Vásárhelyen győzött a bajnok, a hűség városában kapott ki az újonc

2007.10.14. 20:13
A férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a MAFC elleni idénynyitóhoz hasonlóan a Vásárhely elleni bajnoki találkozón is a vártnál nehezebben nyert a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj KK. A koradélutáni hírösvárosi rangadón Zsoldos András Univerje hat ponttal győzött Sztojan Ivkovics Pécse ellen. Az újbudai újonc csapat a rajton mutatott tisztes helytállás után nagy pofonba szaladt bele Sopronba, húsz ponttal páholta el a sÖrdögök.
Szenvedve nyert az Olaj Hódmezővásárhelyen
NS-archív
NS-archív

Az Olaj nyögvenyelősen kezdte az idényt. Kétségtelen. A kritikusokat viszont elhallgattathatja a cáfolhatatlan tény: a bajnoki címvédőnél, ha döcögött is a gépezet, de megvan az első két meccs.

Nehezen nyertek a Tisza-partiak az újonc MAFC ellen otthon, most pedig a Vásárhelyi Kosársuli csarnokában izzadtak meg. De nyertek. A hazaiak hibáit kihasználva az első negyed után 18-25, a nagyszünetben pedig 37-51 állt a táblán.

A folytatásban biztosan őrizte a vezetést a Szolnok, a vendéglátó ugyan feljött, de nem sikerült lőtávon belülre kerülnie. Tízzel nyert a bajnok, Hollins 20, Jurkunas pedig 17 pontig jutott.

A vasárnapi játéknap másik két mérkőzésén szintén hazai siker született. A forduló rangadóján az alaposan megfiatalított, átalakított Univer legyőzte a sokra hivatott pécsi együttest. A rájátszásba vágyó MAFC Sopronban kapott ki húsz ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

2. FORDULÓ:
Soproni sÖrdögök-MAFC 108-88 (27-22, 28-21, 30-24, 23-21)
Univer KSE - PVSK-Expo Center Pécs 73-67 (19-21, 17-16, 24-15, 13-15)

BODROGI BAU VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI - SZOLNOKI OLAJ KK 80–90 (18–25, 19–26, 25–24, 18–15)
Hódmezővásárhely, 1000 néző. V: Vétek, Kiss L., Farkas T.
VÁSÁRHELY: Drahos 14/6, Brooks 4, Kováts 4, Freeman 21/3, GÉMES 32/3. Cs: Böszörményi 3, Kukla 2, Utasi, Szögi. Edző: Czuprák László
SZOLNOK: Kelley 15/3, Cziczás 13/3, HOLLINS 20/6, JURKUNAS 17/3, Lopatka 13. Cs: Molnár A. 6, Cseh 2, Harazin 4. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 6. p.: 11–9. 8. p.: 14–18. 13. p.: 22–31. 16. p.: 30–43. 25. p.: 44–64. 30. p.: 62–75. 34. p.: 64–79. 37. p.: 72–83
Kipontozódott: Harazin (32. p.), Brooks (34. p.), Drahos (40. p.)
Czuprák László: Az első két negyedben gyeremreg hibáinkat jól kihasználta a Szolnok, sajnos ezt követően csak szorossá tudtuk tenni a mérkőzést.
Pór Péter: Nyertünk Vásárhelyen, ahol sok csapat meg fog szenvedni a jövőben.