EnterNet-Internet Liga: Az Univer nagy dobása

Tudósított: FARKAS MIHÁLY, JUTASI RÓBERTTudósított: FARKAS MIHÁLY, JUTASI RÓBERT
2002.11.10. 22:36
Univer KSE–ZTE KK89–88(24–24, 18–25, 21–13, 16–17, 10–9)Kecskemét, 1300 néző. V: Faidt, HegedűsKECSKEMÉT: MCDANIEL (32/9), Mérész T. (3/3), JOVANOVICS (23/3), Radenkovics (9), Horváth Cs. (–). Cs: TANÁCS (21/9), Hajdú (1). Edző: Molnár CsabaZALAEGERSZEG: Nisavics (20/6), Bencze T. (6/6), KÁMÁN (24/9), MCCLENDON (24), Cseranics (12). Cs: Mészáros R. (2). Edző: Nikola LazicsAz eredmény alakulása. 2. p.: 6–2. 6. p.: 13–16. 13. p.: 24–26. 19. p.: 36–43. 25. p.: 53–55. 32. p.: 63–66. 38. p.: 72–76. 43. p.: 81–80Kipontozódott: Mérész (39. p.), Cseranics (40. p.)A találkozó előtt ünnepélyes keretek közt elbúcsúztatták az aktív kosárlabdázást abbahagyó korábbi csapatkapitányt, Munteán Andrást. A 34 esztendős bedobó négy évet húzott le Kecskeméten. Április 21-én, a MAFC ellen nyert utoljára hazai pályán az Univer, s ez most újra sikerült, de már az A-csoportban. Méghozzá az élbolyban található Zalaegerszeg ellen. Az első két negyedben nagyon jól gyűjtötte a lepattanókat a ZTE, és Nisavics pontjaival megnyugtató előnyt szerzett a vendégcsapat. A szünet után előbb Jovanovics és Tanács, majd később McDaniel gyártotta a hazai pontokat, ugyanakkor a zalaiaknál többen is elbizonytalanodtak a távoli rossz dobásaik miatt, s nem találták az Univer remek zónájának ellen-szerét. Végül a hazai csapat hosz-szabbításban szerezte meg a győzelmet, s ezzel a forduló meglepetését szerezte. MestermérlegMolnár Csaba: – Nagyon boldog vagyok, hogy hazai közönség előtt jó játékkal tudtunk nyerni.Nikola Lazics: – Nem nyilatkozom!Kaposvári Klíma-Vill KK–Marc-Körmend72–69(8–22, 30–11, 17–18, 17–18)Kaposvár, 1300 néző. V: Harsányi, KirályKAPOSVÁR: Simon B. (6/3), DZUNICS (14/3), Szőke (–), DE GRAY (11), IVKOVICS (15). Cs: JACKSON (20/9), Varga (2), Filipovics (4). Edző: Goran MiljkovicsKÖRMEND: Toroman (12/3), Clay (6/3), SOLA (17/3), MUJANOVICS (12/6), GREBENÁR (17/3). Cs: Lóránt P. (–), Bacsa (–), Kutasi (–), Trummer (5/3). Edző: Zsebe FerencAz eredmény alakulása. 5. p.: 2–12. 8. p.: 8–20. 16. p.: 23–29. 25. p.: 46–37. 28. p.: 46–46. 36. p.: 64–63. 38. p.: 66–66Kipontozódott: Toroman (40. p.)A dunántúli rangadón a kaposváriak kezdtek feszültebben: csak a kilencedik kísérletből szerezték meg az első kosarukat. A közelről és kintről is pontosabban célzó vasiak így tízpontos előnyre tettek szert. Miljkovics edző már négy perc után kénytelen volt időt kérni, s Jacksont is pályára küldte, aki két kosárral mutatkozott be. A körmendiek sem tétlenkedtek, s a 8. percben már a negyedik triplájukat ünnepelhették, és 14 pontos előnynyel zárták az etapot. A folytatásban nagyobb sebességre kapcsolt a házigazda, Jackson a hazaiak első tripláját szerezve jelt adott egy más játékritmusra. Csökkent a hazaiak hátránya, de csak pillanatokra, mert Mujanovics is betalált kintről. Javult a somogyiak védőmunkája, Ivkovicsék több lepattanót szereztek saját palánkjuknál. A 19. percben Jackson két jó megmozdulása révén átvette a vezetést a Kaposvár. Sőt a negyed utolsó másodpercében ismét Jackson villant, s egy újabb triplával növelte a hazai előnyt. Egyre hatásosabb volt a somogyiak védekezése, s ez láthatóan nem ízlett a vendégeknek. Hogy milyen egységes csapat a Körmend, bizonyította, hogy elég volt Simonéknál egy néhány perces kihagyás, és máris felzárkózott a vasi gárda, sőt ismét Zsebe Ferenc tanítványainál volt az előny. Ekkor azonban Dzunics villant, majd a negyedik negyed elején, hogy Jackson zsákolása és Simon triplája után úgy tűnt, biztos lesz a hazai győzelem. Ám a másik oldalon Trummer és Grebenár is jól tette a dolgát, így izgalmas és feszült lett a végjáték. Már csak 34 másodperc volt hátra, s döntetlenre állt a találkozó. Ekkor a kaposváriaknál volt a labda, Jackson kívülről kétszer is kísérletezhetett, s a második triplája betalált. MestermérlegGoran Miljkovics: – A csapatom ma nagyon tompa volt, de lelkesedéssel igyekezett ezen úrrá lenni. Sokat köszönhetünk a szurkolóinknak is, akik átsegítettek bennünket a nehéz perióduson.Zsebe Ferenc: – Az első félidő hajrájában adtunk öt perc előnyt a kaposváriaknak, és ez eldöntötte a mérkőzést.