LeBron James a negyedik negyedben egyedül verte meg a Torontót

2008.01.06. 22:36
Lebron James 39 pontjából 24-et a negyedik negyedben szerzett Torontóban, a Raptors–Cavaliers mérkőzésen, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 64. játéknapján, amikor a Cleveland 93-90-re legyőzte a kanadai gárdát. A másik, mostanra véget ért találkozón a Washington 108-86-ra verte a Seattle-t a fővárosban.
LeBron James (jobbra) és Chris Bosh csatáját magasan az előbbi nyerte
Reuters
Reuters

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)

ALAPSZAKASZ, A 64. JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI:
  • Toronto Raptors–Cleveland Cavaliers 90-93 (ld.: Bosh 23, A. Parker 20/9, Calderón 16/3, Moon 16/3, ill. James 39/12, Hughes 14/6, Gooden 10)
  • Washington Wizards–Seattle Supersonics 108-86 (ld.: Butler 33/9, Jamison 21/3, Daniels 13, Stevenson 13/3, ill. Durant 19, Szczerbiak 18/12, Collison 13)

Los Angeles Lakers–Indiana Pacers
A negyedik negyed úgy kezdődött az NBA 64. játéknapján Torontóban, hogy a helyi Raptors 70-57-re vezetett a vendég Cleveland ellen, ekkor azonban LeBron James olyan szinten kezdett el kosárlabdázni, hogy a kanadai együttes játékosai nem tudták megállítani.

Az első három percben James egy fektetett dobást, egy büntetőt, majd két triplát értékesített egymás után, és ezzel hirtelen visszajött a meccsbe a Cavs.

Az ohióiak 6:26 perccel a dudaszó előtt 76-76-nál szintén egy James-kosárral egyenlítettek, majd szintén a 23 esztendős csatár hárompontosával vették át a vezetést a 9. perc elején.

A spanyol Jose Calderón két büntetőjével és Jamario Moon ziccerével 84-84-nél még mindig egyenlő volt az állás, de aztán James ismét betört, megint kosarat dobott, Daniel Gibson pedig távolról talált be (84-89).

Az utolsó percben Chris Bosh hiába dobott egymaga hat pontot, a Cavaliers szépen bedobálta a büntetőket, és győzött 93-90-re.

A Cleveland az utóbbi hat mérkőzése közül az ötödiket nyerte meg, és a mérlege éppen 50 százalékos (17-17).

LeBron James az első három negyedben 19 dobásából 13-at elrontott, dobott két úgynevezett homályt, és elrontott egy zsákolást. A záró 12 percben viszont ő volt a meccs nyerő embere.

Harminckilenc pontja mellett a 2003-as játékosbörze első választottja leszedett 11 lepattanót, és kiosztott nyolc gólpasszt is.

A másik oldalon Chris Bosh 23 ponttal, 9/11-es mezőnymutatóval remekelt, Anthony Parker 20, Jose Calderón pedig 16 pontig jutott, de a „James-faktor” ezúttal a vendégek javára billentette a mérleg nyelvét.

Washingtonban Caron Butler 33 ponttal emelkedett ki a mezőnyből, és mivel a 21 ponttal és 12 lepattanóval záró Antawn Jamison személyében méltó társa is akadt, a Wizards masszív csapást mért a mezőnyből mindössze 38 százalékkal dobó Seattle-re.

Butlernek sorozatban ez volt a harmadik meccse, amelyen több mint 30 pontot szerzett.