Női kézi EHF-kupa: hazai pályán is kikapott a Dunaújváros

2017.11.18. 20:20
Az idegenbeli egygólos vereség után otthon hárommal kapott ki a Dunaújváros a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének 3. fordulójában a Köbenhavntól.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA
KÖBENHAVN HANDBOLD (dán) 20–23 (11–12)
Dunaújváros, 900 néző. V: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak)
DUNAÚJVÁROS:
TOMASEVICS 1 – Klujber 2, Kovács A. 4, Szalai 1, Cifra, Micijevic 4, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), Takács D., Bouti, MONORI 3, Nick 1, Dombi 2, Molnár B., Szekerczés 2 (1). Edző: György László
KÖBENHAVN: BUNDSEN – BONT 6, BLOMSTRAND 4, Alm 3, Dulfer, BIDSTRUP 4, Fons 2. Csere: Tandrup (kapus), Meyer 2, Ebbesen 1, Kragballe Nielsen, Schoenaker 1 (1), Björnsen. Edző: Claus Mogensen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 12. p.: 5–4. 22. p.: 7–9. 26. p.: 10–9. 37. p.: 14–14. 41. p.: 14–17. 44. p.: 15–20. 52. p.: 16–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Továbbjutott a Köbenhavn kettős győzelemmel
György László: –
A jobb együttes jutott tovább. Sajnálhatjuk a sok kihagyott lehetőségünket, ziccerünket. Csapatunk küzdött, szégyellnivalónk nincs, megyünk tovább.
Claus Mogensen: – Igen kemény mérkőzést vívtak a csapatok. A második félidő elején kezdtünk jobban játszani, el tudtunk lépni négy-öt góllal, ez magabiztosságot kölcsönzött játékosaimnak, így mentünk bele a végjátékba.