A pécsiek hazai pályán harcolták ki első bronzérmüket

2007.06.01. 20:12
A PVSK együttese nyerte a bronzérmet a férfi kosárlabda-bajnokságban, miután a harmadik mérkőzésen hazai pályán győzte le a Falcót. Völgyi Péter csapata első alkalommal szerezte meg a harmadik helyet.
Winsome Frazier 30 pontot ért el, de a bronzéremhez ez is kevés volt
NS-archív
NS-archív

Az első negyed elején mindenki úgy tüzelt, mintha senki sem akart volna muníciót átvinni a következő bajnokságba. Később is úgy érezték a játékosok, a bronzért támadni kell, nem védekezni. Az első dobópárbajt a vendégek nyerték, mert a kisszünet előtt Simon hármasa lejött a gyűrűről.

Pankár kosarával indult tovább a játék. A Pécs nem hagyta ellépni a vasiakat, gyakran rendkívül látványos megoldásokkal fordítottak a hazaiak, akik egy 10–0-s sorozatot produkáltak.

A Falco támadásban sorozatban háromszor is eladta a labdát, aminek ára volt. Utána Pankár két jó büntetőjével kezdődött az utolsó perc, Alekszics egy jó dobásával ért véget a küzdelem.

Térfélcsere után először Simon "köszönt be" a 24. percben, Szekulovics edző kapott technikait, mert kibokszolt egy labdát a nézőtérre. Egy idő után aki labdát kapott, dobott is, rengeteg volt a rossz kísérlet, amiből a pécsiek hibáztak kevesebbet, sőt az utolsó pillanatban Tóth N. 2+1-est ért el.

Látványosan eredményesen kezdte a PVSK a szezon utolsó tíz percét, ami pontokban is megnyilvánult. Kontraként Fraizer három jó büntetővel tartotta meg a tízpontos különbséget. Ahogy közeledett a vég, egyre inkább úgy tűnt, elég lehet a megszerzett baranyai előny, bár Pankár triplája beesett a gyűrűbe. Az utolsó percekben a nézők felállva ünnepelték csapatukat. Története során a PVSK együttese első alkalommal lett bronzérmes férfi kosárlabdázásban.

KOSÁRLABDA NB I, A-CSOPORT, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

PVSK-EXPO CENTER PÉCS - FALCO KC SZOMBATHELY 90–75 (22–25, 21–14, 23–15, 24–21)
Pécs, 2500 néző. V: Hartyáni, Bognár, Győrffy
PÉCS: SIMON 16/3, Hosszú, Dénes 6, TÓTH N. 13, LAPOV 23/3. Cs: Alekszics 16/9, WITTMANN 12, Kecskés 2, Grebenár 2, Fehér. Edző: Völgyi Péter
SZOMBATHELY: FRAIZER 30/9, Will, PANKÁR 14/6, Wiley 8/6, Aliakszejev 9. Cs: Szabó Zs. 3, Gráczer 2, Borszéki 3/3, Feigl 3, Csiszár 3/3, Szanati. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–5. 4. p.: 7–11. 8. p.: 18–19. 13. p.: 26–27. 16. p.: 32–31. 19. p.: 42–37. 23. p.: 48–44. 25. p.: 53–49. 29. p.: 63–52. 32. p.: 70–59. 35. p.: 76–67. 38. p.: 82–75
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcának végeredménye 2–1