Csak a Falco, Pécsen rangadót nyertek a veretlen szombathelyiek

2007.11.03. 20:46
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában meg tudta őrizni veretlenségét a liga egyetlen hibátlan együttese, a Falco. A szombathelyiek nyolc ponttal nyerték a pécsi rangadót. Ismét kikapott a címvédő Szolnok, ráadásul hazai pályán, ahol a kecskemétiek örülhettek a találkozót követően. Idegenben, méghozzá Sopronban nyertek a nyíregyháziak, míg Dombóváron szenvedett vereséget a Kaposvár.
Rangadót nyert Pécsett és őrzi veretlenségét a Falco

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
Fordulatos mérkőzést vívott egymással a tabella első és második helyén álló két együttes. A Falco négy győzelemmel, a Pécs három sikerrel és egy vereséggel a háta mögött feszülhetett egymásnak szombat este.

A találkozó kiváló iramot és színvonalat és irigylésre méltó izgalmakat hozott.

A magabiztos szombathelyiek remek játékkal az első és a második negyedet is nyerve a nagyszünetre tízpontos előnyt szereztek, de a pécsiek a harmadik harmadban ledolgozták hátrányukat és nyílttá tették a hajrát.

A szívósan küzdő szombathelyiek azonban jobban bírták a végjátékot erővel és koncentrációval egyaránt, így végül a maguk javára fordították az eredményt. Ezzel a Falco továbbra is száz százalékos.

Biztosan hozta az első félidőt a Dombóvár hazai pályán a Kaposvár ellen, de a szinte már padlóra küldött vendégek a harmadik negyedben életjelet adtak magukról és kilenc pontot ledolgoztak félidei tizenöt pontos hátrányukból. A végjáték, így a mérkőzés azonban a hazaiaké lett, akik negyedszer győztek, míg a vendégek negyedik vereségüket szenvedték el.

Hiába szerzett hárompontos, igaz cseppet sem megnyugtató előny a nagyszünetre a Szolnok, így rendkívül pontszegény, mindössze tizennyolc pontot hozó felvonást - 9-9 - követően a vendégek tudtak nagyobb erőt mozgósítani a hajrára, amely számukra győzelmet ért.

A bajnokcsapat harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban, a másodikat hazai pályán és a harmadikat megszakítás nélkül. Az Univer harmadszor nyert, Paks után másodszor idegenben, így kiköszörülték a negyedik fordulóbeli hazai betlit, amikor a Soprontól szenvedtek vereséget.

A sÖrdögök pályára lépését ezúttal nem kísérte annyi szerencse és dobott pont, mint Kecskeméten, hiszen Sopronban az esélytelenebb Nyíregyháza tizennégy pontot vert a hazaiakra.

A soproniak második vereségüket szenvedték el a bajnokságban, a nyírségiek másodszor tudtak győzni.

A Körmend a játéknap legnagyobb arányú győzelmét aratva 21 pontot vert az Atomerőműre. A paksiak a félidőben már 19 pontos hátrányba kerültek, ami ebben különösen fájó lehetett számukra, hogy két negyed alatt mindössze húsz dobott pontra futotta az erejükből.

A második felvonásban aztán már hiába kapták össze magukat és meg sem álltak 49 dobott pontig, ez a hajó már igencsak elment.

Az Atomerőmű harmadszor kapott ki a bajnokságban, a Körmend harmadszor nyert.

NB I, ÉLVONALBELI FÉRFO KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ:

Lami-Véd-Körmend - Atomerőmű SE 90-69 (14-11, 25-9, 27-21, 24-28)

PVSK-EXPO CENTER PÉCS - FALCO-KC SZOMBATHELY 80-88 (14-23, 17-18, 31-21, 18-26)
Pécs, 3500 néző, V: Valovics, Gorka, Győrffy
PÉCS: WITTMANN 13/9, WILLIAMS 27/12, Hosszú 6/6, TÓTH N. 9, Lapov 6. Csere: Alekszics 14/6, Czigler, Grebenár 3, Kutasi 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
FALCO: KÁLMÁN 22/6, DOYNE 16/6, CSIRICS 18/6, KAZLAUSKAS 21/15, ALIAKSZEJEV 6. Csere: Feigl, Borszéki 3/3, Váradi 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-7. 5. p.: 7-7. 11. p.: 16-26. 13. p.: 26-26. 19. p.: 26-39. 23. p.: 40-44. 28. p.: 53-60. 30. p.: 62-60. 32. p.: 70-66. 36. p.: 73-76. 38. p.: 78-76
Kipontozódott: Csirics 39. p., Hosszú 40. p., Alekszics 40. p.
Sztojan Ivkovics: Nagyon jó meccs volt, jobb volt a Falco.
Szrecsko Szekulovics: Fontos meccsen bátran játszottunk, jól sikerült a zónánk, és Alekszicset is kikapcsoltuk az első félidőben.

