Kecskeméten kikapott a Szolnok, Kaposváron nyert a Dombóvár

2008.02.09. 20:54
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság, az Uniqa férfi N B I alapszakaszának 18. fordulójában Peresztegi Nagy Ákos a MAFC elleni győztes meccsel mutatkozott be a fehérvári kispadon. Idegenben nyert a Dombóvár és a Körmend, előbbiek Kaposváron, utóbbiak Pakson tudtak nyerni. A bajnoki címvédő Szolnok Kecskeméten szenvedett vereséget, a Sopron Nyíregyházán.
Kecskeméten rangadót nyert az Univer a bajnoki címvédő Szolnok ellen

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
Hiába Hollins 26, Kelley 25 pontja, a Szolnok négy ponttal kikapott Kecskeméten. A csata végig teljesen nyílt volt, egyik csapat sem tudott elhúzni ellenfelétől, de elsősorban a hazaiak akarata érvényesült, a vendégek kapaszkodtak. A hajrához érve aztán tizenkét pontosra nőtt az Univer előnye, de a címvédő izgalmassá tudta tenni az utolsó perceket. A győztes együttesben a 31 pontig - közte négy tripla - jutó Blair volt a nyerőember, de csapatként is jól funcionált a Kecskemét.

Pakson ezer néző látta, ahogy a helyi kedvencek tizenhárom pontos vereséget szenvednek a Körmendtől. A nyitány egyértelműen a hazaiaké volt, az első negyedben semmi jel nem mutatott később vergődésükre. Miként a rosszul kezdő vendégeknél sem a későbbi remeklésre. A találkozó fordulópontja a második negyed volt, amelyben 31 pontot szereztek a vendégek és átvették a vezetést. Onnantól kezdve tartottak az előnyüket, amely kitartott a végéig. Így hiába játszott megint tarthatatlanul Gulyás Róbert és szerzett 25 pontot, csapata kikapott.

Kaposváron a szomszédvári elleni rangadón újabb játékos mutatkozott be a hazai közönségnek, Michael Infella volt dombóvári játékos ezt korábbi szurkolói szeme láttára tehette, hiszen vagy négyszázan rándultak át a tolnai városból. Az ötös poszton játszó kosaras hétközi kaposvári hét pontját újabb tizeneggyel gyarapította. A harmadik negyedben érthetetlen módon szétesett a hazaiak védekezése, elsősorban az ekkor 11 pontot dobó Millssel és a nyolc pontot szerző Sanderssel nem tudtak mit kezdeni a hazai, így lett a szüneti kétpontos előnyből nyolcpontos hátrány.A mérkőzés fontos mutatói az első félidőben jól jelezték a hazai fölényt, ám a legfontosabb mutatók is igazolják, hogy miként fordult a kocka szünet után. A mezőnybeli dobószázalék 46:42-ről 47:56-ra, a lepattanók megszerzésének aránya 17:14-ről 27:28-ra módosult.

Székesfehérváron mindkét együttesnek egy-egy meghatározó játékosa nem lépett pályára. A hazaiaknál Bencze Zoltán már cserepadon volt, de nem kockáztattak vele. A vendégeknél Edwin Draughan szerdán megsérült, és őrá nem számíthattak. Mindkét játékos meghatározó egyénisége csapatának, ezért hiányoztak is. A magyar közmondás szerint senki sem lehet próféta a saját hazájában. Peresztegi Nagy Ákos tősgyökeres székesfehérvári, itt nevelkedett. Az elmúlt bajnokságban a Szeged női csapatánál bizonyított, eddig a fehérvári utánpótlással foglalkozott, most megkapta a lehetőséget, hogy bizonyítson. A magyar közmondás ellenkezőjét bizonyíthatja a tehetséges, fiatal szakedző.

Nyíregyházán ritka jelenet szemtanúi lehettünk az első negyed derekán. A védőlepattanóért induló Ross Mouton olyan balszerencsésen ért a labdához, hogy az kezéről a saját csapata gyűrűjébe hullott. A szabályok értelmében ilyenkor az ellenfél csapatkapitánya kapja a pontokat, aki nem más, mint Pojbics Szabolcs. Ő ebben a pillanatban a pályán sem volt, de a neve mellé került a dupla… Az első félidőben sehogyan sem találta a ritmust Brane Savic, a szlovén irányító hat pontig jutott, és öt triplakísérletéből egyik sem volt sikeres. A hajrában aztán nyerőemberré vált a leendő apa, hárompontosaival lett megnyugtató a hazai előny. A Kecskemét elleni hazai vereséget követően amolyan utolsó esélyt jelentette a soproniak számára a felsőházba jutás szempontjából a nyíregyházi meccs, mindez érezhető is volt a küzdőszellemükön, de a végjátékban, a kipontozódások után nem maradt esélye a sÖrdögöknek.

