Női kézi EHF-kupa: kevés volt a 10 gól, kiesett az Érd

2017.11.18. 21:38
Nem sikerült az érdieknek megállítaniuk a párizsi csapatot (Fotó: Issy Paris Hand/Céline Dely)
Az Issy Paris 31–20-ra legyőzte a tíztalálatos előnnyel érkező Érdet a női kézilabda EHF-kupa 3. selejtezőkörének visszavágóján, és összesítésben egygólos különbséggel kiejtette a magyar csapatot.

Az alaposan bekezdő franciák állva hagyták az érdieket (7–1), a szünetben is hat góllal vezettek (13–7), az utolsó tíz percre fordulva 24–17 volt az állás. A hajrát is ők bírták jobban, és az utolsó percben Lois Abbingh hetesével biztossá tették, hogy kiejtik rossz napot kifogó magyar riválisukat.

Az első mérkőzést 31–21-re nyerte meg az Érd.

Beszámoltunk róla: szombaton a Dunaújváros is vereséget szenvedett, és szintén kiesett az EHF-kupából.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

ISSY PARIS (francia)–ÉRD 31–20 (13–7)
Párizs, 1315
néző. V: Marics, Masics (szerbek)
PARIS: Solberg – Deba 4, H. Oftedal 1, Horacek 1, PINTEA 5, ABBINGH 7, FREY 9 (3). Csere: Dangueuger (kapus), Bulleux, D. Lassource 1, Sercien-Ugolin 3, Fofana. Edző: Arnaud Gandais
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 6 (3), M. González 2, A. Bulatovics, Kisfaludy 2, Klivinyi 5, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), Signaté 2, Tóth G. 1, Szabó L., Gávai, Kiss N. 1, Roberts, Bernát, Reizinger. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–1. 9. p.: 7–1. 16. p.: 8–6. 20. p.: 11–6. 34. p.: 15–10. 42. p.: 19–12. 46. p.: 22–13. 49. p.: 23–17. 54. p.: 27–19. 58. p.: 29–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Továbbjutott: az Issy Paris, 52–51-es összesítéssel