SZOLNOKI OLAJ KK - UNIVER KSE 54–60 (15–13, 18–17, 9–9, 12–21)
Szolnok, 2500 néző. V: Pálla, Kóthay, Benczur
SZOLNOK: Kelley 4, Cziczás 2, HOLLINS 20/3, Jurkunas 8/6, Lopatka 7. Cs: MOLNÁR A. 7/6, Harazin 6. Edző: Por Péter
UNIVER KSE: Sigurdarson 4, Blair 6, Horváth Á. 6, JEFFERSON 16/6, FIEGI 18. Cs: Csabay 3/3, SZABÓ ZS. 7, Vida, Tóth P., Halmai, Csorvási
Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–8. 8. p.: 13–12. 14. p.: 24–23. 18. p.: 31–30. 25. p.: 38–35. 35. p.: 46–44. 38. p.: 52–52
Kipontozódott: Cziczás (40. p.)
Por Péter: Visszatértünk a kevés pontszámú meccseinkhez, de sajnos, így sem sikerült nyernünk.
Zsoldos András: Ma elsősorban küzdőképességünk volt az erényünk, fiatal csapatunk a tiszaligeti arénában bravúros győzelmet aratott, aminek nagyon örülünk.

SOPRONI SÖRDÖGÖK - MARSO VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 82–96 (28–26, 22–31, 14–20, 18–19)
Sopron, 1200 néző. V: Bodnár, Török, Tóth
SOPRON: BRADLEY 15/3, Lakatos 3, Viggiano 14/3, Lesko 9, FRANA 17. Cs: Pojbics 8/6, Boldizsár 8/6, VESZTERGOM 4, Körtélyesi 4. Edző: Meszlényi Róbert
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 20/3, Laszlo 12, MOUTON 15/3, SITKU 17/6, HERBICH 21. Cs: TRETÁK 8/3, KRASZNAI 3/3, Farkas. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása: 4. p.: 13–7. 7. p.: 26–15. 12. p.: 30–35. 16. p.: 42–43. 17. p.: 42–49. 24. p.: 55–63. 27. p.: 57–73. 34. p.: 73–83. 38. p.: 79–91
Kipontozódott: Leskó (33. p.), Boldizsár (37. p.)
Meszlényi Róbert: A nagy várakozás okozta nyomást összességében nem bírta el a csapat, csak a mérkőzés elején játszott jól. Ezt ellenfelünk ügyesen kihasználva és jól játszva megérdemelten nyert.
Déri Csaba: Az első negyedben nem védekeztünk, de utána rendeztük a sorokat. Ezzel a jó játékkal kivívott sikerrel kellő önbizalmat szerezhettünk a hamarosan induló közép-európai kupasorozatra.

PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC - KAPOSVÁRI KK 81–74 (22–16, 24–15, 18–27, 17–16)
Dombóvár, 1500 néző. V: dr. Vígh, Kiss L., Vétek
DOMBÓVÁR: MILLS 16, ENGLISH 10/3, Deák 6/3, BÓDI (8/6), Wiley 13. Csere: Molnár M. 5/3, SANDERS 14, Simon N. 7/3, Vas P. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: DAY 18/12, EDWARDS 30/6, Kiss K. 2, HENDLEIN 14/3, Niparavicius. Cs: Orosz 6, Szőke 1, Csirke 3/3. Edző: Viktor Berezsnoj
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–4, 8. p.: 18–16, 14. p.: 28–19, 18. p.: 41–22, 23. p.: 51–36, 28. p.: 60–45, 32. p.: 68–58, 36. p.: 72–68, 38. p.: 77–69
Dzunics Braniszlav: Megérdemelten nyertünk, még akkor is, ha a végére kicsi lett a különbség. Nagyon értékes a szomszédvár felett aratott siker.
Viktor Berezsnoj: Jók voltunk, a végjátékban volt is esélyünk a győzelemre, de rendre a legfontosabb pillanatokban hibáztunk.