Nem véletlen a két csapat, a házigazda ZTE és a vendég Vásárhely pozíciója, lagymatag védekezés ellen is el tudott adni négy-öt labdát a vendégcsapat az első negyed végén – értetlenkedtek a nézők, hogyan lehetett kikapni Hódmezővásárhelyen. Sok pont, látványos Keresztes-zsákolás és sapkák ellenére nem tudtak örülni a hazai drukkerek.

UNIQA FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ.

UNIVER-KECSKEMÉT - SZOLNOKI OLAJ KK 89–85 (26–23, 17–19, 23–21, 23–22)
Kecskemét, 2000 néző. V: Földházi, Papp P., Kóthay
KECSKEMÉT: Sigurdarson 8/6, BLAIR 31/12, HORVÁTH Á. 19/3, Jefferson 8, Fiegi 10, Csere: SZABÓ ZS. 10/9, Tóth P., Csorvási 3, Halmai. Edző: Zsoldos András
SZOLNOK: KELLEY 25/3, HOLLINS 26/3, Molnár A. 9/3, Sabaliauskas 4, Góbi 15. Csere: Cseh 6/6, Tóth V., Harazin. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 7. p.: 18–14, 15. p.: 34–31, 17. p.: 39–35, 23. p.: 49–44. 27. p.: 58–48. 34. p.: 77–65. 38. p.: 79–76
Zsoldos András: A csapat bizonyította, hogy tud küzdeni, és fegyelmezetten játszani. Blair és Horváth Ákos pedig extra teljesítményt nyújtott a mai napon.
Pór Péter: Örülök, hogy így szakadt meg az öt meccsen át tartó veretlenségi sorozatunk.

ATOMERŐMŰ SE - POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND 74–87 (17–7, 15–31, 22–27, 20–22)
Paks, 1000 néző, V: Hartyáni, Király, Farkas G.
PAKS: Mészáros 1, Murry 9/6, Kiss Zs. 10/6, Horváth Z. 11, GULYÁS 25. Csere: Toroman 13/9, Csaplár-Nagy E., MEDVE 4, Panta 1. Edző: Sabáli Balázs
KÖRMEND: Fodor M. 8/3, McCants 3/3, Ferencz 6, VAVRA P. 12, OCITTI 14/6. Csere: THOMAS 17/6, FODOR G. 12/3, TRUMMER 11/9, Henderson 4, Tóth G. Edző: Krivacsevics Dragoljub
Az eredmény alakulása: 2. p.: 5–0. 4. p.: 7–5. 8. p.: 13–5. 14. p.: 28–15. 17. p.: 28–24. 19. p.: 32–29. 22. p.: 32–43. 28. p.: 44–61. 30. p.: 54–63. 32. p.: 57–67. 33. p.: 59–75. 37. p.: 65–82
Kipontozódott: Ocitti (38. p.)
Sabáli Balázs: Ki gondolta volna, hogy egy jó első negyed után így össze tud zuhanni a csapat...? Sajnos nem tudtunk kimászni a gödörből, így megérdemelten nyert a Körmend. Mindössze huszonöt százalékkal dobtuk a hárompontosokat...
Krivacsevics Dragoljub: Büszke vagyok a játékosaimra és a közönségünkre. Nagyon örülök a győzelemnek.

