Extra egyéni teljesítményekkel győzött a Sopron a törökök ellen

2007.11.14. 21:15
Helyenként remek játékkal, kiváló egyéni teljesítményekkel az MKB-Euroleasing Sopron 89-79-re legyőzte a török Fenerbahcét a női kosárlabda Euroliga A csoportjában, így javított a francia Lille otthonában elszenvedett húszpontos vereség után. A magyar csapatban Jelena Milovanovics és Károlyi Andrea 16-16 ponttal bizonyult a legeredményesebbnek, de összesen hat játékos érte el a tízpontos határt.
Károlyi Andrea (jobbra) nagyszerűen játszott, 16 pontjával és a fontos pillanatokban szerzett kosaraival a csapat egyik legjobbja volt
Meggyesi Bálint

KOSÁRLABDA, NŐI EUROLIGA, ALAPSZAKASZ

A CSOPORT, 2. FORDULÓ:
MKB-EUROLEASING SOPRON – FENERBAHCE (török) 89–79 (19–20, 26–14, 24–21, 20–24)
Sopron, 1200 néző. V: Sztojovszki (macedon), Vovk (horvát), Glisics (szerb)
SOPRON: NÉMETH 13/3, HONTI 11/6, GORBUNOVA 14/6, KÁROLYI 16/12, A. BRANZOVA 10. Csere: Semsei 5, , Horti 4, MILOVANOVICS 16/6, Eördögh, Kocsis.
FENERBAHCE: Vardarli 8, PONDEXTER 29/6, Bakircioglu 4/3, YILMAZ 15, SUTTON-BROWN 17. Csere: Tuncluer 2, G. Branzova 4, Dalgalar.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–7. 8. p.: 13–7. 9. p.: 15–15. 11. p.: 19–20. 14. p.: 34–20. 16. p.: 40–22. 19. p.: 42–32. 23. p.: 47–41. 25. p.: 54–41. 30. p.: 69–51. 33. p.: 74–59. 35. p.: 74–65. 38. p.: 80–67
A CSOPORT MÁSIK SZERDAI MÉRKŐZÉSÉN:
TTT Riga (lett) – ESB Lille Metropole (francia)83-65
A meccs első igazán említésre méltó szakasza 7-4-es Fener-vezetésnél kezdődött, amikor a Sopron Milovanovics, Horti és Semsei kosaraival egy 9-0-s szakaszt produkált.

Ez azonban még nem jelentett sokat, mert az isztambuli együttes az amerikai Cappie Pondexter vezérletével egyenlített, majd a negyed végén a San Diegó-i születésű bedobó egy hárompontossal a vezetést is megszerezte ismét (19-20).

A második játékrészt egészen pardádésan kezdte az MKB, ez volt az az időszak, amely „megágyazott” a későbbi diadalnak.

Előbb Gorbunova és Honti dobott triplát, majd Károlyi egymás után kettőt, és a 12-0-s „roham” azonnal időkérésre sarkallta Zafer Kalaycioglu vezetőedzőt.

A time out nem változtatott a dolgok menetén, mert Gorbunova megint beszórt egy hárompontost, és már 34-20-ra vezetett a magyar bajnok.

A Fenerbahce több mint négy perc elteltével szerezte első dupláját, de Gorbunova és Károlyi megállíthatatlan volt, sőt Branzova remek középtávoli dobása az eddigi legnagyobb különbségét eredményezte (40-22).

Székely Norbert 42-28-nál azért kért időt, hogy a csapat lehetőleg minél nyugodtabban és eredményesebben zárja le az első negyedet, hogy lehetőleg ne csökkenjen, hanem nőjön az előnye a nagyszünet előtt.

A terv nem jött be. Károlyi kihagyott egy triplát, Semsei egy fektetett dobást, Pondexter viszont bedobott két büntetőt, majd a törökök Branzovája, Branzova-Erdeney is eredményes volt (41-32).

A játékrész vége sajnos nem a Soproné volt, hiába ment be négy büntető, Pondexter 11 pontra hozta fel ismét az isztambuliakat (45-34).

A harmadik negyedben Albena Branzova kis idő után megsérült, a Fenerbahce pedig három perc alatt felzárkózott hat pontra (47-41).

Éppen ezért Milovanovics triplája a legjobbkor jött (50-41), na meg a hír is, hogy Branzova sérülése nem súlyos, folytatni tudja a játékot.

Aztán Németh Bernadett két szabaddobásával és Gorbunova tempójával visszaállt a „normális” különbség (54-41), s a törökök válasza megint egy időkérés volt.

A végleges döntést a játékrész utolsó két perce hozta meg, amikor Károlyi harmadik és negyedik hárompontosával ismét 18 pontra nőtt a differencia, és a vendégek fáradni látszottak. Hát ha még Branzova triplája is bement volna…

Nem ment be, Pondexter azonban még tartogatott egy jó dobást a végére, így 59-45-ös hazai vezetéssel kezdődhetett a végjáték.

Az utolsó játékrész közepén egy ideig még volt miért izgulni, hiszen a török együttes a remeklő Pondexter vezérletével ismét zárkózni kezdett, de 76-67-nél volt a legközelebb a Sopronhoz, utána sikerült végleg sikerült megtörni az ellenállást.

Milovanovics másfél perccel a dudaszó előtt dobott triplája jelentette a kegyelemdöfést, a végén pedig 89-79 állt az eredményjelzőn.