Női kézi NB I: a Fradi otthon is legyűrte a Siófokot

2018.03.17. 14:31
A női kézilabda NB I 19. fordulójában a Ferencváros otthon 27–24-re legyőzte a Siófokot, így továbbra is hibátlanul áll a bajnokságban.
A Ferencváros végül otthon is legyűrte a Siófokot (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
A Ferencváros végül otthon is legyűrte a Siófokot (Fotó: Török Attila) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

A találkozó elején Estelle Nze Minko tarthatatlan volt, a Siófok többször is ellépett két góllal, és még a 12. percben is vezetett 7–5-re – jött is az időkérés Elek Gábortól.

A ferencvárosi tréner intelmei – és a Lukács–Faluvégi csere a szélen – hatottak a lányokra és Nerea Penáék egy 5–1-es sorozattal fordítottak (10–8), majd a játékrész utolsó nyolc percében ismét hengerelt a házigazda, egy újabb 5–1-es szériával már 16–11-re vezetett.

Érdekesség, hogy a két csapat siófoki meccsén is öt gól volt közte a szünetben, akkor 17–12-re vezetett a Fradi, és végül 37–29-re nyert.

A második félidőt is a Balaton-partiak indították jobban (16–13), a házigazda csak az ötödik percben szerezte meg az első gólját. A 37. percben Márton Gréta visszaállította a közte ötöt (19–14), de ezt egy bő ötperces gólcsend követte, Eleknek újra időt kellett kérnie, hogy felrázza a csapatát (19–16).

A beszélgetés ezúttal is hatásosnak bizonyult, Laura Van der Heijden találatával hamar újra elhúzott a Fradi, és először volt hat a differencia (22–16). A siófoki időkérés után Nze Minkóék is közeledtek kicsit (22–18), de úgy tűnt, Marija Jovanovicsék gyorsan letörik a lelkesedést (25–18).

A hajrában Camille Aoustin és Nze Minko góljával kapaszkodott a Siófok, amely 27–23-nál kettős emberelőnyben támadhatott, hiába, a Fradi győzelme nem forgott veszélyben.

A másik mai mérkőzésen sokáig úgy tűnt, hogy akár pontot is veszíthet a Győr, de végül sikerült nyernie Dunaújvárosban. További részletek itt!

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KTC KFT 27–24 (16–11)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Horváth P., Marton B.
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V., Háfra N. 1, Snelder 3, Szekeres, Kovacsics 3, Schatzl N. Csere: PENA 7 (7), Márton 3, Faluvégi 3, Szucsánszki 2, Mészáros, Van der Heijden 1, JOVANOVICS 3, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: DEDU – Such 2, Ferenczy 1, al-Gaui 2, Maibom 2 (1), NZE MINKO 7, Erdősi. Csere: Szemerey (kapus), JEZIC 5, Aoustin 3 (1), Böhme 2. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–6. 18. p.: 10–8. 26. p.: 15–10. 36. p.: 17–14. 45. p.:
22–16. 51. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2
Elek Gábor:
– Ez a teljesítmény nem méltó csapatomhoz, a lányok nagyon könnyedén vették a feladatot, és ez majdnem megbosszulta magát. Csak a győzelemmel lehetek elégedett.
Lars Rasmussen: – Szoros mérkőzést akartunk játszani, hogy megmutassuk, mit tudunk. Bár az utolsó tíz percben még szorosabb lehetett volna az eredmény, elégedett vagyok a csapatommal.