Női kézi NB I: döcögős játék után hengerelt a Fradi Siófokon

2017.10.28. 15:03
A női kézilabda NB I 6. fordulójának szombati rangadóján a Ferencváros idegenben 37–29-re legyőzte a Siófokot, így őrzi hibátlan mérlegét.

Pedig az első öt meccsen csak az egyaránt 12 pontos Győrtől és Érdtől kikapó siófokiak nagyszerűen kezdték a találkozót, Andjela Janjusevics vezérletével a harmadik percre három góllal elléptek (3–0).

Schatzl Nadine remeklésének köszönhetően a nyolcadik percre már fordítottak a zöld-fehérek (4–5), de még tíz perccel később is fej fej mellett haladtak a felek (7–7).

Akkor azonban robbantottak Nerea Penáék, pillanatokkal később már három volt közte (7–10), és Schatzl újabb góljával már hattal vezettek a fővárosiak (8–14), a szünetre pedig 17–12-es előnnyel mehettek.

A fordulást követően a 37. percig pingpongoztak a csapatok a négy-öt gólos különbséggel, 17–22 után viszont lendületet vettek Camille Aoustinék, és kisvártatva már 21–23-at mutatott az eredményjelző.

Ekkor Danick Snelder vette hátára a csapatot, amely gyorsan ellépett 27–21-re, Kovacsics Anikó 50. percben szerzett találata után pedig már kilenc gól volt a differencia (22–31), innentól pedig már nem volt kérdés (29–37).

Az MTK drámai végjátékban 27–27-re végzett a Kisvárdával, a Vác pedig 33–22-re nyert a Békéscsaba vendégeként. Az MTK az 59. percben még 27–25-re vezetett, a végén pedig időn túli hetest lőhetett, de Karnik Szabina dobása kimaradt.

KÉZILABDA
Női NB I

SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–37 (12–17)
Siófok, 550 néző. V: Altmár, Horváth M.
SIÓFOK: Dedu – Such, JANJUSEVICS 6, Nze Minko 5, Jezic 3, Damnjanovics 3 (1), Aoustin 4. Csere: Szemerey (kapus) 1, Mazák-Németh, al-Gaui, BÖHME 5 (3), Gnabouyou 1, Ferenczy 1, Sárosi. Edző: Lars Rasmussen
FTC: Bíró – Faluvégi 1, Van der Heijden, Kovacsics 3, PENA 6 (2), Snelder 6, Shatzl 6. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Mészáros R. 1, LUKÁCS V. 7, JOVANOVICS 5, Szucsánszki, Márton, Háfra 2 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 8. p.: 4–5. 17. p.: 7–7. 24. p.: 8–14. 33. p.: 17–22. 41. p.: 21–23. 50. p.: 23–31. 58. p.: 26–35
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3
Lars Rasmussen: –
Voltak jó periódusaink, de sajnos sok hibát is elkövettünk. A Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott, sokat kell még fejlődnünk, hogy az ilyen szintű csapatok ellen is sikeresek lehessünk.
Elek Gábor: – Sokat készültünk erre a találkozóra, mert a Siófok nagyon jó csapat. Jelentős szakmai munka folyik náluk, amely hamarosan be fog érni. Nagyon fontos győzelem volt ez nekünk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–VÁCI NKSE 22–33 (11–16)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta
BÉKÉSCSABA: Popovics Kovács A., Pénze1 (1), Vukajlovics, Zöldi-Tóth, WALFISCH 10 (3), Bottó. Csere: Györkös (kapus), Farkas 3, Gidai 1, Szarka, KOVACSEVICS 7 (1), Mihálffy, Pintér. Edző: Skaliczki László
VÁC
: ARENHART – JOVATEVIC 5, BARJÁN 7 (2), Helembai 3, De Souza 2, Lakatos 4, RADOVSZAVLJEVICS 4. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P., Szondi, Kovács P. 5 (1), Hámori, Diószegi 2, Kácsor 1, Hornyák B. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. p.:
2–0. 10. p.: 2–5. 21. p.: 6–10. 33. p.: 11–19. 43. p.: 14–23. 47. p.: –. 55. p.: 22–30.
Kiállítások:
4 ill. 8 perc
Hétméteresek:
11/5, ill. 6/3

Skaliczki László:
– Túl sok biztos helyzetet hagytunk ki. Ezért nem tudtuk szorosan tartani a mérkőzést.
Szilágyi Zoltán:
– Végig kézben tartottuk a mérkőzést, végül magabiztos győzelmet arattunk. Bár az első félidőben sok ziccert kihagytunk, ám a második játékrészben ezen javítottunk, ennek köszönhető a nagy gólkülönbségű győzelmünk.

MTK BUDAPEST–KISVÁRDAI KC 27–27 (14–15)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Bacs, Bóna
MTK: TERENYI – Slakta 2, KARNIK SZ. 8 (3), TÓTH E. 7, Dakos 1, Termány 3, Szádvári 3. Csere: Hlogyik (kapus), Sallai, Valovics, Kovács G. 1, Barna, Mód 1, Gorilszka 1, Kuti B. Edző: Golovin Vlagyimir
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán A. 5, Umanec 1, Milanovic 1, TRISCSUK 8 (2), Radojevics, ROCHA 6. Csere: Triffa, Balog J. (kapusok), Dudás, Szabó V. 2, Tarjányi, M. Hakunova, Dmitrovics 4, Karacs, Katona F. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 14. p.: 7–5. 23. p.: 10–12. 36. p.: 16–18. 46. p.: 21–21. 51. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir: –
Ezúttal nem voltunk szerencsések, de értékes pontot szereztünk.
Mátéfi Eszter: – Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, hatalmas küzdelemben értékes pontot szereztünk.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 210–120 +90 12
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 6 199–135 +64 12
3. Érd 7 6 1 219–164 +55 12
4. Váci NKSE 5 4 1 165–131 +34 8
5. Dunaújvárosi KKA 6 3 1 2 170–152 +18 7
6. Kisvárdai KC SE 5 3 1 1 135–118 +17 7
7. Siófok KC 6 3 3 165–166 –1 6
8. Alba Fehérvár KC 6 2 1 3 156–166 –10 5