Női kosárlabda MK: 12 ponttal nyert a Sopron Szekszárdon

R. P.R. P.
2024.02.21. 20:21
Jelena Brooks 21 pontot szórt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Sopron Basket 76–64-re legyőzte a Tarr KSC Szekszárdot.

A soproniak legjobbja Jelena Brooks volt 21 ponttal. Érdekesség, hogy a szekszárdiak legeredményesebb játékosa több pontot ért el, Kathryn Westbeld 23-ig jutott.

A Sopron ezzel a győzelemmel bejutott a négyes döntőbe, amelyet március 16-án és 17-én rendeznek meg Győrben.

KOSÁRLABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Tarr KSC Szekszárd–Sopron Basket 64–76 (12–24, 22–14, 15–19, 15–19)
Szekszárd, 900 néző. V: dr. Mészáros B., Nagy V., Rózsavölgyi
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 2, Boros J. 5/3, Miklós M. 9/9, WESTBELD 23/3, Krjnics 6. Csere: Horváth Bernadett 3/3, MONROE 16, Theodoreán. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: TURNER 14, Fegyverneky 5, SITKU 9/3, BROOKS 21/9, Mompremier 8. Csere: Varga A. 11/9, Papp K. 6, Toman D., Böröndy 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 6. p.: 4–15. 12. p.: 18–26. 15. p.: 23–32. 17. p.: 29–34. 22. p.: 40–38. 27. p.: 45–48. 30. p.: 49–57. 33. p.: 52–62. 36. p.: 55–69. Kipontozódott: Sztanacsev (40.)
Djokics Zseljko: – Tisztességesen játszottunk egy jó és kemény mérkőzést a precízebben teljesítő Sopronnal. Néhány mutatóban ellenfelünk fölé nőttünk, de a gyorsindításokat hiányoltam, ami a másik oldalon megvoltak. A játékvezetőkkel nem szeretnék foglalkozni, azonban sok szituációt nem érettünk. Egyik ilyenre kérdeztem rá, amikor a technikait kaptam.
Gáspár Dávid: – Mentálisan is nehéz felkészülni a szervezetten játszó Szekszárdra, de örülök, hogy ezen a téren is elviselte a csapat a terhet. Fizikálisan erősebbek voltunk és a támadásainkat is jobban kiviteleztük, mint a decemberi bajnoki mérkőzésen.