Kikapott a bajnok San Antonio az Iverson vezette a Nuggetstől

2008.03.08. 09:49
Los Angelesben a szokott eltérően ezúttal nem Kobe Bryant, hanem Derek Fischer volt a nyerőember, aki 17 pontig jutott, de társai is szép számmal "gyártották" a pontokat. Ezzel szemben a Nuggets ellen bukó bajnoknál, csak Tim Duncan és Manu Ginóbili játszott elfogadhatóan. A hazaiak legjobbja Allen Iverson volt.
Allen Iverson 29 pontjával győzelemre vezette a Denvert
Fotó: Reuters/Steve Dykes

Szavazás

Ön szerint ki lesz az NBA bajnoka 2008-ban?

Írja be az itt látható számot!
A Denver–San Antonio meccsen már az első negyed végén látszott, hogy nem lesz sétagalopp a találkozó a texasiak számára, mert 20–20-as döntetlent mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben aztán összekapták magukat a vendégek, és 8 ponttal meglépett a Spurs.

A folytatásban azonban a hazaiaknál Allen Iverson, Carmelo Anthony és Eduardo Najera is belelendült a játékba. Hárman együtt összesen 73 pontot szereztek.

Ezzel szemben a bajnoknál csak Manu Ginóbili és Tim Duncan jutott 20 pont fölé, Parker például mindössze két duplát dobott, holott 29 percet a pályán volt.

Ez pedig ezúttal nagyon kevésnek bizonyult, a harmadik negyedben 15 ponttal meglépő, és a végén 109–96 arányban diadalmaskodó Denver ellen.

Los Angelesben az első negyed után még csak két ponttal, 26–24-re vezetett a Nyugati főcsoport élén álló Lakers a városi rivális Clippers ellen.

Kobe Bryant és társai az idő múlásával egyre inkább elkapták a fonalat. A második negyed végére nyolc, a harmadik játékrészt követően pedig már 27 pont volt a két gárda közti különbség.

A pontgyártásból mindenki kivette a részét a Lakersnél. A legeredményesebb Fischer volt a maga 17 pontjával, de Bryant is eljutott 16-ig. Az aranysárgák erejét jól mutatja, hogy még a padról beszálló Ronny Turiaf is 13 pontot szórt.

A Los Angeles Lakersnek ez volt a 44. győzelme az idényben. Ennél többször csak a Boston (48), és a Detroit (45) tudott nyerni a ligában.

A Phoenix Suns elszenvedte idénybeli 22. vereségét a Utah Jazzal szemben, de Shaquille O'Neal új csapatában most először bizonyította be, hogy nem felejtett el kosarazni. A center 20 pontot dobott.