Otthon már mindenkit legyőzött a „nagyok” közül a Nyíregyháza

2007.03.21. 20:59
Továbbra is veretlen maradt hazai pályán a Nyíregyháza együttese a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a 21. forduló mostanra halasztot mérkőzésén 79-74-re legyőzte a vendég Pécs gárdáját. A szabolcsi együttesnek összességében ez volt a tizenkettedik győzelme, míg a PVSK a nyolcadik vereségét szenvedte el, és ezzel nem tudott feljönni a harmadik helyre: negyedik a jobb kosáraránnyal büszkélkedő Albacomp mögött.
Brane Savic jól fogta össze a nyírségi együttest

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

A 21. FORDULÓBÓL KÉSŐBBRE HALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN:
MARSO-NYÍREGYHÁZI KK – PVSK-EXPO CENTER PÉCS 79-74 (23-18, 21-25, 22-15, 13-16)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Valovics, Győrffy, Bognár
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 20/6, LÁSZLÓ 29/3, Bódi 4, Sitku 10/3, SCOTT 11/3. Cs: Tóth G. 2, Trepák, Krasznai 3. Edző: Horváth Imre
PÉCS: SIMON B. 18, Lakatos P. 6, Dénes 8/6, Likár 4, LAPOV 15/3. Cs: Kecskés, ALEKSZICS 18/12, Wittmann 5, Tóth N. Edző: Völgyi Péter
Az eremdény alakulása. 4. p.: 8-4. 8. p.: 19-11. 13. p.: 25-26. 18. p.: 40-35. 20. p.: 40-41. 24. p.: 53-45. 27. p.: 59-53. 29. p.: 64-53. 33. p.: 68-63. 38. p.: 75-66. 40. p.: 76-74.
Kipontozódott: Scott (35. p.), Sitku (37. p.), Dénes (40. p.)

Mindkét csapat számára fontos volt a találkozó a jelenlenlegi pozíció megtartásához. Az első félidő Grane Savic és Dragan Alekszics dobópárbajáról szólt, miközben a személyi hibák is szépen gyarapodtak.

A sérüléséből visszatérő László vezérletével a harmadik negyedben 11 ponttal is meglépett már a Nyíregyháza, de a negyedik etap elejére visszaesett a támadójátéka. 68-63-nál három percig egyik oldalon sem született kosár, és bár a holtpontról Bojan Lapov triplájával a vendégek mozdultak el, a hajrá a házigazdának sikerült jobban.

Ebben szerepe volt annak is, hogy 71-66-nál a pécsi kispadról az egyik szék a pályára repült (Sztojan Ivkovics szakmai igazgató kapott érte technikait), miután a büntetőket értékesítette Savic és László is szerzett még egy kosarat.

A végjátékban Krasznai Tibor büntetői biztosították be az NYKK sikerét ezzel Horváth Imre legénysége tovább őrzi hazai veretlenségért.