KAPOSVÁRI KK - DOMBÓVÁRI KC 78–87 (18–19, 17–14, 17–27, 26–27)
Kaposvár, 1200 néző. V: Forrai, Tóth K., Márton L.
KAPOSVÁR: CESKOVICS 21/9, Szőke 5/3, EDWARD 11, HENDLEIN 17/9, Orosz 4. Cs: Vojvoda 6, Kinsella 11/3, Csirke, Kiss K. 3/3. Edző: Horváth Imre
DOMBÓVÁR: ENGLISH 21, MILLS 25/9, Deák 5/3, Wiley 10/3, SANDERS 15. Cs: Simon N., Bódi 9/6, Molnár M. 2, Balogh L. Edző: Dzunics Branislav
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–8. 8. p.: 11–10. 13. p.: 23–25. 17. p.: 28–31. 24. p.: 40–39. 27. p.: 46–48. 33. p.: 56–67. 37. p.: 69–79.
MESTERMÉRLEG:
Horváth Imre: A döntő szituációkban sajnos nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit a dombóváriak.
Dzunics Branislav: A második félidőben megtaláltuk a megfelelő ritmust, több jó egyéni teljesítménnyel eldöntöttük a mérkőzés sorsát.

ALBACOMP - MAFC 101–75 (24–22, 28–17, 25–21, 24–15)
Székesfehérvár, 1800 néző. V: Ádám, Csősz, Gál
ALBACOMP: Simon B. 5, Mózer 2, BRADFORD 21/9, MCCLENDON 19, V. RADOVICS 18/6. Cs: DÁVID 14, Soós 7/3, Hanga 10/3, Szabó T. 5. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
MAFC: YOUNG 27/3, WEHNER 7/3, R. Radovic 6, Vavra 8, KECSKÉS 12/3. Cs: Fodor 11/3, Fülöp 4. Edző: Dinnyés Attila
Az eredmény alakulása: 6. p.: 10–15. 9. p.: 22–20. 12. p.: 22–26. 16. p.: 40–29. 24. p.: 64–43. 27. p.: 75–51. 29. p.: 75–59. 32. p.: 85–62. 37. p.: 92–68
Kipontozódott: Soós (40. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: Sokat dolgoztunk ezen a meccsen, de rengeteg munka vár még ránk.
Dinnyés Attila: Jó kezdés után igyekeztünk tisztességesen helytállni.

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK-SOPRONI SÖRDÖGÖK 95–84 (21–24, 23–23, 27–22, 24–15)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Cziffra, Gorka, Frányó.
NYKK: SAVIC 17/9, BUCHANAN 18/12, Mouton 11/9, SITKU 18/6, HELBICH 22. Csere: Siska 6/3, Trepák 3. Edző: Déri Csaba
Sopron: Bradley 15/6, Lakatos 8, VIGGIANO 20/3, LESKO 21/9, Frana 3. Csere: Pojbics 7/3, Boldizsár 7/3, Vesztergom, Körtélyesi 3/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása: 2. p.: 2–7. 7. p.: 10–14. 9. p.: 13–22. 14. p.: 29–34. 18. p.: 41–42. 23. p.: 51–49. 28. p.: 69–65. 32. p.: 76–71. 36. p.: 84–79. 39. p.: 91–81
Kipontozódott: Boldizsár (34. p.), Frana (35. p.), Bradley (39. p.), Viggiano (40. p.).
Déri Csaba: A Sopron az életéért küzdött, mi pedig egy kicsit tompábban játszottunk az elején, de a végére magabiztosan fordítottunk.
Meszlényi Róbert: Amíg megvoltak az embereink, addig jól álltunk. A végére elfogytak a játékosaink és „elfogyott” a játékunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK - BODROGI BAU-VÁSÁRHELY 100–89 (29–19, 27–22, 17–21, 27–27)
Zalaegerszeg, 1000 néző. V: dr. Valovics, dr. Szakáll, Balogh Gy.
ZALAKERÁMIA ZTE KK: Miskovics 8, WALTERS 23/9, KÁMÁN 19/9, Pitlovics 10/3, Keresztes 10. Cs: Tóth Á. 10, Kováts V. 3/3, Simon 5, Baki 12/9. Edző: Nikola Lazics
BODROGI BAU-VÁSÁRHELY: Drahos 6, BROOKS 25, Kováts R. 10, FREEMAN 29/3, Gémes 15/9. Cs: Babut 2, Böszörményi 2. Edző: Czuprák László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 8–12. 8. p.: 17–17. 15. p.: 40–28. 25. p.: 64–53. 35. p.: 87–78
Kipontozódott: Drahos (35. p.), Keresztes (40. p.)
Nikola Lazics: Megérdemelt a győzelmünk, számítottunk rá, a második félidőben nem a saját ritmusunkban kosárlabdáztunk.
Czuprák László: Kétszer három perc rövidzárlat, meg az eladott labdák sokasága eldöntötte a találkozót.