Női kézi NB I: a Győr Fehérváron, a Siófok otthon nyert

2015.02.04. 19:27
Triscsuk Krisztina (középen) győzelmet ünnepelhetett korábbi csapata ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A Dunaújváros hatgólos hátrányból fordítva nyert 23–22-re az Érd ellen a női kézilabda NB I 18. fordulójában. A Győr Fehérváron, a Siófok pedig hazai pályán a Békéscsaba ellen győzött simán.

A győriek a hétvégén majdnem kétéves hazai veretlenségüknek mondhattak búcsút a Larvik elleni BL-mérkőzésen. Akkor az utolsó kilenc percben nem lőtt gólt az ETO, Fehérváron viszont csak egyet kapott a záró 12 percben. A hazaiak addig jól tartották magukat, három gólra voltak a címvédőtől (18–21), amely azonban a hajrában lerázta magáról ellenfelét.

A Békéscsaba a legutóbbi fordulóban otthon megverte a Dunaújvárost,
Siófokon viszont esélye sem volt a bravúrra. Elsősorban a gyenge védekezése miatt, a Balaton-partiak már az első félidőben 21 gólig jutottak, végül pedig 38–26-ra diadalmaskodtak.

Dunaújvárosban két olyan csapat lépett pályára, amely a legjobb négy közé kerülésért küzd. A vendég érdiek 15–10-re vezettek a szünetben – Janurik Kinga remekül védte a kapujukat –, és a második félidőben is ők szerezték az első gólt.

Előnyük azonban kevésnek bizonyult. Az újvárosi fordításból oroszlánrészt vállalt Kamper Olívia, aki a második játékrész közepén szinte egymaga dolgozta le csapata hátrányát. Az 54. percben 23–20-ra már a Dunaújváros vezetett, és hiába jött vissza egy gólra az Érd, az utolsó támadásánál technikai hibát vétett, ezzel elúszott számára a meccs.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 19–27 (11–14)
Székesfehérvár, 800
néző. V: B. Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki 3, EMBEROVICS 2, Bogoszavljevics 1, MAYER 2, TILINGER 9 (2), Tanabe. Csere: Horváth B., Hajduch 2, Szteriova, Becséri, Májer. Edző: Bakó Botond
GYŐR: Herr O. – Bognár-Bódi 2, Milanovics-Litre, KOVACSICS 6 (2), LÖKE 7, SZENY 4, Korsós 1. Csere: S. Müller, AGUILAR 3, Boczkó-Hornyák 1, Knedliková 2, Planéta 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 3–4. 18. p.: 5–8. 24. p.: 7–11. 28. p.: 8–13. 34. p.: 12–16. 40. p.: 14–19. 46. p.: 16–20. 52. p.: 18–22. 58. p.: 19–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Bakó Botond:
– Bosszantó, mert a végén nyolc lett közte, hiszen ez már nagyarányú vereségnek számít. Azért vagyok bosszús, mert nem volt benne ekkora különbség, kettő és négy gól között tartottam volna elfogadhatónak az eredményt az összkép alapján. Sajnos olyan technikai hibákat vétettünk, amelyekbe nem kényszerített bele a Győr. Ők persze vannak olyan jó csapat, hogy ezeket kíméletlenül ki is használták. Harcoltunk, voltak jó pillanataink, de ez így kevésnek bizonyult.
Ambros Martín:
– Tudtuk, hogy ez nehéz mérkőzés lesz, és az is lett. Száz százalékot követelt meg tőlünk, ugyanis, látszott, hogy amint egy kicsit kiengedtünk ellenfelünk rögtön felzárkózott. Szükségünk a teljes összpontosításra, és figyelemre! A végén az tette lehetővé, hogy nagyobb különbséggel győzzünk, hogy fenntartottuk a védekezésünk keménységét, és koncentráltságát.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ-KA–ÉRD 23–22 (10–15)
Dunaújváros, 1000
néző. V: B. Tech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Hosszú 2, Triscsuk 3, Ferling 2, Takács D. 1, BULATH 7 (4), VINCZE 4. Csere: Víg (kapus), KAMPER 4, Takács B., Azari, Gera, MEKLER-RÁDL. Edző: Mátéfi Eszter
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 6, Kisfaludy, Signaté, Szekeres 3, Kovács A. 4, Schatzl. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), KLIVINYI 4, PÁLOS-BOGNÁR 4 (1), Vukcsevics 1, Takács K., Kosztjukova. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 10. p.: 3–3. 13. p.: 3–7. 17. p.: 5–10. 32. p.: 10–16. 45. p.: 15–19. 49. p.: 20–19. 54. p.: 23–20
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Mátéfi Eszter:
– Óriási küzdelemben rendkívül értékes két pontot sikerült itthon tartanunk. Csapatom hatalmas szívvel küzdött, így tudtuk felülmúlni a nagyon jó erőkből álló Érdet. Jelentős lépést tettünk a négy közé jutásért.
Szabó Edina: – Hatalmas erőbedobással játszott a csapatom, már csak pici hiányzott a győzelemhez. Elkerülhető hibákat is vétettünk azonban. Ezt a két pontot most elveszítettük, de mindettől függetlenül folytatjuk a csatát a legjobb négy közé kerülésért.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 38–26 (21–15)
Siófok, 400
néző. V: Janáky, Temesi
SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 10, Németh Cs. 1, Wörz 1, Piedade 2, Orbán Annamária 1, ERDŐSI 8. Csere: Kumpel (kapus), Deáki 1, Szekerczés 2, Szabadfi 3, SZALAI B. 6 (1), Fauszt 1, Polics 2. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Diószegi 4, Tóth S., Szögi, SZABÓ V. 6 (1), GLUSICA 7, GÁVAI 4. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Török, Borbély 3 (2), Gidai, Bottó 1, Sári 1 (1). Edző: Avar György
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Piros lap: Gidai (45. p.)
Golovin Vlagyimir:
– Jól kezdtünk a tartalékos vendégek ellen, akik ugyan többször is felzárkóztak, de a győzelmünket nem fenyegette veszély. Voltak momentumok, amelyek tetszettek, mások kevésbé. Megyünk tovább, a Hypo ellen egészen más csata vár ránk.
Avar György: – Kulcsembereink hiánya miatt ennyire voltunk csak képesek. A végén a fiataloknak is lehetőséget adtam, akik szépen éltek is ezzel.

1. Győri Audi ETO KC 18 18 574–354 +220 36
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 16 1 1 609–411 +198 33
3. Dunaújváros Kohász KA 18 12 1 5 472–413 +59 25
4. Érd 18 11 1 6 468–410 +58 23
5. Siófok KC-Galerius Fürdő 18 10 2 6 535–479 +56 22
6. Fehérvár KC 18 9 1 8 421–426 –5 19
7. Eubility Group Békéscsaba 18 8 10 457–530 –73 16