Női kézi NB I: a pazar kezdés győzelmet ért az FTC-nek

2015.01.31. 19:36
A Ferencváros már a mérkőzés elején 8–1-re elhúzott, végül 33–28-ra nyert a Fehérvár KC ellen a női kézilabda NB I 17. fordulójában.

A Békéscsaba bravúros győzelmet aratott hazai pályán a 3. helyen álló Dunaújváros ellen, amelyet így pontszámban beért a Vác ellen nyerő Érd.

Az MTK kiélezett mérkőzésen egy góllal felülmúlta a Mosonmagyaróvárt, és már a 8. helyen található a tabellán.

A Siófok 18 góllal verte meg idegenben a Szegedet.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–FEHÉRVÁR KC 33–28 (18–12)

Budapest, Elek Gyula Aréna, 600 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
FTC: Tomasevics – Kovacsicz 3, PENA 7, SZUCSÁNSZKI 5, SZAMORÁNSKY P. 5, Tomori 3, Szarka. Csere: Szikora (kapus), Cifra, Vérten 3, Mészáros, Soós 1, LUKÁCS 6, Tóth M., Háfra, Faluvégi. Edző: Elek Gábor
Fehérvár: KISS É. – Csáki 3, Hajduch 1, TILINGER 10, Horváth B. 3, Emberovics 4, Tanabe 1. Csere: Szavko, Szendrey (kapusok), Mayer 4, Szteriova 2, Bogosavljevics, Szemenyei, Májer, Becséri, Hrabovszky. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 13. p.: 9–3. 23. p.: 13–8. 36. p.: 20–15. 48. p.: 26–22. 54. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3
Elek Gábor: – Az első félidővel elégedett voltam, a másodikban csak árnyéka voltunk önmagunknak, a védekezésünk kritikán aluli volt, ehhez nem vagyok hozzászokva.
Bakó Botond: – A kezdeti bizonytalanság után felszabadultabban, kreatívabban játszottunk. A pozitív arcunkat mutattuk.

SZEGED KKSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 21–39 (13–19)
Szeged, 500
néző. Vezette: Halász, Tarnavölgyi
SZEGED: Dobó M. – Hárs 1, ZSILÁK 4, Hódi 1, LACKOVIC 8, Gulyás 2, Szabó E. 2 (2). Csere: Aron 2, Csoknyai, Kiss K. 1. Edző: Marosán György
SIÓFOK: Pastrovics – SUCH 6, SZEKERCZÉS 6 (3), Wörz 2, Piedade 1, Deáki 2, ERDŐSI 6. Csere: Kumpel (kapus), Németh Cs., SZABADFI 6, SZALAI B. 4, Fauszt 2, Polics 1, Schneider 2, Buzsáki 1, Termány. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–8. 19. p.: 7–13. 25. p.: 11–17. 33. p.: 13–21. 39. p.: 14–25. 46. p.: 18–28. 50. p.: 19–33. 55. p.: 20–35
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Marosán György:
– Csonka keretünk felkészültségéből ennyire tellett. Ma ez a realitás.
Golovin Vlagyimir: – Örülünk a győzelemnek, és annak, hogy a keret valamennyi tagja pályára lépett.

MTK BUDAPEST–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 26–25 (14–13)
Budapest, Népfürdő u., 300
néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
MTK: BLAZEK – Varga N., Horváth D., Csuka, Wolf 5 (3), Huildi 1, BALOG B. 8. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), BARNA 7, VALOVICS 3, Szádvári 2, Kovács G. Edző: Horváth Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: Petróczi – Kiss K. 3, Tóth G. 5 (3), Frankovic 4, Gyimesi, Kurucz, Hajtai 1. Csere: Histina (kapus), DOMBI 5, DAJKA 4, Hanczvikkel 2, Kopecz 1. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–1. 20. p.: 8–8. 26. p.: 12–9. 39. p.: 19–16. 49. p.: 22–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc + kizárás (Tóth G.)
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Horváth Attila:
– A lányok átvették hiányzó négy társuk szerepét, és az a bizonyos egygólos győzelem most nekünk sikerült.
Róth Kálmán: – Bármennyire hihetetlen, ez észjáték, és ezt ma az MTK játszotta.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–28 (16–13)
Békéscsaba, 1100
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: SIPEKI – Kovács A. 1, NIKOLAJENKO 6 (1), SZÖGI 6 (4), SZABÓ V. 4, GLUSICA 5, Gávai 3. Csere: Terenyi (kapus), Walfisch 4, Tóth S., Diószegi. Edző: Avar György
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – Azari, TRISCSUK 6 (1), VINCZE 7, Takács D., BULATH 8 (1), Ferling 2. Csere: Nagy É. (kapus), Kamper 3, Takács B., Rádl, Hosszu 2. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 12. p.: 9–4. 18. p.: 10–7. 21. p.: 12–7. 34. p.: 16–16. 44. p.: 21–19. 50. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Avar György:
– Az álmunk felé járunk, győzelmünknek köszönhetően. A csapategység nagyon jó volt, a sikerhez mindenki hozzátette a maga részét.
Mátéfi Eszter: – A Békéscsaba nagyon akarta a győzelmet, sajnos mi a döntő szituációban ziccereket hagytunk ki, ezért nem tudtunk nyerni.

ÉRD–IPRESS CENTER-VÁC 29–23 (13–11)
Érd Aréna, 1300
néző. Vezette: Herczeg, Südi
ÉRD: JANURIK – Krpezs 5 (1), KOVÁCS ANNNA 4, Kisfaludy 1, Szekeres, KLIVINYI 5, Schatzl 5 (2). Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Vukcsevics 2, Pálos-Bognár 1, SIGNATÉ 2, KOSZTJUKOVA 4, Takács K., Nick, Mester. Edző: Szabó Edina
VÁC: BÍRÓ B. – SZONDI 3, HORNYÁK D. 10 (4), Dakos 2, Farkas 1, Tóth E., Hansághy 2. Csere: Stefanovics 1, Hámori 1, Drávai , Helembai , Pelczéder O. 3, Katona F. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–0, 9. p.: 3–3, 12. p.: 4–6, 18. p.: 7–10, 24. p.: 11–10, 29. p.: 13–11, 33. p.: 16–11, 40. p.: 18–14 , 48. p.: 22–19 , 54. p.: 27–19 , 58. p.: 28–22.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3 , ill. 5/4
Szabó Edina:
– Gratulálok a csapatnak a két fontos pont megszerzéséhez.
Ottó Katalin: – Az első félidőben, amíg bírtuk erővel, azt játszottuk, amit akartunk, de aztán kijött az, hogy három kulcsjátékosunk beteg volt a héten, így felőrlődtünk.

1. Győri Audi ETO KC 17 17 547–335 +212 34
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 17 15 1 1 578–389 +189 31