Óriási izgalmak közepette végül fordított, és nyert a Körmend

2008.05.31. 21:41
Az első mérkőzésen aratott 6 pontos győzelmének köszönhetően, előnyből várta a folytatást a Falco KC-Szombathely kosárlabdacsapata az Kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén. Körmenden hazai pályán óriási izgalmak közepette az utolsó percekben fordították meg a meccset Krivacsevics Dragoljub fiai, így az állás két mérkőzés után 1–1 a bajnoki döntőben.
A körmendiek hatalmas izgalmak közepette az utolsó percekben nyerték meg a találkozót
Fotó: Unger Tamás

Természetesen mindkét csapat a győzelem reményében lépett a parkettre, hisz ha a Falco nyer, hatalmas lépést tesz a bajnoki cím felé, és a három győzelemig tartó párharcban 2–0-ra meglépne.

A körmendiek elsősorban védekezésükön javítva akarták kiegyenlíteni az állást, azonban hiába a hazaiak fanatikus közönsége, Kálmánék nem tűntek megijedtnek a kezdéskor.

Az első negyedet négypontos előnnyel zárták a szombathelyiek (29–25) elsősorban Doyne Jara és Kazlauskas remek teljesítményének köszönhetően. A litván a félidőig 100 százalékosan dobta mezőnykísérleteit, de a hármas vonalon túlról is bátran próbálkozott.

Az amerikaival karöltve összesen 27 ponttal járultak hozzá félidei 52–41-es vezetéshez.
Az első két negyedet követően körmendi részről Hendersont és Thomast emelhetjük ki, előbbi szintén rendkívül pontosan célzott, négy mezőnykísérletből négyszer talált be.

A harmadik negyedre valamelyest összekapta magát a Körmend, és már 3 pontra is megközelítette a Falcot, és végül a dudaszó felhangzásakor 68–65-t mutatott az eredményjelző.

Az utolsó negyedben tehát különleges izgalmakra számíthattunk, ami be is következett A Körmend egyenlített a végén, sőt a 39. percben átvette a vezetést és Jermine Thomas vezérletével megnyerte a döntő második mérkőzését. Az amerikai kiemelkedett a mezőnyből, a maga 32 pontjával a legeredményesebb játékos volt a találkozón.