesünk aligha „hangolhatott” volna nehezebb mérkőzéssel a kelet-európaiak elleni meccsre, mint a Franciaország elleni idegenbeli felkészülési találkozóval, ennek ellenére a magyar csapat nemhogy a súlyos vereség elkerüléséért harcolt, hanem néhány másodperc híján megnyerte a mérkőzést.

A francia csapat a mérkőzés elején meglépett 6–2-re, ám a magyar együttest nem zavarta meg a pontatlanabb kezdés, és 15–14-ig fej-fej mellett haladt a hazaiakkal. A negyed végén ugyan 19–14 volt az állás, azaz öt pont volt a franciák előnye, ám a következő tíz perc elején Németh István rögtön egy triplával faragott a hátrányból, majd egy újabb Németh-hármas után már a magyar válogatott vezetett (20–22).

A franciák tán megzavarodtak ettől, mindenesetre a következő percekben egyértelműen a magyar csapat uralta a mérkőzést, Kámán Tamás is elsüllyesztett két triplát a gallok kosarában (20–30).

A félidőben négy ponttal vezetett a magyar válogatott, amely a mérkőzés végéig őrizte előnyét, olyannyira, hogy a franciák egészen az utolsó percekig csak zárkózni tudtak. Az utolsó másodpercekben azonban a magyar csapat elveszítette koncentrációját, az addig remekül játszó Németh két büntetőt is kihagyott, míg a franciák legeredményesebb játékosa, Nando De Colo lepattanót szedett saját dobása után, és ezzel a dudaszó pillanatában fordított a francia válogatott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 70–69 (19–14, 11–20, 19–20, 21–15)
Párizs, 4000 néző. V: Bardera, Mateus, Gueu (franciák)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–7. 7. p.: 10–12. 10. p.: 19–14. 13. p.: 20–19. 18. p.: 20–34. 20. p.: 30–34. 25. p.: 34–43. 29. p.: 45–46. 34. p.: 53–62. 35. p.: 62–64. 38. p.: 62–69. 39. p.: 67–69.
FRANCIAORSZÁG: Gomis 2, Batum 9, Diaw 9, F. PIETRUS 10, Turiaf 8, Csere: DE COLO 18/3 Bokolo 3, Koffi 1, Petro 4, Diarra, Traoré 6, Ajinca
MAGYARORSZÁG: Fodor 7, NÉMETH I. 18/12, KÁMÁN 9/9, Horváth Z. 6, LÓRÁNT P. 17/3, Csere: KÖRTÉLYESI 8/6, Hanga 2, Bódi, Horváth Á., Trepák 2, Vojvoda