Hetedik mérkőzésüket is megnyerték a még veretlen szombathelyiek

2007.11.16. 21:43
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában a listavezető Falco megőrizte veretlenségét, miután Sopronban győzte le vendéglátóját, a sÖrdögök gárdáját. A szombathelyiek ellenállhatatlanul kezdtek ugyan, de a hazaiak tudtak váltani és a mérkőzés végig nyílt volt.
Kálmnán László, csapata legeredményesebbjeként 28 ponttal járult hozzá az idegenbeli győzelemhez
Pluzsik Tamás

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
A Falco a szerb Andrija Csirics, valamint Kálmán László vezérletével a tizedik perc elején már 32-13-ra vezettet! Csirics más dimenzióban kosarazott, mint a többiek, egyedül a szlovák válogatott Richard Lesko vette fel vele a versenyt, csakhogy neki egy darabig nem akadtak játszótársai.

Mígnem bejött Pojbics Szabolcs, s miután az egykoron a Marquette egyetem színeiben a világ egyik legjobb kosarasa, Dwyane Wade oldalán „inaskodó” Karon Bradley is belelendült, Meszlényi Róbert legényeinek nagyszünetig sikerült hatpontosra csökkenteni a korábban 19 pontos hátrányt (45-51).

A négy személyi hibával álló Aliakseyeu a kispadon kezdte a harmadik tíz percet, így igencsak foghíjas lett a vendégek védelme. 59-61-nél visszajött a fehérorosz óriás, de a tarthatatlan Lesko egy remek balhoroggal kiegyenlített.

Csirics és Kazlauskas azonban visszavette a vezetést a vendégeknek, ezzel tovább fokozva a káprázatos csata izgalmait.

A hajrára visszatért a befáslizott vádlijú Bradley, remek triplával faragott a hazai hátrányból, miközben a varázslatos Lesko már 37 pontnál járt. Aliakseyeu számára a 33. percben befejeződött a meccs, paradox módon az addig hibát hibára halmozó Jeff Viggiano hozta fel tripláival 80-82-re a hazaiakat.

Az idény alighanem eddigi legjobb összecsapásának utolsó perceiben ismét Csirics lendítette előre a Falcót, de a sÖrdögök csak nem akartak belenyugodni vereségükbe.

Ám 84-88-nál egyetlen támadás során Lakatos, Lesko és Viggiano is hibázott, odaát a csapatkapitány Kálmán jeges nyugalommal értékesítette büntetőit, s már Bradley kései hárompontosa sem változtatott e megfellebbezhetetlen tényen: továbbra is a Falco az NB I egyetlen veretlen csapata.

Azért Doyne a lefújás pillanatában a biztonság kedvéért még bevert egy triplát…

FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ

SOPRONI SÖRDÖGÖK-FALCO KC-SZOMBATHELY 87-97 87-97 (18-32, 27-19, 21-20, 21-26)
Sopron, 1800 néző. V: Vigh, Benczur T., Szilas
Sopron: BRADLEY 19/12, Lakatos 8/3, Viggiano 11/9, LESKO 38/6, Frána 3. Csere: Boldizsár, POJBICS 8, Körtélyesi, Vesztergom. Edző: Meszlényi Róbert
Szombathely: KÁLMÁN 28/12, DOYNE 19/9, CSIRICS 26/6, KAZLAUSKAS 17/9, Aliakseyeu 5. Csere: Borszéki, Feigl 2, Váradi. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása: 2. p. 6-2. 4. p. 6-9. 6. p. 7-19. 10. p. 13-32. 15. p. 27-38. 19. p. 35-49. 21. p. 48-51. 25. p. 57-58. 38. p. 82-86.
Kipontozódott: Aliakseyeu (33.), Kazlauskas (38.), Lakatos (40.), Viggiano (40.)
MESTERMÉRLEG:
Meszlényi Róbert: Kitűnően játszottunk, mi is megérdemeltük volna a győzelmet, ám a végjátékban ellenfelünk higgadtabb maradt, így ő nyert megérdemelten.
Szrecsko Szekulovics: A mérkőzés elején már 19 ponttal is vezettünk, de egyrészt Doyne és Aliakseyeu faultproblémái miatt, másrészt azért, mert erős csapat a Sopron, feljött az ellenfél. A hajrában szurkolóink biztatása mellett sikerült felülkerekednünk.