Sziporkázott az Albacomp a CEBL döntőjében, és legázolta a házigazdát

2009.01.11. 18:48
Az Albacomp szép sikert aratott Temesváron. A férfi kosárlabda Közép-európai Liga döntőjében a fehérvári gárda 92–66-ra győzött a házigazda Timisoara ellen, és megnyerte a kupát. Az Albacomp ezzel szabadkártyát szerzett a következő idénybeli Európa-kupa csoportküzdelmeire.
Hatalmas örömet szerzett az Albacomp a szurkolóknak
Fotó: Mirkó István

„Úgy vagyunk vele, ha már ennyit utaztunk a kupameccsekre, ha már ennyit küzdöttünk a továbbjutásért, nagyon szeretnénk, ha a Final Four is jól sikerülne. Végre a magyar férfi kosárlabda is nemzetközi sikerélményhez jutna"– nyilatkozta Simon Balázs még a Kapfenberg ellen 79–61-re megnyert elődöntő előtt a fehérvári csapat hivatalos honlapján.

Csak minden kívánsága így teljesüljön a fehérvári kosarasnak: a Közép-európai Liga döntőjében az Albacomp 92–66-ra győzött a házigazda Timisoara ellen, amely a cseh Novy Jicínt verte meg három ponttal az elődöntőben (90–87).

A döntő első negyedét az Albacomp jó védekezést bemutatva két pont előnnyel zárta, a második negyedben pedig támadásban is belelendült a csapat, és Hanga Ádám vezérletével 16 ponttal vezetett a félidőben.

A harmadik negyed ismét szorosabbra sikerült, de ezt a játékrészt is a fehérváriak nyerték, s 18 pontos vezetésről várták az utolsó negyedet.

Az Albacomp a mérkőzés végéig tovább fokozta előnyét, és 92–66-os győzelmével elnyerte a kupát, s egyúttal szabadkártyát szerzett a következő idénybeli Európa-kupa csoportküzdelmeire.

„Nagyon értékes sikert arattunk, erős ellenfelekkel találkoztunk, csapatom remekül bírta a sorozatterhelést. Úgy gondolom, minden szempontból hasznos volt a részvétel, hiszen hasonló hangulatú és hőfokú meccsek várnak majd ránk a magyar bajnokság rájátszásában is” – mondta Peresztegi Nagy Ákos, a fehérvári együttes vezetőedzője.

KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, DÖNTŐ

NÉGYES DÖNTŐ, TEMESVÁR
BCM ELBA TIMISOARA (román)–ALBACOMP 66-92 (15-17, 16-30, 23-25, 12-20)
Temesvár, 2200 néző. V: Lukác (szlovák), Kovacevic (osztrák), Kukelcik (szlovák)
TEMESVÁR: Dzsambics 9/3, Pesics 14/3, VASZOJEVICS 14/6, MARKOVICS 15/6, Paltinisanu 6. Cs: Lupusavei, Grubisics 8, Tudosa, Ivanovics, Stancut, Czmor. Edző: Dragan Petricsevics
ALBACOMP: SIMON B. 18/3, HANGA 22/6, RADOVICS 14/3, BELL 8, MORRISON 14. Cs: DOYNE 12, Góbi 4, Keller. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-4. 6. p.: 9-10. 9. p.: 15-15. 14. p.: 17-29. 17. p.: 21-40. 22. p.: 31-52. 29. p.: 51-68. 34. p.: 59-78. 38. p.: 61-88. 39. p.: 63-92.
Kipontozódott: Grubisics (36.)

Dragan Petricsevics: Nem tudok, nem is lehet mást mondani: az Albacomp jobb csapat
nálunk és megérdemelten nyerte meg a meccset és a kupát!
Peresztegi Nagy Ákos: Végig jól és koncentráltan tudtunk játszani, ezzel tudunk elérni egy nemzatközi szinten is remek eredményt a klubnak és Magyarországnak!