Női kézi EHF-kupa: egy góllal győzött a DVSC Törökországban

I. SZ., B. A.I. SZ., B. A.
2020.01.04. 14:39
A nyolcgólos Arany Rebeka utolsó találata győzelmet ért Törökországban (Fotó: Matey István/Hajdú-Bihari Napló)
Egy góllal nyert a DVSC női kézilabdacsapata az EHF-kupa csoportkörének első mérkőzésén Törökországban.

Jól kezdett a Debrecen, 2–1-es magyar vezetés után azonban átvette az irányítást a selejtező harmadik körében a Vácot 58–56-os különbséggel kiejtő Kastamonu, amely az első félidőben többször öt góllal is vezetett (9–4 és 11–6).

A DVSC Bulath Anita, Tóvizi Petra és Arany Rebeka vezérletével egy gólra felzárkózott, a szünetben kétgólos volt a török előny.

A második félidőben szinte végig őrizte egy-két gólos előnyét a házigazda, Köstner Vilmos csapata elsősorban Arany és Kovács Anna góljainak köszönhetően tartotta vele a lépést. A DVSC 22-nél utolérte ellenfelét, de a vezetést nem tudta átvenni.

Az utolsó pillanatokban, Arany nyolcadik találatával azonban sikerült. A Debrecen 2–1 után 31–30-nál vezetett ismét, és a csoportkör első fordulójában értékes pontokat szerzett.

A magyar csapat legjobb dobója az egyaránt nyolc gólig jutó Arany és Kovács volt.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–DVSC SCHAEFFLER 30–31 (17–15)
Kastamonu, 1500 néző. V: D. Manea, Iliescu (románok)
KASTAMONU: ROMBESCU – USZKOVA 7 (3), Yilmaz, ÖZEL 8, Seric 2, ISKIT 8, Aydin 2. Csere: Pandzic (kapus), Woloszyk, Coskun, Vascsuk 1, Türkoglu 2. Edző: Hakan Günal
DVSC: TRIFFA – Varsányi, KOVÁCS ANNA 8 (1), Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 5, Bulath 3 (2), Vantara-Kelemen. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), VÁMOS P. 3, Bordás, KARNIK SZ. 2, ARANY 8, Petrus, Karsten, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 11. p: 7–3. 18. p: 11–9. 25. p: 14–13. 33. p: 18–17. 39. p: 22–19. 42. p: 26–24. 48. p: 26–26. 53. p: 29–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Hakan Günal: –
Nagy lehetőség kapujában álltunk, hiszen szinte végig vezettünk. Sajnos, a hajrára kulcsjátékosaim elfáradtak, a vendégeknél viszont akadt néhány kiváló teljesítmény.
Köstner Vilmos: – A csapat erejét bizonyítja, hogy az utolsó percig küzdött ezért a fontos győzelemért, amelyhez valamennyi játékosom hozzátette a magáét. A sikerben különösen nagy szerepe volt a második félidőben feljavuló védekezésünknek, illetve a jobbszárnyunk remek játékának. Bízom benne, hogy ez megint egy olyan győzelem, amely elindíthatja a csapatot egy sikeres úton a bajnokságban és az EHF-kupában is.