Női kézi NB I: hatalmas csatában nyert a Győr Újvárosban

2018.03.17. 16:33
Kiss Éváék nagy meccset nyertek meg (Fotó: Török Attila/archív)
A Győri Audi ETO KC hatalmas csatában legyőzte idegenben a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Miután a Ferencváros Siófok elleni győzelmével megőrizte százszázalékos mutatóját, a Győr Dunaújvárosban lépett pályára. Jó hír volt az ETO számára, hogy kézsérülése után újra játékra jelentkezett Eduarda Amorim. A Fejér megyei csapat azonban nem adta meg könnyen magát, az első félidőben szorosan tartotta a mérkőzést.

A 14–11-es győri vezetéssel záruló első 30 percben még elsősorban Görbicz Anita bokasérülése miatt aggódtak leginkább a győriek, de legalább jó hír volt a zöld-fehérek számára, hogy a klasszis a saját lábán hagyta el a pályát, és a második félidőben visszatérhetett.

A fordulás után az újvárosiak ledolgozták hátrányukat, majd a második félidő derekához közeledve két góllal elhúztak, Ambros Martín le is cserélte Kari Aalvik Grimsbőt, és Kiss Éva állt vissza. A győrieknek meggyűlt a bajuk az újvárosiak balátlövőjével, Camila Micijeviccsel, aki sérült bokával is kiválóan játszott. Az utolsó tíz percre fordulva is fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrára a Dunaújváros elveszítette Monori Orsolyát, akit viszont Görbiczcel szemben már ölben kellett levinni térdsérülése után.

Három perccel a vége előtt Yvette Broch gólja és Kiss Éva védése után 28–26-os győri vezetésnél Nycke Groot hetessel eldönthette volna a meccset, de Oguntoye Viktória kivédte, így maradt izgalom a végére. Az utolsó percben a túloldalon Kiss is kivédte Szekerczés büntetőjét, ami eldöntötte a két pont sorsát. Ha nem tudott volna nyerni a Győr, azzal jelentős hátrányba került volna a még hibátlan Fradival szemben a bajnoki címért folytatott harcban.

DUNAÚJVÁROS:
TOMASEVICS 1 – KLUJBER 7, Kovács A. 2 (2), Cifra, MICIJEVIC 7, Szalai, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi 3, Monori 1, Grosch 1, Molnár B. 2, Szekerczés 2 (1), Bulath, Takács D. Edző: György László
GYŐR:
Kiss É. – Bódi 1, OFTEDAL 4, GROOT 9 (5), BROCH 4, Tomori 1, Görbicz 3. Csere: Grimsbö (kapus), Amorim, Puhalák 1, Althaus 1, Knedliková 4, González, Fodor. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–1. 9. p.: 3–5. 13. p.: 6–5. 20. p.: 8–11. 41. p.: 18–18. 44. p.: 21–19. 52. p.: 23–24. 54. p.: 26–25
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 6/5
György László: –
Természetesen nem örülünk, ám az eredménnyel elégedettek vagyunk. A második játékrészben is több alkalommal vezettünk, sajnos így alakult a vége. Ezzel együtt dicséret illeti a csapatot, jól küzdött elöl és hátul is. A kontinens legjobb csapatát szorongattuk meg.
Ambros Martín: –
Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Korábban is megtapasztaltuk már, hogy itt sohasem egyszerű győzni. A Dunaújváros remekül játszott, mi nem voltunk a legjobb formánkban. Mindezek ellenére rendkívül fontos számunkra, hogy gyengébb teljesítménnyel is győzni tudtunk.